Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 39 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Beyin Tümörü

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    FİLİSTİN/GAZZE
    Gönderi
    1,467

Esas

değerli ağabeyim...izmir e Dr. mustafa yaşar beyin alternatif tıpla tedavi yöntemleri yaptığını biliyorum mail ile bulgu teşhis ve tedavi metodlarınızla bir mail atın isterseniz belki yararı olur...

http://www.drmustafayasar.com/

Sn. parapara içinde vermiştim adresi, şifanın nereden nasıl geleceğini ancak ALLAH bilir...

Duhul
    Sep 2008
    İkamet
    NİCE
    Gönderi
    583

Esas

Alıntı Originally Posted by kkapdan@turkbee Yazıyı Oku
    değerli ağabeyim...izmir e Dr. mustafa yaşar beyin alternatif tıpla tedavi yöntemleri yaptığını biliyorum mail ile bulgu teşhis ve tedavi metodlarınızla bir mail atın isterseniz belki yararı olur...

http://www.drmustafayasar.com/

Sn. parapara içinde vermiştim adresi, şifanın nereden nasıl geleceğini ancak ALLAH bilir...

Çok teşekkür ederim Sn kkaptan...Hemen kaydettim..Sağolun.

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    2,124
    Blog Yazıları
    2

Alıntı Originally Posted by GRACİEUX Yazıyı Oku
    2006 temmuz....

Çocuklarımla tatil hayali kuruyordum..İnternet üzerinden oteli bile seçmiştim...Bütün hevesim çocuklarımla güzel bir yaz tatili geçirmekti...Çalıştığım kurumdan izin belgesini dahi düzenlemiştim...Ama.....

Hiç hesapta olmayan bir durum gelişti...Yolculuk öncesi akşamı birden sağ gözümde görme kaybı oluştu..Aniden hemde....Normalde 0.50 miyopi vardı..Anlam veremedim....Dinlendirici amaçlı gözlüğümü taktım..Değişen bir şey yok...1999 yılında gözüme lazer tedavisi yaptırıp gözlükten kurtulmuştum..Acaba yeniden ve aniden nüks mü oldu diye düşündüm...Ve araç kullanamayacağım için ertesi sabah göz doktoruna gittim.....

Doktor incelemeden sonra acilen bir nöroloğa görünmemi istedi ve havale etti...Dediğini yaptım ve zaman kaybetmeden nöroloji uzmanına gittim..Uzmana süreci anlattım..Hemen Beyin MR çekmemi istedi..Ve hemen onuda yaptım..Ve....

Acı gerçekle yüzleştim.....

Beynimde mandalina büyüklüğünde bir tümör...Görme sinirlerime baskı yapmış ve harap etmiş...

Tam bir psikolojik yıkım...

Hatta aynı hafta içerisinde Duygu ASENA beyin tümörü nedeniye hayatını kaybetti diye ajanslarda gecen haberler....

Duyan insanların geçmiş olsuna gelirken aslında acınası gözlerle bakması,içlerinden yazık çokta genç demeleri..vs vs....

Neyse..

Yapılması gereken şeyin acil bir cerrahi müdahale olduğunu gittiğimiz bir çok doktordan teyit ettik malesef...

Öte yandan tatil heyecanı yaşayan küçük çocuklarımın hüsrana uğramalarına ayrıca içim acıyordu...

HAcettepe Üniversitesinde ameliyat olma kararı aldım..Doktorum, tümörün çok sıkıntılı bir yerde olduğunu MR üzerinden anlatıp,yaşam riskinin olduğunu anlattıkça boğazım düğümleniyor,eşimin elini daha çok sıkıyordum...

Ya da ameliyat olmayı reddedip 2 gözümüde kaybedecektim...

Hani derler ya..Ya çare sizsiniz ya da çaresizsiniz diye...Böyle bir psikolojide karar verdim ameliyata...

Ve oldum ameliyatı....10 saat süren zorlu bir ameliyat....

Yoğun bakımda kendime geldiğimde korkunç ağrılarımı hatırlıyorum sadece...

Tümörün cinsi Menengiom denilen iyi huylu bir tümör...Ama gelin görünki tümör beynimi çok sevmiş olmalı ki 10 saat süren bir ameliyattan sonra bile %20 sini anca alabilmişler..Dolayısıyla varlığı benim için risk olmaya devam edecekti....

Daha sonra İstanbul Acıbadem hastanesinde uygulanan yeni bir yöntem olduğunu duydum.GAmma Knife...(Radyo CErrahi)

O yöntemi de denedim..Işın aldım.. Aradan 18 ay gecti..Mr sonuçlarında tümör aynı boyutlarda olduğunu öğrendim..Bu yöntemde amaç öncelikle tümörün büyümesini durdurmak..Ve şu an için başarılı gidiyor..En azından büyümüyor..

Ama yinede insanın içinde bazen akla gelen korku...türlü türlü...

Ama bu süreçte bir şeyi çok iyi öğrendim arkadaşlar....Özellikle hastane sürecinde....

Gercekten ama gercekten yaşamak çok güzel bir şey...Çocuklarınla oynamak,sinemaya,pikniğe gitmek,derslerine yardımcı olmak...Çocuklarının büyüdüğünü görmek..Dostlarla sohbet..Borsada yaşadığımız heyecan.Yediğimiz o sıcak ekmek..Enginliğine daldığımız o mavi deniz..İçtiğimiz demli bir çay...Çok güzel.....

Değmiyor hiç bir şey...Hiçbir şeye....

Uzun yazdım belki..Lakin sadede geliyim..

Beyin tümörü tedavisi hakkında, çevresindeki tecrübelerden veya yeni Tıp gelişmelerinden haberdar olup ta buraya paylaşan arkadaşım olursa çok sevinirim....

Sevgiyle kalın.

Sn Gracieux

Öncelikle geçmiş olsun diyorum . İnşallah bundan sonraki tedavi aşamalarında sorun kökten çözüme kavuşur diyorum.Merak ettiğim konu tümörün büyümesinin durdurulması aşamasından sonra bundan sonraki aşamada tedaviniz nasıl gelişecek_? Büyüme durdurularak sadece çözüm olacakmı yoksa tekrar bir ameliyatla kökten çözüm olabilecek mi_? İstanbul Üni. Çapa Cerrahpaşa Tıp fakülteleriylede görüşseniz çok iyi olur. Gerçi Hacettepe Üni.de ameliyat olmuşsunuz ama yinede bir danışılabilir...Onlarda ülkemizin büyük tıp kuruluşları.

Çok içten duygularımla geçmiş olsun diler ailenizin ve sizin mübarek kurban bayramınızı kutlarım...

Yakın zamanda bende bi ameliyat geçirdim sizinki kadar önemli olmasada ( kıl dönmesi 2. ameliyatımdı) sizi çok iyi anlıyorum ...

İnsanın en önemli varlığı sağlığıymış ve bunu ancak yaşayınca anlıyormuş...

Svg.

İ*p*e*k*

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas

Bir üyemiz şöyle yazmış :

"Doç. Dr. İlhan Elmacı ile görüşebilirsiniz. "

Duhul
    Sep 2008
    İkamet
    NİCE
    Gönderi
    583

Esas

Sayın ipeksay,öncelikle sizede çok teşekkür ediyorum..

Tümörün büyümesinin durdurulması gamma knıfe yönteminde ilk amaç..Daha sonra küçülmesi bekleniyor..Ancak süre itibariyle küçülme henüz olmadı malesef..Sürekli kontrol altındayım ama fazlada bir şey yapılamıyor..Gözlerim önemli..Oluşacak yeni bir görme kaybında hemen ameliyata alacaklar tekrar..Yani doktorların söylediği bu...Ancak şöyle bir dezavantaj oluştu..Gamma knıfe uygulanan hastalarda amaliyat daha da sıkıntılı hale geliyormuş...Dokular birbirine daha çok yapışmış oluyor muş doktorların ifadesine göre...Ama ilk ameliyattan sonra yaşadığım süreci hatırlayınca inanın kestirmeden veda etmek bile daha cazip gelebiliyor..Öyle bir psikoloji yani..

Ankarada hacettepe,ibnisina ve gazi tıpa göründüm..İstanbulda ise acıbadem ve yeditepe üniversitesine göründüm..Hepsinin ortak görüşü sıkıntılı bir yerde bulunan tümör ve çözümüde ameliyat..

Beklemeye devam anlayacağınız..

Sadece olur ya,belki alternatif bir umut..Ya da yeni bir teknoloji...Yada yaver giden bir şans....

Sizede gecmiş olsun...

Sevgiyle kalın.

Duhul
    Sep 2008
    İkamet
    NİCE
    Gönderi
    583

Esas

Alıntı Originally Posted by Red Kit Yazıyı Oku
    Bir üyemiz şöyle yazmış :

"Doç. Dr. İlhan Elmacı ile görüşebilirsiniz. "

Çok teşekkür ediyorum Sayın Redkit...Bu ismide kaydedip araştırıcam...Sağolun.

Esas

Sn.Gracieux, Sn. Sirius,

En içten geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Moralinizi yüksek tutunuz, hayata herşeye rağmen pozitif bakmak ve sevdiklerinizin desteği ile birlikte sağlığınıza kavuşacağınıza inanıyorum.

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    2,124
    Blog Yazıları
    2

Esas

Prof. Dr. Cavit Nuri Özsoy
    (Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı)
    Prof. Dr. Abdullah İğci