Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 13 madde; 9 - 13 arası.

Konu: Neden LPG taktırmıyorsunuz?

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    İzmir/Karşıyaka
    Gönderi
    7,491

Esas

Altınızdaki araç gaza bastığınızda sizi kurtarabilme yeteneğine sahip olabilmeli.Benzin ataklığı tetikler,lpg'li araçla makasa girerseniz çıkma şansınız zayıftır.Atak olmak lazım her an, malum kasaplar hep piyasada kurtulmak gerekir bazen.Nacizane görüşümdür.

Duhul
    Jul 2007
    İkamet
    41N - 029E
    Gönderi
    1,703
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by chemal Yazıyı Oku
    Altınızdaki araç gaza bastığınızda sizi kurtarabilme yeteneğine sahip olabilmeli.Benzin ataklığı tetikler,lpg'li araçla makasa girerseniz çıkma şansınız zayıftır.Atak olmak lazım her an, malum kasaplar hep piyasada kurtulmak gerekir bazen.Nacizane görüşümdür.

Makaslardan ve potansiyel tehlikelerden uzak durabilirsiniz

Böylece makaslardan çıkamama riskinizi sıfırlamış olursunuz... değil mi?

Esas

Alıntı Originally Posted by boksor Yazıyı Oku
    Herkese selamlar,

200r4 senesinden beri 1996 model, 2000cc, Vectra-B kullanıyorum. Arabayı çok fazla kullanmamama rağmen aylık 300-400 YTL benzin parası veriyordum. Sonra geçen mayıs ayında sıralı sistem ZAVOLI LPG dönüşüm kiti taktırdım. Arabanın performansı biraz düştü (düşmüyor diyenler yalan söylüyorlar), yokuşlarda eski performans yok, falan filan. ama onun haricinde hiç bir problemim yok. yakıt masrafım da neredeyse yüzde 40 düştü. simit tip dedikleri stepnenin yerine konan tanklardan aldım, stepneyi de evin bodrumuna attım (bir şey olursa yol yardımını çağıracaz artık), 3 ayda maliyetin yarısını çıkarttı neredeyse.

Şimdi de emektarı satıp sıfır bir CIVIC almayı düşünüyorum. Sırf düşük tüketimi nedeniyle JAZZ ile konforlu LPG'li bir CIVIC arasında takılıp kaldım.

Etrafıma bakıyorum da "LPG alternatifi varken, insanlar neden halen benzinli araba kullanıyor?" diye düşünüp duruyorum.

Sizin görüşleriniz ne bu konuda? siz neden halen benzinli araba kullanıyorsunuz?

Bir de sıfır Honda CIVIC alıp, LPG taktırmak ne kadar mantıklı? LPG taktırırsam arabanın 6 senelik garantisine bir şey olur mu?

görüşlerinizi bekliyorum
    Cebinizi düşünüyorsanız tabiki LPG mntıklı altta performans düşüklüğünden bahsedilmiş,ben sattığım 2005 cıvıc te lpg kullandım honda gurubu arçlar çok seri ve güçlü atak otomobillerdir lpg fazla etkilemiyor diyebilirim,en azından diğer marka aynı segment araçlarının performansına anca düşersiniz hondada, artı yeni kasaları sanırım 125 Hp burdan en fazla 15 hp hkaybınız olsa bile birşey değişmez bunları en altta makasa düşerseniz performans düşüklüğünden bahseden arkadaşlar için yazıyorum Hondada okadarda etkilemez jazz tamamen farklı segment aileniz küçükse tabiki ama ben enalt c segmenti araçlar kullanmayı yeğlerim olabilecek kazaları gözönüne alırsanız Jazz ve türevleri haliyle malzeme olarakta güvenlik olarakta geride kalıyorlar ,az yakar diyenler için benzin fiyatları ortada dizel bile uçtu asla lpg ile kıyaslayamazsınız .Çok büyük paralarlada LPG taktırmanıza gerek yok özellikle Matrix enjektörlü sistemleri tavsiye ederim markanın tanınmışlığına göre 1000 ile 1400 ytl arası çok kolay bulabilirsiniz.......

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    tarabya
    Gönderi
    7,411

Esas

Benzinin yaglama ozelligi vardir... Gazli arac kullanirsaniz motorun omrunden yersiniz... Performanstan yersiniz ayrica gunumuz ileri teknolojik araclarda bircok sensorle kombineli otomobillerde gaz kullanmak birtakim sensor arizalarina yol acabilir... Bence sacma biraz... Az tuketimi olan bir arac al...

Vectra 2.0 yerine astra 1.4 al o zmn.. Dogan gorunumlu serce gibi bi sey oluyor...

Karburatorlu motorlarda daha iyi verim aliniyor diye biliyorum...

Aracima asla LPG taktirmam eger tasarruf istiyorsam ona gore arac alir ona gore kullanirim...

Esas

arkadaşta s 320 merso var nası yaktığını görseniz degil lpg kolonya bile taktırırsınız (alkol ya o bakımdan şeettim)

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •