Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
Arama sonucu : 38 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Digital Fotoğraf Makinası Satın Alırken.....

Esas

Megapikselden başka bir özellik daha çıktı...Highspeed kamera çekimi..Nedir..Mesela discovery channelde çıkıyor..bi boksör diğerinin böğrüne yumruğu indiriyor..yavaşlatılmış olarak baıyorsunuz...adamın, - yumruğu yiyenin, karnı dalga dalga yayılıp, kıvranıyor...ilginçç..çok hızlı (saniyedeki kare sayısı çok yüksek) çekimler malum boyutu arttırıyor..ama bu kamera çekimini 5-10 saniyeliğine yaptığınızdan, kurtarıyor bellek boyutları..

www.casio.com da örnekleri var..bi kuş suya dalıp balık yakalıyor..bunu highspeed kamera ile çekiyor kadın...yavaşlatılmış çekim bir harika...farklı bir boyut katıyor olaya..

Velhasıl..bi de bu çıktı..karar verme sürecini iyice karmakarışık hale getirecek, ne olduğu belirsiz bi dünya kısaltmalı özelliğe..
    Son düzenleme : Achiles; 23-02-2009 saat: 23:18.

Duhul
    Apr 2006
    İkamet
    karadeniz
    Gönderi
    236

Esas

Sayın erasure
    6 ay sonra nihayetinde bütçeyi denkleştirip 500 tl ye (5 taksit) canon sx100 satın aldım.
    hafta sonu birkaç deneme çekimi yaptım, beklentilerim doğrultusunda, profesyonelliğe geçiş için iyi bir makina.
    Çok detaylı kullanım kılavuzu var, cihazı öğrenmem biraz zaman alacak,

Göstermiş olduğunuz ilgi, vermiş oldugunuz bilgiler bu cihazı satın almamda etkili oldu,

İlgiliniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim...

Esas

Alıntı Originally Posted by extramar Yazıyı Oku
    Sayın erasure

6 ay sonra nihayetinde bütçeyi denkleştirip 500 tl ye (5 taksit) canon sx100 satın aldım.
    hafta sonu birkaç deneme çekimi yaptım, beklentilerim doğrultusunda, profesyonelliğe geçiş için iyi bir makina.
    Çok detaylı kullanım kılavuzu var, cihazı öğrenmem biraz zaman alacak,

Göstermiş olduğunuz ilgi, vermiş oldugunuz bilgiler bu cihazı satın almamda etkili oldu,

İlgiliniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim...

Bir şey değil, güzel bir makina seçtiniz, fiyatı da gayet uygun,
    fotoğraflarınızı bekliyoruz,
    Özelliklerini ve menülerini iyice öğrenmeye çalışın, belli ayarları
    kısa sürede kullanmak yararlı olur. Flickr gibi sitelerden de
    kendi makinanız ile çekilen kareleri incelemeye çalışın.
    iyi kullanımlar ve iyi çekimler...

Esas

3-5 gün önce bir tripod aldım, herşey tamam fakat foto makinesinin sabitleneceği yüzeyde bir metal çıkıntı var esas yer, bir tane de üzerine basıldığında giren bir plastik zopçuk var. Sorunum şu, makineyi yerleştirip döndürdüğümde hiç sonu bulamıyorum, sürekli dönüyor. Yani, tam sabitlenmiyor. Diğer yerlerde bir sorun yok. Ha, bir de makinenin sabitleneceği yerin sağında sıkıştılıran veya açılan bir bölüm daha var, sorunlu olan bölgeyle ilgili sanırım. Üstten çektiğim resim yardımcı olabilir belki.

Nerede yanlış yapıyorum? O plastik şey, döndürürken makinenin alt kısmına bir de daire izi bıraktı.

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    Jetlerin üzerinden alçak geçtiği semtte
    Gönderi
    2,391

Esas

Tanistigimda da cok sevmis oldugum ve su anda cok deger verdigim bir insan haline gelen, cok bilgili birikimli Erasure' la beraber arastirarak karar verdigimiz pro makina bugunlerde Canon 5D Mark II. Inanilmaz bir makina ve kesinlikle alacagim odur bugunlerde alabilirsem. Alamazsam nasil olsa daha guzeli cikar. Size de (videosu yok yalniz) Nikon D300 oneriririm... Bunlar elbette pahali seyler ama tatmin edici seyler..

Sevgiler

http://www.letsgodigital.org/tr/came...n/compare.html

Bu linkten istediginiz makinalari secin kıyaslayın..

Esas

Alıntı Originally Posted by selçuk efendi Yazıyı Oku
    3-5 gün önce bir tripod aldım, herşey tamam fakat foto makinesinin sabitleneceği yüzeyde bir metal çıkıntı var esas yer, bir tane de üzerine basıldığında giren bir plastik zopçuk var. Sorunum şu, makineyi yerleştirip döndürdüğümde hiç sonu bulamıyorum, sürekli dönüyor. Yani, tam sabitlenmiyor. Diğer yerlerde bir sorun yok. Ha, bir de makinenin sabitleneceği yerin sağında sıkıştılıran veya açılan bir bölüm daha var, sorunlu olan bölgeyle ilgili sanırım. Üstten çektiğim resim yardımcı olabilir belki.

Nerede yanlış yapıyorum? O plastik şey, döndürürken makinenin alt kısmına bir de daire izi bıraktı.

buradan fazla belli olmuyor ama vida çapı ile fotoğraf makinasının
    çapında farklılık olabilir mi? sürekli dönüyor olması buna işaret.
    alttaki plastik tam oturunca içeriye gömülür. Sıkışınca da orada kalır.
    yani yüzeyde kalmamalı, ancak kaldığı için bir daire hareketi olmuş.
    Sonuç; geri verilebilir, donanıma uygun yeniden alınabilir, değiştirilebilir.

Ben manfrotto kullanıyorum, bu kısım gövdeye bağlanıyor ve bir klips
    hareketi ile kafaya bağlanıyor, kafada ayak kısmına bağlanıyor. Bu tür
    bir bağlantısı yok. Biraz pahalıdır ama iyi bir tane olsun derseniz öneririm.
    Bu arada kullanacağınız ekipmanı taşıyabilen bir ayak tercih edin,
    durduk yerde devrilebilir. İlk tripod'um Nikon D80'i taşıyamadığından
    model değiştirmiştim...

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Fujıfılm fınepıx s1500 10.0mp 2.7" lcd dijital fotoğraf makinesi+orjinal çanta+4gb hafıza kartı hediyeli !!!

Elimde SONY M2 var aslında çok memnunum ama bana hoş anılar çağrıştırmıyor bu yüzden yenisine bakıyorum. Fujifilm s1500 için HB bana özel(?) indirim yapıyormuş özellikle 12x optik zoom özelliği ve 4 kalem pilli lması hoşuma gitti

--TÜRKİYE PİYASASINDA 550-700 TL DEĞERİNDE-- diyor gittigidiyordaki fiyat 200-300 daha uygun hepsiburadadan karar vermek zor

ürün özellikleri :
    Genel özellikler
    ağırlık 324 gr.
    Boyutlar 102,5 x 73 x 67,8 mm
    flaş/flaş modu var/otomatik
    bağlantı / arabirim usb
    güç seçenekleri 4 adet aa pil
    resim dosya biçimi jpeg
    türkçe menü var
    sesli video kaydı var
    otomatik zamanlayıcı var
    video modu avı
    görüntü özellikleri
    görüntü sabitleyici var
    görüntü işlemcisi ccd
    objektif özellikler
    çözünürlük 10,0 megapixel
    optik zoom 12x
    hafıza özellikleri
    hafıza kartı desteği sd , sdhc
    dahili bellek 23 mb
    ekran özellikleri
    ekran boyutu 2.7"
    yüz tanıma var
    kırmızı göz düzeltme var
    objektif özellikler
    hassasiyet(ıso) ıso 6400
    diğer
    garanti süresi (ay) 24
    garanti açıklama kktc ve yurtdışına satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır.
    Yurtdışına satış yok
    stok kodu bd99006
    mağazaya eklenme 01.07.2009
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •