Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 54 madde; 17 - 24 arası.

Konu: dolarda teknik sinyaller...

1. Esas

Alıntı Originally Posted by ibrahimbjk Yazıyı Oku
    ENDEKS= DOLAR paralelinden bakarsak piyasaya endeksde a.b.c ile 2 inci dalganın tamamlandıgını devamında güçlü 3 üncü dalganın oluşumu ile dolarda yuvarlak tepe oluşumu beklentimden yola çıkarsak 1.55 altında bir dip yapacagını düşünüyorum...HAYIRLI KANDİLLER..
    peki bu oluşum ne zaman tamamlar sence doların 1,55 düşmesi içn bence merkez bankası faiz indirmemesi lazım tabe bu benim düşüncem seninde görüşlerini alırsam sevinirim

2. Esas

aldıgım duyumlara göre merkez bankası kura müdahale edecekmiş demek ki faiz indirimi merkez bankası için daha ii sanırsam yani yeni bir strateji ciziyor olabilir tcmb düşük faiz yüksek kur olabilir mi ?

Esas

Aşırı alım bölgesine gelmedi mi hala ??

Unhappy

Alıntı Originally Posted by senceryilmazz Yazıyı Oku
    peki bu oluşum ne zaman tamamlar sence doların 1,55 düşmesi içn bence merkez bankası faiz indirmemesi lazım tabe bu benim düşüncem seninde görüşlerini alırsam sevinirim
    selamın aleyküm..üstadım ben sadece teknik okurum zaman olarak bilemem..yatırım tavsiyesi olarak algılamayınız beklentim 1.6 altı teknik olarak iyi akşamlar...

5. Esas

Alıntı Originally Posted by ibrahimbjk Yazıyı Oku
    selamın aleyküm..üstadım ben sadece teknik okurum zaman olarak bilemem..yatırım tavsiyesi olarak algılamayınız beklentim 1.6 altı teknik olarak iyi akşamlar...
    Aleykum selam, bu tahmin sadece teknige gore mi yapildi ? Yoksa arkasinda ekonomik verileri, konjuktur`u de degerlendirdirerek mi soyluyorsunuz ?

Dolar kurunun artisi turkiye`nin disinda gelisiyor ancak yapisal bozukluklar yuzunden (7 yillik sicak para havuzu) siddeti katlanarak artiyor, dogu avrupa`daki bankacilik krizi avrupa birligi tarafindan kisa-orta vadede cozulmedigi surece, general motors iflas durumu netlige kavusmadigi surece, dolarin tum diger para birimlerine karsi (ozellikle gelismekte olan piyasalarin paralarina) deger kazanmasi cok buyuk ihtimaldir.

Dolardaki dususu ancak yaz aylarinda bekleyebiliriz, nedeni de kamu harcamalarinin devreye girecek olmasi, aksi de olabilir.

Unutmayin 1.75 seviyesi cok onemli bir direncti (trendin kesin degisimi), zirve kesinlikle bulunmadi, saygilarimla.

Arrow

Alıntı Originally Posted by st1905 Yazıyı Oku
    Aleykum selam, bu tahmin sadece teknige gore mi yapildi ? Yoksa arkasinda ekonomik verileri, konjuktur`u de degerlendirdirerek mi soyluyorsunuz ?

Dolar kurunun artisi turkiye`nin disinda gelisiyor ancak yapisal bozukluklar yuzunden (7 yillik sicak para havuzu) siddeti katlanarak artiyor, dogu avrupa`daki bankacilik krizi avrupa birligi tarafindan kisa-orta vadede cozulmedigi surece, general motors iflas durumu netlige kavusmadigi surece, dolarin tum diger para birimlerine karsi (ozellikle gelismekte olan piyasalarin paralarina) deger kazanmasi cok buyuk ihtimaldir.

Dolardaki dususu ancak yaz aylarinda bekleyebiliriz, nedeni de kamu harcamalarinin devreye girecek olmasi, aksi de olabilir.

Unutmayin 1.75 seviyesi cok onemli bir direncti (trendin kesin degisimi), zirve kesinlikle bulunmadi, saygilarimla.
    üstadım ekonomiden anlamam konu başlıgında da belirttigim gibi teknik sinyaller...kendimce görmüş oldugum sinyalleri yazıyorum..aman ha burda yazılana bakarak yatırım yapmayınız mazallah ölümlü kalımlı dünya.. saygılar...

Esas bol kazançlar...

Son düzenleme : ibrahimbjk; 13-03-2009 saat: 14:21.

Unhappy

1.69.50 kısa vade stoplos...

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •