Sayfa 23/23 İlkİlk ... 13212223
Arama sonucu : 183 madde; 177 - 183 arası.

Konu: Adim adim foreks sİstem

Esas

destek direnç ve fibo yu nasıl belirliyorsunuz
    indikatör mü yoksa hazır sitelerden mi alıyosunuz
    hangi zaman diliminde kullanıyorsunuz
    işlem saatleriniz varmı?
    teşekkürler

Alıntı Originally Posted by kudi1276 Yazıyı Oku
    arkadaşlar burada bir kişinin yapmış olduğu sistem değil burada önemli olan herkesin kendisine bir strateji ve sistem oturtması. atalarımız her yiğidin yoğurt yiyişi farklı olur derler. platformlarda o kadar indikatör var mesela ; MACD,CCI,RSI,AC,Momentum,Fractal,heiken ashi, ichimi ohku ve birsürü indikatörler adamlar sistem yapmış kendilerince ama hangimiz bu kombinasyonları kullanıyor. kullananlara sorun bakalım kazanıyorlar mı ? Benim acizane önerim destek , direnç ve fibonaccidir. belki m. avarage 144 de yardımcı olabilir. ama şunu iyi bilin grafiği ne kadar karıştırırsanız işleminiz de o kadar zararlı olur. benim acizane yorumum buydu. umarım yanlış anlaşılmam.

Esas

fibonacci'yi tüm zaman dilimleri için kullanabilirsin . Eğer gün içi işlem yapıyorsanız saatlik veya dört saatlik çizelgelerde de geçerlidir . yani her zaman diliminde kullanabilirsin .

Destek ve direnç noktalarıda sana kalmış bir bakıma ... tabi sitelerdeki analizlerdende yardım alman senin açından önemli ... Ben çok acemeyim şuan ama çok araştırıyorum ...

Kudi arkadaşımızada birkaç noktada katılmıyor değilim ... grafiklerimizi çok fazla karıştırmamak gerekli yoksa gerçekten içinden çıkılmaz bir hal alıyor ... İnsan kendi stratejisini kendisi oluşturmalı bence ...

Yalnız benimde anlayamadığım birşey var ... fibonacci tam olarak nasıl kullanılır anlayamıyorum birtürlü ...

3. Esas

Arkadaşlar, yorumları okudum da; kaldıraç olanağına karşı ne kadar da katı söylemler ortaya çıkmış. Ben bunun iyi bir olanak olduğunu zannediyorum, yer yer bireysel özgüven ve duygusal zekanın birleşimine dur diyebildikten sonra kaldıraç ve bir zamanların borsadaki açığa alış - satış işlemleri sizce de iyi bir olanak değil mi?
    Sırf muhalif olmak için değil, cidden fikirlerinizi paylaşmanız için soruyorum.

Şöyle düşündüm;
    iyi bir analist-ekonomist, piyasa üzerine çalışmış ve kısa vadeli bir al-sat işlemler serisine gidecek. Analist tarafı güçlü fakat likit karşılığının düşük miktarda olduğunu varsayalım. Borç-Kredi ile işlem yapmanın sakıncalarında ise tüm sektör çalışanları olarak hemfikiriz.
    Peki kaldıraç kullanıp, yaptığı analizin karşılığında yüksek likit sahipleri ile denk bir getiri elde etme olanağına erişmesinin kaldıraçtan başka bir alternatifi var mıdır?

4. Esas

Kaldıraç konusunda haklı olduğunuzu düşünüyorum. Kaldıraçsız sermaye olmadan bu işlerden para kazanmak bence imkansız.Uzun vadede kaldıraçsız on bin dolara , on bin dolar kazanmak için yapmanız gereken işlem miktarını göz önüne alırsanız , kaldıraçlı olarak yaptığınız işlemle aynı riski aldığınızı düşünüyorum. Bu yazdıklarım işi bilen insanlar için geçerlidir , yoksa acemiler için kaldıraç ne olduğunu anlamadan çarpılmanın en güzel yolu

5. Esas

Sayın fencer, ben de sizin gibi düşünüyorum. Kaldıraç, bence kredi ile iş geliştirmeye benzer. Hiç ortada olmayan bir iş dalı düşünün ki, bu dalda iş yapmak için bilgi ve tecrübeden de noksan bir halde teşvikler-krediler alıyorsunuz. Sonunda da kötü yönetim ve benzeri nedenler neticesinde iflas açıklıyorsunuz. Suçu da kredi ve teşviklere buluyorsunuz. Bana doğru gelmiyor. Forekse kaldıraç olanakları nedeni ile yaklaştım, bilinçli işlemler silsilesi ile ciddi gelirler elde edilebileceğini farkettim. Yine de farklı düşünen arkadaşların fikirlerini merak ediyorum.

Esas

Güzel söylemişsiniz.

Kaldıraç konusunda sıkıntı çeken arkadaşlar bir de şu açıdan düşünsün. Zaten bu piyasa sağlam firmaların işlem hacmi en az 1 lot. yani 100.000 USD. mini hesapların 10.000 USD. Biz mini hesap olarak düşünelim. Şimdi adam akıllı işlem yapabilmek için mini hesapta bile 3000 USD niz olması gerekiyor ki riski yönetecek kadar işlem açabilelim. Kaldıraç olmadığını düşünürsek en az 300.000 USD gerekiyor demektir.

Zaten dünyada parası olan insanlar bunu yatırıma dönüştürüp para kazanıyor. İstanbulda bukadar plaza, boğaza nazır evler ve yalılar, Son model 200.000 EUR luk porche lar nasıl alınıyor? forexle mi ? O nedenle, para zaten parayı çekiyor. Onların forex e ihtiyacı yok.

Amaç küçük yatırımcıyı da çekebilmek. bu nedenle bu piyasa dünyanın en likit piyasası Kaldıraç olmasa yatırımcı da bukadar cok olmazdı, yatırımcı yoksa likidite de olmazdı. Likidite yoksa dünyanın en büyük piyasası da olmazdı. Yani forex i forex yapan kaldıraçtır

Esas

Alıntı Originally Posted by pipo Yazıyı Oku
    güzel söylemişsiniz.

Kaldıraç konusunda sıkıntı çeken arkadaşlar bir de şu açıdan düşünsün. Zaten bu piyasa sağlam firmaların işlem hacmi en az 1 lot. Yani 100.000 usd. Mini hesapların 10.000 usd. Biz mini hesap olarak düşünelim. Şimdi adam akıllı işlem yapabilmek için mini hesapta bile 3000 usd niz olması gerekiyor ki riski yönetecek kadar işlem açabilelim. Kaldıraç olmadığını düşünürsek en az 300.000 usd gerekiyor demektir.

Zaten dünyada parası olan insanlar bunu yatırıma dönüştürüp para kazanıyor. İstanbulda bukadar plaza, boğaza nazır evler ve yalılar, son model 200.000 eur luk porche lar nasıl alınıyor? Forexle mi ? o nedenle, para zaten parayı çekiyor. Onların forex e ihtiyacı yok.

Amaç küçük yatırımcıyı da çekebilmek. Bu nedenle bu piyasa dünyanın en likit piyasası kaldıraç olmasa yatırımcı da bukadar cok olmazdı, yatırımcı yoksa likidite de olmazdı. Likidite yoksa dünyanın en büyük piyasası da olmazdı. Yani forex i forex yapan kaldıraçtır
    __________________________________________________ _______________

tamamİyle katiliyorum ve ÖnÜnde eĞİlİyorum kaldiraÇ olmaz İse forex de olmaz ...

Sayfa 23/23 İlkİlk ... 13212223

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •