Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 18 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Metastock'ta Matriks ile bir dakikalık veri olası mı?

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas Metastock'ta Matriks ile bir dakikalık veri olası mı?

Matriks ekranında yer alan dakikalık verileri Metastock'a nakledip izlemenin bir yolu var mı acaba

Esas

Alıntı Originally Posted by Red Kit Yazıyı Oku
    Matriks ekranında yer alan dakikalık verileri Metastock'a nakledip izlemenin bir yolu var mı acaba
    Olsa tadindan yenmez Red Kit dostum...

Yillardir bekliyoruz....

Bosuna mi,degil mi bilmiyoruz...???

Esas

Nakledip izlemek olası..5 dakikalıkla oluyorsa o da olur..esas mesele galiba anlık veri aktarımı..vaktiyle bir topik açmıştım buna benzer bir konuda..FxTrader ya da forex diye bir program vardı rus menşeli..o teknik analiz programına anlık veri sağlayan modülü metastocka yönlendirmiştim..galiba ms de ros.exe diye bir programcık bunu yapıyordu..neyse o küçük programcık anlık tick olarak ms e aktariyordu..

Matriks ekibi galiba bunu istemiyor..dataları kendi programlarında sunmak gibi bir tercihleri olsa gerek...ms verisi konusunda da talebi bir çevirici ile gidermeye çalışmışlar..

Bilgisayar yazılımcısı biri bunu yapabilir aslında..mesela excelde ileri düzey formüller arasında port dinleyen ve gelen datayı anlık algılayıp kullanan bir kod vardı, bu mantıkla yani..

Tabi..bu kolaylıkla matriksdatasını alıp tekrar yayınlamak şeklinde etik olmayan şeylere de dönüşebilir..

Esas

metastock da 5-60-gün datalarının tarih formatı ay/gün/yıl şeklinde
    matrikste ms downloader ile 1 dakikalık data çekip bunu excele atarsanız tarih formatı gün/ay/yıl şeklindedir ki sıkıntılı kısım burasıdır. ben matriksten excele (tarih kısmını ve sutün başlıklarını düzeltip) ms downloadera oradan da metastocka attım verileri, realtime olmadıktan sonra bir işinize yarar mı bilmem ama metastock 10 için ekran görüntüsü aşağıdadır.
    Attached Images Attached Images

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas

Elinize sağlık sayın metastock. Lakin real-time olmadıktan sonra pek işe yaramıyor.

Benim istediğim, Metastock'ta realtime dakikalık grafikleri izlemek ve hiç refresh yapmadan grafik ve indikatörlerin oluşmasını izlemek. Hatta gerekli sinyalleri kurarak aracı kurumlar vasıtası ile otomatik alım satım yaptırabilmek.

Biraz fantazi gibi duruyor. Matriks'te bu oluyor ama Metastock'a aktaramıyoruz.

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    10,339

Esas

Elinize sağlık sayın metastock. Lakin real-time olmadıktan sonra pek işe yaramıyor.

Benim istediğim, Metastock'ta realtime dakikalık grafikleri izlemek ve hiç refresh yapmadan grafik ve indikatörlerin oluşmasını izlemek. Hatta gerekli sinyalleri kurarak aracı kurumlar vasıtası ile otomatik alım satım yaptırabilmek.

Metastock taki formülleri Matriks e girip E-Broker üzerinden işlem yaptırmayı deneyebilirsiniz.

Ancak Matriks te emirleri kendisi gönderemiyor ekrana hazırlayıp sizin tuşa basmanızı bekliyor.
    İllede bilgisayar başında durulması gerekiyor. Otomatik al sata daha zaman var gibi .

selamlar. Kolay gelsin.

Esas

http://www.equis.com/Partners/partne...providers&l=44

verileri bu iki kurumdan direkt satın almakta pahalıya çıkabilse de bir çözümdür

8. Esas

Arkadaşlar ,
    metastock aracılığı ile vob u 5 er dakikalık aralıklarla takip edebileceğim ,veri aboneliğini nerden yaptırabilirim ?

Sayfa 1/3 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •