Sayfa 3/434 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 3467 madde; 17 - 24 arası.

Konu: EMNIS-Eminiş Ambalaj

Esas

takasında ilginç şeyler gözüküyor bana. endeks çökerken kimseye al demeyeyim. 1800 lerde satmıştım bu kağıdı. dikkatle izlemekte yarar olduğunu düşünüyorum.
    Son düzenleme : muhabbet; 28-04-2004 saat: 00:26.

camış_junior Guest

Esas

Benimde gözüme çarptı. Teknik olumlu görünüyor.

1.5 trilyon kar açıklamış yalnız esas faaliyet karı -1.5 trilyon civarı.

33 trilyon varlıgına karşılık 11 trilyon kısa+uzun vadeli finansal borcu var, biraz fazla...

9 aylıkta 9 trilyon olan kısa vadeli banka borcunu 4 trilyona indirmiş, toplam borçlarında düşüş olmamasına rağmen uzun vadeye yayılması olumlu.

Defter değeri 3200 lira. 0.75 piyasa/defter degeri.

Sektördeki diğer ucuz kağıt Denta'ya göre çok daha borçlu yalnız pd/dd oranına göre %40 prim potansiyeli var.

Şirket üzerinde 3 trilyonluk Garanti bankası lehine verilmiş ipotek bulunuyor.

Şöyle bir basit hesapla. Aktifler-kısa+uzun vadeli borclar 32-14.5 = 17.5 trilyon
    17.5/6.1(sermaye) =2850 lira verilebilir bu senede.

Son olarak %300 bedelsiz verme potansiyeli var. Genel kurula bakmak lazım.

Senedin sektördeki diğer kağıtlara göre piyasa/defter degeri oranına göre ucuz kalmasını göze aldığımızda, mali durumunun çok sağlam olmamasına rağmen alım önerebilirim. 3 bine kadar alınabilir, bütün para baglanmamalı.

28nisan 2370tr kapanış.

3. Esas

Sayın Camiş,

Defter Değeri 5.400.TL

camış_junior Guest

Esas

5400 lira mı ?

Nası yaptınız o hesabı bir anlatırsanız biz de bilgileniriz....

5. Esas

Sermaye 6.129
    Özsermaye 33.257

camış_junior Guest

Esas

Sanırım siz enflasyona göre düzeltilmiş bilançodan bakmışsınız. Doğrudur o zaman 5bin civarı çıkıyor yalnız, enflasyona göre düzeltilmiş bilançolarda böyle çok ucuz senet var.

Dolayısıyla ben hala 2-3 bilanço daha gelmeden enflasyona göre düzeltilmişi kullanma taraftarı değilim.

Sonuç olarak sizin söylediğiniz rakam benimkinden daha yüksek. Bu da artı bir puan getirir.

2370 di 2490 kapadı, borsadaki düşüşe rağmen %5.06 lık prim fena sayılmaz. Senet emin adımlarla yürüyor.

Thumbs up selam

ne zaman satalım 2750 uygunmu?????

camış_junior Guest

Esas

ilk seans daha bitmedi ama kağıt tavan oldu hadi hayırlı olsun

Sayfa 3/434 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •