Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
Arama sonucu : 47 madde; 41 - 47 arası.

Konu: 200pip

Duhul
    Jul 2005
    İkamet
    AŞKIN VE ÖLÜMÜN ŞEHRİ
    Gönderi
    853

Esas

Alıntı Originally Posted by foreksmobile Yazıyı Oku
    bu hafta için grafikleri incelemeye başladım ..

ilk analizi usd cad de yapalım...

usd cad .. şuan direnci geçmiş bulunuyor.. normalde trend çizgisindeki direnci geçen bir paritenin hızlı yükselmesi gerekir..

ancak usd cad de durum biraz faklı...

grafikte görüldüğü üzere .. mavi çizgi olan ilk hedef görünüyor.. orasıda 1.0232

ama alltaki yeşil çizgi ise kısa vadeli yükseliş trendinde direnç notasında zaten tamda burdan birazcık gerilemiş geçememiş...en sondaki mum bizim için bu haftalık kapanışta önemli ipuçları veriyor..

foreks başlı başına bir sistem.. en küçük bir ayrıntı herşeyi berabt edebilir..!!!

sistem ... usdcad de poz alamk için .. ilk önce euro/usd paritesini izleyecek ..sonra kısa vadeli göstergeleri takip edecek.. ve en sonşekle bakacak..

sistem şuanda .. en son muma göre kısa vadeli düşüş gösteriyor... ancak ..! poz almak için erken.. yukardaki şartları gerçekleştridğinde pozisyon için düğmeye bas verecek...

bizde yerimizi alacağız..
    evettttt....

artık usd cad mavi çizgide satış için sistem hazır sanırım sn foreks mobile ?

2. Esas

Alıntı Originally Posted by emustimuse Yazıyı Oku
    evettttt....

artık usd cad mavi çizgide satış için sistem hazır sanırım sn foreks mobile ?
    bencede

Esas

Merak ettim aslında şu üç indikatörü. Muhtemelen ikisi çeşitli MA indikatörleridir.

Cool

Değerli arkadaşlar,

Bıktım bu 3 gösterge lafından. En iyi gösterge 3 göstergeyi kendi karakterine göre backtest'ler ile optimize edicen min zaman dilimde 1 saat olucak. 4 saat ile daha uzun vadeli fakat daha tutarlı sistemler elde edilebilir...

Söyliyeyim hangi göstergeler;
    1 saatlik grafikte ;
    -macd ayarlıcaksın
    -haraketli ortalamalar ayarlıcaksın
    -rsi,momentum yada stock hangisini seversen belli bir para yönetimi ile işlemlere gireceksin zaten zor olan bu piyasaları dahada karmaşık hale getirmeye hiç mi hiç gerek yoktur. Sistem dediğin sinyalleri en az %90 evet %90 tutarlığı olucak ve 1 veya 4 saatlik periotlarda değerlendirilecek. Bu mu ? BU

Esas

Alıntı Originally Posted by Kızılay Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar,

Bıktım bu 3 gösterge lafından. En iyi gösterge 3 göstergeyi kendi karakterine göre backtest'ler ile optimize edicen min zaman dilimde 1 saat olucak. 4 saat ile daha uzun vadeli fakat daha tutarlı sistemler elde edilebilir...

1 saatlik grafikte ;
    -macd ayarlıcaksın
    -rsi,momentum yada stock hangisini seversen belli bir para yönetimi ile işlemlere gireceksin zaten zor olan bu piyasaları dahada karmaşık hale getirmeye hiç mi hiç gerek yoktur. Sistem dediğin sinyalleri en az %90 evet %90 tutarlığı olucak ve 1 veya 4 saatlik periotlarda değerlendirilecek. Bu mu ? BU
    Aslında buna bende katılıyorum . Forex zaten karışık bir olay , bunu dahada karıştırmamak gerek . Biraz basit düşünmek olabilir anahtar . ( tabi disiplini elden bırakmadan )

Fransada çok meşhur bir atasözü vardır ya da deyim ; Basit düşün . ( Adamlar şu iki kelime sonrasında Fransız ihtilalini gerçekleştirmişler )

Saygılar .

Esas

Sn punkjan,

Tabiki olayı içinden çıkılamayacak yada insanı yoracak şekillere sokmanın anlamı yok diye düşünüyorum ben işlem disiplini olmayan oyuncudur zaten uzun vadede göremezsin onları burada, Peygamberimiz bile bir işi yaparken eğer o işi yapmanın daha basit bir yolu varsa onu seçermiş ...

Saygı bizden ...

7. Esas

Alıntı Originally Posted by Kızılay Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar,

1 saatlik grafikte ;
    -macd ayarlıcaksın
    3 gösterge gerçekten bumudur ?

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •