Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 42 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Hangİ katilim bankasi

Duhul
    Jun 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,792

Esas

ihlas finans diyorum

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    sonsuz → ∞
    Gönderi
    1,697

Esas

sadece 2 tane var asyab ve albaraka sanki 20 tane gibi topik açmışsın. topiklerine yazsanız olmaz mı?"

Esas

Alıntı Originally Posted by CycLone Yazıyı Oku
    sadece 2 tane var asyab ve albaraka sanki 20 tane gibi topik açmışsın. topiklerine yazsanız olmaz mı?"
    Maksat senetleri hakkında yorum yapmak değil, verdiği kar oranları hakkında bilgilenmek....

Duhul
    Mar 2007
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    513

Esas

kuveyt türk vadeli işlemlere başlıyor. sadece döviz var ayrıca usd/euro işlemleride var. merak ediyorum acaba ayrıntısı nasıl , sitesinde fazla açıklayıcı bilgi yok.

Esas

Alıntı Originally Posted by parapara Yazıyı Oku
    kuveyt türk vadeli işlemlere başlıyor. sadece döviz var ayrıca usd/euro işlemleride var. merak ediyorum acaba ayrıntısı nasıl , sitesinde fazla açıklayıcı bilgi yok.

Kuveyttürk Altın Hesabı açıyor. İstediğin zaman bozdurabiliyorsun veya altın (24 ayar külçe9 olarak verebiliyor..

Duhul
    Mar 2007
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    513

Esas

Alıntı Originally Posted by alkara Yazıyı Oku
    Kuveyttürk Altın Hesabı açıyor. İstediğin zaman bozdurabiliyorsun veya altın (24 ayar külçe9 olarak verebiliyor..
    dediginizi kastedmiyorum. Piyasada bildiginiz Vadeli işlemlere ( VOB ) başlıyor. Tabi bunun faizsiz olanını yapacak sanırım. Daha çok dış ticaretle uğraşanlar için hedge amaçlı yapacagı anlaşılıyor.

Esas

ihlas finans diyorum
    bende Etibank, Kentbank, EGS bank, Toprakbank diyorum demek mantiklimi oyleyse acaba Sn. Keleynak, diger sistemdeki bankalari elestirmek icin,

sanirim tamamen yanlis bir degerlendirme olmus sizinkisi

birde ulkemizin ilerlemesini, birlikte ve saygi cercevesinde yasanmasini umut ediyoruz, Sn. Cyclone nin sanki kendi ozel mulkunden yer tahsisi yapilmis sanirsiniz konuya getirdigi yorumu okuyunca,

bir kere yorumu temelden yanlis, 2 tane degil 4 tane var Katılım Bankası ulkemizde, bunu bile bilmiyor elestiride bulunan arkadas, bilmemesi onemli degilde, konuya o kadar yabanci yani...

hem merak ediyorum, forumda acilmis binlerce gereksiz konu varken, bir ekonomi forumunda, ekonominin en buyuk unsurlarindan bankaciligin onemli bir kolu olan bir alanda, gayet masumane bir konu acilmis, Sn. Cyclone buna bile tahammul edemiyor,
    merak ediyorum, bu forumda bu tur bir konu degilde dun aksam tv de hangi magazin programlari vardi, yada ne tur restaurantlara gidersiniz gibi konularin olmasimi normal, yada gidip onlarada arkadasimiz mudahele ediyormu, acaibtir dogrusu...

Faiz gunahsa katilim bankasida gunah, kimse kendini kandirmasin
    Sn. qwerty den uzman yorumu,
    benim bi dusturum vardir, herkes istedigine inanabilir, gayet de gusel birseydir,
    ama baskalarinin inandigina mudaheleye calismasi, hafife almasi cok nahos birseydir...

Sn. qwerty sisteme inanmayabilir, su-i zan yapip bu konuda pek bir bilgisi oldugunuda sanmiyorum diyecegim, ama KİMSE KENDİNİ KANDIRMASIN tarzi yaklasim hicde hos degil...

ben bu konuda sunu diyorumki, dunya sanal oyuncaklarla oynamanin zararini 150 yillik birikimini 1 yilda kaybetmesiyle anlamistir, anlamazsada bir miktar sonra daha net anlayacagi gunlerde gelecektir...

Faiz faizsizlik bu bankalarin yaptigida faiz dairesi içindemi gibi sorunsallari geciyorum, Katilim bankaciligi mantigi ticareti, reel ekonomiyi, islevselligi destekleyen, krize onayak olmayan bir tarzdir...

Bu tip kurumlar ekonomiye zarar degil fayda saglarlar, tabiki dogru durust yonetilirlerse...

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    New York
    Gönderi
    424

Esas

Sayin rainmann,
    gidin herhangibir katilim bankasina is kurma amacli kredi alin, 1 sene sonununda kar etsenizde etmesenizde, 1,000,000 kar etsenizde 1,000,000 zarar etsenizde, onceden belirlenen sabit kar payinizi odersiniz. Burada bilen birisi bana aciklasin, bu kar payi nasil kar payi ve faizden farki nedir
    Ayni sekilde gidin ayni finans kurumundan kredi karti alin. 100 TL lik alisveris yapin ve borcunuzu 1 ay odemeyin. Bir sonraki ayda borcunuza eklenmis kar payini gorebilirsiniz. Faize , kar payi degince faiz kar payi olmuyor maalesef.

Bizim cahil inanimizda kandirilmaya devam ediyor....

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •