Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 19 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Trafİk terÖrÜ uygulamalar ve hukuk

Duhul
    Sep 2010
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    363

Esas

Lehman krizi öncesi arkadaş piyasanın çok pis çökeceği öngörüsü ile vob hesabına yüklüce para koyup shortlamak için fırsat kolluyordu.. Akşam sohbet edip biraz piyasaları inceledik, tamam dedi yarın basıyorum shortları.. Yanlış hatırlamıyorsam 140 kontrata yakın verecekti.. Sabah aracı kuruma gitti ve aynı son.. 27 tl vergi borcu yüzünden hesap bloke olmuş.. İki uğraştı.. Ve piyasa 4 bin küsür puan düştü.. Şelale oldu arkasından.. Veremedi garibim.. Halen çok pis söver...

2. Esas

Alıntı Originally Posted by spekulaterist Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar çeşitli arcı kurumları kullanmaktayım. Bundan 8 ay önce motorumu bir arkadaşım kullanırken ceza yedi. Bu cezayı bir şekilde unuttum ve bugün itibarı ile 6 aracı kurum ve banka hesaaplarım dahil olmak üzere 350 binliralık portföy değeri 16 adet hesabıma haciz konulmuştur. Hacizin toplam bedeli ise 500 yeni türk lirasıdır. En çok üzüldüğüm konu ise hisse senedi blokajı uygulanmıştır ve portföyümde bulunan hisseler ile işlem yapamamış bulunmaktayım şans bu ki elimde 40.xxx küsür çelik halat hissemin hiç bir tanesini satamamış bulunmaktayım. Şimdi bu konu hakkında bilgisi olan varmı ve bu konu yüzünden başka arkadaşlarımızın başı yanmasın arkadaşlar allah kimsenin başına vermesin. Önleminizi alın !!!!! Ben cezayı ödeyip kaldırdım hacizi ancak işlem yapamadım şimdi buradan yetkililere seslenelim 500 liralık borç için 350 binlira degeri olan hesapların tümüne hisse blokajlı haciz konuluyormu ? Hak adaletmi bu ?
    geçen bir arkadaşımız öğrenciyken kullandığı krediyi ödemediği için hesaplarına blokaj gelmişti.

Esas

devletle işiin olmasın, pire için yorgan yakar devlet...

Esas

Harç kredimin son taksitini odemeye unuttugum icin 2 yil once hisse senedi satmak icin emir girdigimde senetler blokeli dedi..borcu yatirdim bloke kalkti..

Burda sinir oldugum iki olay var atm den para cekerken 50 kr haraç kesen banka bi zahmet arayip durumu iletebilirdi..

Ikincisi 350 tl lik borc icin 1,52 den satamadigim sngyo lari 1.42 den verebildim..350 tl lik borc yuzunden misli fazlasi hisse senedime bloke koydular.

Gecmis olsun

Esas

Aynisi bana da oldu ogrenci kredisi yuzunden.. E-haciz diyorlar sadece MKK daki degil tum mevduatlarin vs bloke oluyor kabus gibi bir durum.. Odemeyi yapinca ayni gun acliyor ama sen anlayana kadar ozellikle day trade vs yapiyorsan cok ciddi zarar ettirmesi olasi...

Esas

BİZ Yetkililer tarafından Bu konunun Çözülmesini istiyoruz Denizbank müdürü şoke oldu Finansyatırım danışmanı aynı şekilde işbankası müdürünede aynı şekilde olayı anlatınca oda şoke oldu bunu devletimiz çözsün herkezin başına gelebilir. Hisse blokajı istemiyoruz. Herkez emir kuluyuz diyo EMİRİ VERENLER BU OLAYI ÇÖZSÜNLER

arkadaşlar bakın ben derdimi anlatamadım birçok aracı kurum ile çalışıyorum kimisi hisse blokajı koyuyor kimisi sadece 500 Tl llik kısmına koyuyor kimisi Portföyün ne kadar ise yarısına koyuyor. bizim anlatmak istediğimiz gelen borcun karşılığı kadarına Blokaj koysun o hisse alınıp satılsın veya hesabın tamamına haciz koysun ama hisse blokajı yapmasın bu çok kötü bir durum gerçi ben derdimi anlatamıyorum ya ben burda ne anlatsam yanlış anlayacak olan yanlış anlıyor borç senin borcun ödemedinmi yav arkadaş unutulmuş işte biz paramız varken borcumuzumu ödemeyeceğiz bu devlete 10 yıldır vergi veriyorum ben şahsım adına babam 32 YILLIK vergi mükellefi böylemi olacak ?

7. Esas

Alıntı Originally Posted by spekulaterist Yazıyı Oku
    BİZ Yetkililer tarafından Bu konunun Çözülmesini istiyoruz Denizbank müdürü şoke oldu Finansyatırım danışmanı aynı şekilde işbankası müdürünede aynı şekilde olayı anlatınca oda şoke oldu bunu devletimiz çözsün herkezin başına gelebilir. Hisse blokajı istemiyoruz. Herkez emir kuluyuz diyo EMİRİ VERENLER BU OLAYI ÇÖZSÜNLER

arkadaşlar bakın ben derdimi anlatamadım birçok aracı kurum ile çalışıyorum kimisi hisse blokajı koyuyor kimisi sadece 500 Tl llik kısmına koyuyor kimisi Portföyün ne kadar ise yarısına koyuyor. bizim anlatmak istediğimiz gelen borcun karşılığı kadarına Blokaj koysun o hisse alınıp satılsın veya hesabın tamamına haciz koysun ama hisse blokajı yapmasın bu çok kötü bir durum gerçi ben derdimi anlatamıyorum ya ben burda ne anlatsam yanlış anlayacak olan yanlış anlıyor borç senin borcun ödemedinmi yav arkadaş unutulmuş işte biz paramız varken borcumuzumu ödemeyeceğiz bu devlete 10 yıldır vergi veriyorum ben şahsım adına babam 32 YILLIK vergi mükellefi böylemi olacak ?
    Eve falan haciz koymazlar. Onun satışı uğraştırıyor. Maliye haczi koyuyor ama sorumluluk almak istemediğinden hisse sattırıp hatta hesabınızda nakit dahi olsa nakit parayı çekmiyor. İşinizi engelleyerek sizin ödeme yapmanızı bekliyor.

Aracı kurmun kendisine gönderilen borç miktarından fazla bir miktarı bloke etmemesi gerekir. Yaparsa sorumluluğu doğar. Ancak dediğim gibi bir zararınızın olduğunu siz iddia ettiğiniz için zararın varlığını ve miktarını sizin kanıtlamanız gerekir.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Size şahıs olarak geçmiş olsun ama devletin bu kadar güçlü (?) olabileceğini görmek hoşuma gitti. Neden hortumculara, özellikle gurbetçilerin duyguları ile oynayıp valizlerle para getirenlere bu kadar hızlı davranmamış?

Tam aynısı değil ama bir süre önce ablamla eniştem iyi geçinemiyorlardı. Ablam mahkemeye gidip öyle bir karar aldırdı ki eniştenin tüm hesapları donduruldu, hisse blokajı getirildi, evden uzaklaştırma cezası verildi ve kredi kartlarını filan ödeyemez hale geldi.

Adamcağız kıyafetlerini alabilmek için bile bizi kullandı da alabildi. Abimle araları bozuldu, ablam-eniştem barışsa da abimle hala görüşmüyorlar.

Sebep, eften püften bir olaydı. Dilekçede neler yazıldığı ve hakimin buna ikna edilebilmesi önemliymiş. Sizinkisi trafik cezası gerçi...

Benim kendi başıma gelen de, evlilik teklifi ettiğim ve kabul gördüğüm kişi ile ailevi sebeplerden (?), kişisel sebeplerden (?), mezhepsel ayrılıklardan (?), kendisinin ayran gönüllü olmasından (?), her ne olduğunu anlamasam da evlenemedik. Birçok küfür, tehdit vs aldım. 4 yıl sonra sakin bir şekilde neler olduğunu anlamak için kısa mesaj ve elektronik posta attım. Sen misin bunu atan, hem yine yalanlar dolu cevap verirken bir yandan da beni savcılığa şikayet ediyor. Çevresindekiler yine tehdit ve küfürlerle saldırıyorlar. Küçük kardeşim benim de onlara karşı şikayette bulunmamı ama şikayet dilekçemi çok dikkatli yazmamı önermişti. Neyse beni aldatsa da, dolandırsa da yalanlar da söylese ilk aşkım, son aşkım kısacası tek aşkım o. Bu yüzden bütün suçlamaları kabul ettim, 1 senedir sürüyor dava... Hala da, ne niye ayrıldığını ne de şu anki durumunu NET bil(e)miyorum.

Henüz hesaplarım filan dondurulmadı. Ama hayatım dondu...
    Son düzenleme : i-ked; 23-11-2013 saat: 16:10.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •