Sayfa 404/514 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504 ... SonSon
Arama sonucu : 4112 madde; 3,225 - 3,232 arası.

Konu: ONLINE Aracı Kurumunuz Hangisi ?

Esas

Alıntı Originally Posted by oguzkaan Yazıyı Oku
    veri programları çok bahalı bir şey değil 3 aylık 300 tl aylık 100 tl gelir matrikse ve ideal programına bu parayı peşin ödemek zorundasınız , foreks ise kullanıp sonra ödüyorsunuz. aylık fatura adresinize geliyor kredi kartıyla web sayfalarındaki kredi kartı ile ödeme bölümünden adınınız soyadınızı yazıyorsunuz açıklamayada fatura numarası yada hangi aya ait fatura ise o ayın fatura bedeli yazıp ödüyorsunuz. 300 TL Bir anda ödemiyorsunuz her ay 100 tl olarak ödüyorsunuz.

program için aracı kurumlara ağız eğmeye değmez sizden taahhüt istiyorlar imzalıyorsunuz istenilen hacme ulaşamayınca hesaptan kesiyorlar piyasadan 80 tl alacağın programa 150 tl ödemek zorunda kalıyorsunuz ayrıca bir örnekle sizden istenilen hacim 1 milyon diyelim siz 850-900 bin yaptınız hedefe ulaşamadınız sizden programın parasını kesiyor , o kadar işlem yapıp zaten 10 program parası komisyon bıraktınız, piyasada 3 aylığına 300 tl vererek alacağınız programı aylık 150-200 tl komisyon bırakmanız karşılığında 1 aylık kullanımınıza veriyor.

3 ayda 200 TL DAN KOMiSYON bıraktığınızı düşünelim 600 TL eder. zaten program 3 aylık bedeli 300 TL programa para ödememek için işlem hacmi yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Kurumların düşünemediği nokta sen müşteriden komisyon bırakmasını işlem yapmasını istiyorsan eğer bu programları müşteriye sunacaksın ki işlem yapsın , programın ayrı bir özelliği var derinlik izleyen biri yaşananlara kayıtsız kalamıyor , elindeki mevcut hisseyi satıp düşükten yerine koyma isteği içinde oluyor yada mevcut hissesi kadar aynı hisseden yine alarak kar etmek istiyor fırsat değerlendirmek istiyor durmadan işlem yapıyor.

program olmayınca cesaret edemiyor alıp satmaya olup bitenlerden habersiz oluyor yüzeysel ekranda fiyat izlemek zevkli bir şey değil.

programın parasından çok bizlere ne kadar fayda sağladığına bakmak lazım. kim bizlere bir şirketin bütün bilgilerini bir anda verir , dünyada ve Türkiye deki tüm haberleri anlık olarak gözlerimizin önüne serer, bir şirkete ait bilgiyi 24 saatte internetden araştırmayla bulamayız , oturduğunuz yerden ister pc den isten telefondan bas tuşa al-sat bu kolaylığı kim sağlar.

program şirketleri aylık 38TL imkb katılım payı olarak imkb ödüyor , kendileri sadece 60 TL Aylık ücret alıyorlar.

günlük 3 TL her türlü olanak bilgi gelişme detay önünde , örnek olarak fiyatı 10 TL olan 1000 lot hisse senediniz var toplamda portföyünüz 10000 TL diyelim ; satmak istiyorsunuz 10,00 - 10,05 kademeler program olmasa kademelerde ne var ne yok göremeyecek 10 TL satacaksınız aslında 10,05 kademesinde 1 lot olduğunu oraya yazsanız gideceğini görseydiniz 1 kademe fırsatı kaçırmayacaktınız 1000 lot 1 kademe 50 TL eder , bazen program size alırken yada satarken büyük zarar etmenizin önüne geçer fırsat yaratır elinizde bulunan senedinizi olumlu yada olumsuz durumlarda salisede satma olanağı sağlar diğer türlü düşününce web sayfasına gir -şifre kullanıcı adı gir-senedi bul-lotu yaz diyene kadar iş işten geçmiş olur. 3-5 kuruş vermemek için almadığınız program nedeniyle 100 program parası kayıp eder yada 100 program parası fırsatı kaçırırsınız..

işlemleri kendiniz yaptığınız için kayıp edince kimseyi sebeplisi olarak görmüyorsunuz , program yok diyelim aracı kurumunuzu aradınız müşteri temsilciye bağlandınız sizden önce arayan olmamışsa tabi ,seans odasında diğer kişilerin aynı anda emir vermemişlerse eğer sizin işleminizi kısa zamanda yapmaya çalışacaktır bu durum 1 dk dan uzun zaman alır, saliselerin saniyelerin önem ifade ettiği bu durumu birde siyasi kriz yada dünya krizi durumlarda düşünün bakalım ortaya ne çıkacak.

çok uzun yazdım ama bu işle uğraşıyorsanız takip etmek bilgiye kolayca erişmek istiyorsanız her şeyi tam yapacaksınız olmazsa olmaz olan programı alacaksınız....

saygılarımla bol kazançlar..
    Matriks 5 kademe için benim kurumun fiyatı biraz pahalı kalırken tek kademe için kendi sitelerinin verdiği fiyattan ucuz.
    Günlük aracı dağılım ile birlikte 60+7 = 67 liraya alıyorum.
    Aynı şekilde matriks.web.tr 'den sipariş edersem : 3aylık 250 tl'ye aylık 83,33 tl'ye gelecek.
    Benim açımdan kurumdan almak 16 lira daha ucuza gelmiş oluyor aylık bazda.

Eğer 5 kademe alsaydım kendi sitesinden kabaca 110 liraya gelecekti. Bu durumda kurumun verdiği fiyat 130 + 7 lira aylık 27 lira fazla ödememe neden olacaktı.
    Bu ödenilen rakamlar hacim yaparsak daha ucuza geliyor hatta bedavaya da verebiliyorlar.
    Bu durumda herkes aylık ortalama yaptığı hacime ve ihtiyaçlarına göre ihtiyacını çözebilir.

Şunu da söylemek isterim eğer teknik analiz ile fazla işiniz olmayacak ise sadece Matriks iDeal yada Foreks'in mobil çözümlerini alarakta bu işi çözmeniz mümkün.

Esas

Alıntı Originally Posted by tkaragoz Yazıyı Oku
    e-Trader dediğiniz bildiğiniz javamatriks'tir= Matriks'te 3 aylığı 200 civarıdır onun. Ayda 40 lira ucuz onun için.
    Diğerlerinin aylık 100 istediği gerçek Matriks FXPlus yada İdeal'dir.
    Aradaki farklar epey fazlacadır.

A1 Capital'in 50 liraya vereceği ekran WebFX+ ise o da yine web tabanlı olur. FXPlus yada gerçek Matriks verebiliyorlarsa ki sanmıyorum bedava olur.

Amaç sadece derinlik görmekse web tabanlılar yeterli ama teknik analize ve grafiklere merakınız varsa web tabanlılar sizi tatmin etmekten uzaktır.

50 Liraya verecekleri ekran FXPlus yani program olan indirilebilri versiyon.
    500 lira komisyon bırakırsak bedeva yoksa 50 lira, 500 lira bırakamam zaten fakat 50 lira gayet uygun
    6 lirada aylık işlem ücreti alıyor 56 Liraya geliyor A1 Capital ile

Zaten şuanki aracı kurumum yani Sanko, FXPlus Yüzeyseli ücretsiz veriyor. Onun yanında da Java tabanlı bir derinlik yeterli olacaktır bence.

Şu şekilde sorayım yani;
    FXPlus Yüzeysel + JavaMatriks ile 5 Kademeli Derinlik
    ile
    FXPlus 5 Kademeli Derinlik' in ne farkı olur?
    Sadece Derinlik ayrı bir pencerede açılacağından galiba uğraş olur yoksa aynı hesap galiba, yanlışsam düzeltin.

Alıntı Originally Posted by tkaragoz Yazıyı Oku
    Matriks 5 kademe için benim kurumun fiyatı biraz pahalı kalırken tek kademe için kendi sitelerinin verdiği fiyattan ucuz.
    Günlük aracı dağılım ile birlikte 60+7 = 67 liraya alıyorum.
    Aynı şekilde matriks.web.tr 'den sipariş edersem : 3aylık 250 tl'ye aylık 83,33 tl'ye gelecek.
    Benim açımdan kurumdan almak 16 lira daha ucuza gelmiş oluyor aylık bazda.

Eğer 5 kademe alsaydım kendi sitesinden kabaca 110 liraya gelecekti. Bu durumda kurumun verdiği fiyat 130 + 7 lira aylık 27 lira fazla ödememe neden olacaktı.
    Bu ödenilen rakamlar hacim yaparsak daha ucuza geliyor hatta bedavaya da verebiliyorlar.
    Bu durumda herkes aylık ortalama yaptığı hacime ve ihtiyaçlarına göre ihtiyacını çözebilir.

Şunu da söylemek isterim eğer teknik analiz ile fazla işiniz olmayacak ise sadece Matriks iDeal yada Foreks'in mobil çözümlerini alarakta bu işi çözmeniz mümkün.

Mobil çözümlerde tek bir derinlik ekranı izlenebiliyor, ayrıca çok kullanışlı olmuyor. Şuan bilgisayarda FXPlus Yüzeyselin yanında telefonu koyuyorum veya sanal Android ile bilgisayarda 1 kademe takip ediyorum fakat kullanışlı değil..

Zaten teknik analiz için FXPlus'ın Yüzeyselini bedavaya alabiliyorum.
    Yani Teknik Analiz anlamında; Yüzeysel bir FXPlus ile Derinlikli bir FXPlus'in farkı nedir?

Eğer bir fark yok ise, 93 TL yerine 40 TL vermenin kolaylık dışında başka bir avantajı olmuyor..

FXPlus Yüzeysel + Java eTrader 5 Kd.= 40 TL
    FXPlux 5 Kd= 93 TL (Sanko)
    FXPlus 5 Kd= 50+6 TL (A1 Capital; 6 lira aylık hesap ücreti )
    Komisyon da A1'de uyguna geliyor hem Sanko'ya göre, hem de yılda 444 TL (37*12) az ödemiş oluyoruz.

3. Esas

Alıntı Originally Posted by Kuray Yazıyı Oku

500 lira komisyon bırakırsak bedeva yoksa 50 lira, 500 lira bırakamam zaten fakat 50 lira gayet uygun

Zaten şuanki aracı kurumum yani Sanko, FXPlus Yüzeyseli ücretsiz veriyor. Onun yanında da Java tabanlı bir derinlik yeterli olacaktır bence.

Şu şekilde sorayım yani;
    ile
    Sadece Derinlik ayrı bir pencerede açılacağından galiba uğraş olur yoksa aynı hesap galiba, yanlışsam düzeltin.

Mobil çözümlerde tek bir derinlik ekranı izlenebiliyor, ayrıca çok kullanışlı olmuyor. Şuan bilgisayarda FXPlus Yüzeyselin yanında telefonu koyuyorum veya sanal Android ile bilgisayarda 1 kademe takip ediyorum fakat kullanışlı değil..

Yani Teknik Analiz anlamında; Yüzeysel bir FXPlus ile Derinlikli bir FXPlus'in farkı nedir?

Eğer bir fark yok ise, 93 TL yerine 40 TL vermenin kolaylık dışında başka bir avantajı olmuyor..

Komisyon da A1'de uyguna geliyor hem Sanko'ya göre, hem de yılda 444 TL (37*12) az ödemiş oluyoruz.

bu konuda bilgi vereyim kurumunuz tarafından ücretsiz verilen fx plusa sizler derinlik ve aracı kurum dağılımı ekletebiliyor sunuz.

Diyelim Sanko Menkul size ücretsiz fxplus verdi sizler foreksi arayıp kullanıcı adını veriyorsunuz derinlik ve aracı kurum dağılımının ekletmek istediğinizi ücretini kendim ödeyeceğim diyorsunuz onlar 38 TL ÜCRETİ tarafınıza her ayın 1 de fatura ediyor istediğiniz zamanda derinlik ve aracı kurum dağılımını kapattırabiliyorsunuz.

Esas

Alıntı Originally Posted by oguzkaan Yazıyı Oku
    bu konuda bilgi vereyim kurumunuz tarafından ücretsiz verilen fx plusa sizler derinlik ve aracı kurum dağılımı ekletebiliyor sunuz.

Diyelim Sanko Menkul size ücretsiz fxplus verdi sizler foreksi arayıp kullanıcı adını veriyorsunuz derinlik ve aracı kurum dağılımının ekletmek istediğinizi ücretini kendim ödeyeceğim diyorsunuz onlar 38 TL ÜCRETİ tarafınıza her ayın 1 de fatura ediyor istediğiniz zamanda derinlik ve aracı kurum dağılımını kapattırabiliyorsunuz.
    E çok iyi, çok sevindim buna.. Pazartesi hemen arıyorum.

5. Esas

Bana sacma gelen su:
    1- Garanti e-Trader'da 5 Kademe 40 lira iken digerleri 100 lira civari
    2- Sanko 5 Kademe icin 93 lifa isterken
    A1 Capital 50 lira istiyor, aylik hesap ucretiyle de 56 liraya geliyor

Komisyon oranlairda ayni hatta A1 daha az.

A1 Sartli emiri getirdigi an gecis yapicam

e-trader le matriks gold- fxplus+ , ideal directfn bir tutulamaz. Bu programlar profesyonel işi her türlü çözümler sunan programlar , sizin 40 tl dediğin program çok basit programlar matrik foreks ideal cep uygulamaları derinlikle birlikte 35-40 tl arası bu programdan 100 kat daha iyi incelediğinizde..

Program almak istediğinizde hangi veri şirketini ararsanız arayın 15 günden 1 ay kadar ücretsiz deneyeceğiniz deneme hesaplarını veriyorlar , deneyip aradaki dağlar kadar farkı o zaman göreceksiniz..

örneğin ;

bir çok aracı kurumdaki hesaplarınızı tek bir şifre ile ulaşabiliyor tek hesap gibi işlem yapabiliyorsunuz ,
    yüzlerce emri aynı anda iletebiliyorsunuz ,
    Portföyünüzdeki birden çok senetleri tek bir tuş ile satabiliyorsunuz ,

çok sayıda senede ilişkin emirleri aynı anda miktarını azaltıp , fiyat iyileştirmeleri kötüleştirmeleri ve iptal işlemi yapma imkanına sahip oluyorsunuz..

grafik üzerindeyken alım satım yapabiliyor , senede ilişkin sermaye arttırımı temettü gibi bilgileri grafik üzerinde görebiliyorsunuz.

bir çok alım satım ekranı mevcut size kolay geleni kullanabiliyorsunuz. aracı kurum işlemlerini filitre edebiliyorsunuz

takas bilgilerine ve aracı kurum işlemlerine tek bir tuşla ulaşabiliyorsunuz vs... özellikler ve farklar yazmakla bitmez ama herkes bütçesine göre kendine lazım olanı alması daha doğrudur.

komisyon oranlarına gelince; Halihazırda Borsa İstanbul'da aracı kurumlar 1 milyon liralık işlem için 10 lira ödüyorlar. Yani yüz binde 1'lik bir işlem komisyonu söz konusu.

müşteriden aldıkları komisyon oranıyla karşılaştırdığınızda 15 ile 250 kat arası fark ettiğini ve bir o kadarda kazanç elde ettiklerini görürsünüz.
    Son düzenleme : oguzkaan; 11-05-2014 saat: 15:12.

Esas

Şu şekilde sorayım yani;
    ile

Teknik analiz bakımından FX Plus Yüzeysel son derece yeterli. Bende olsa mobil bir derinlik yada java tabanlı bir derinlik ile işimi görürdüm.
    Fx Plus'un derinlikli olmasının avantajı iki programla uğraşmamak olur bunun yanında java tabanlılarla kademe analizi browser'da açılıyor ben sevmiyorum pek.

Bu fiyatlarla değerlendirilince A1 gerçekten makul fiyatlara geliyor. Tabi bu teklif için alt limitleri var mıdır sormak lazım

7. Esas

E çok iyi, çok sevindim buna.. Pazartesi hemen arıyorum.
    0-212-367-47-00 arayıp 1 i tuşlayın o kadar

program ve aracı kurum konusunda bilgiye ihtiyaç duyulduğunda yardıma hazırım....

Esas

Toplamda çok para ödüyormuşum ben kuruma. Yeni bir hesap açmak lazım demekki. )

Sayfa 404/514 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •