Sayfa 414/416 İlkİlk ... 314364404412413414415416 SonSon
Arama sonucu : 3324 madde; 3,305 - 3,312 arası.

Konu: Anlık Ons Altın Alıp Satma

Esas

Alıntı Originally Posted by mocal Yazıyı Oku
    garantiden onsunda 4 dolar farkla dolar bazlı alıp satabilirssin. Yapacağın dolar hesabı açtırmak ardından altın hessabı internetten işlem saatleri içinde alıp satabilirsin ben öyle yapıyorum rahat ve güzel gram gram al sat yapıosun
    slm arkadaslar,

Garantide TL ile yapilan islemde grama ort. 70 kurus makas atiyorlar.
    Yukarida arkadas 06/2009 yilinda onsa 4 dolar (gram ort.13 cent oluyor) fark alindigini yazmis ama güncel olarak Web sayfalarinda Dolar ile yapilan islemlerde detayli bilgi bulamadim. Garanti Dolar ile yapilan islemde grama ne kadar makas atiyor?
    TL ve Dolar ile yapilan islemlerde hangi bankayi tercih edersiniz ve alis/satisda hangi banka ne kadar fark aliyor?

S&S
    feza
    Son düzenleme : feza; 24-11-2013 saat: 23:31.

Duhul
    Apr 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    78

Esas

Alıntı Originally Posted by feza Yazıyı Oku
    slm arkadaslar,

Garantide TL ile yapilan islemde grama ort. 70 kurus makas atiyorlar.
    Yukarida arkadas 06/2009 yilinda onsa 4 dolar (gram ort.13 cent oluyor) fark alindigini yazmis ama güncel olarak Web sayfalarinda Dolar ile yapilan islemlerde detayli bilgi bulamadim. Garanti Dolar ile yapilan islemde grama ne kadar makas atiyor?
    TL ve Dolar ile yapilan islemlerde hangi bankayi tercih edersiniz ve alis/satisda hangi banka ne kadar fark aliyor?

S&S
    feza
    ben BIST den goldtrf kodundaki altını alıyorum. Bildiğim kadar hem fiziksel hem makas az hem kasa derdi yok yada ben yanlış biliyorum

Esas

iran ile amerika anlaşması petrolde düşüşe yol açtı. bunun dışında kaya gazı petrolü bu fiyatları etkiliyor. Ben bundan sonra petrolün 1-2 sene 100 dolarların altında hatta 70 dolarlara kadar düşeceğini düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by bayariza Yazıyı Oku
    petrolde yaşanan düşü altına da yansıdı. petrolde yaşanan hızlı düşüşe şişman parmağın yol açyığı söyleniyor. uzun vadeli göstergelerde bozulma yok.

Esas

BORSADA HER 3 ŞİRKETTEN 1 İ ZARAR YAZDI.
    Mart ile eylül arasında doların yüzde 12, Euro’nun ise yüzde 18.5 artması, döviz borcu olan şirketlerde önemli kur farkı zararları yarattı. Bu da Borsa İstanbul’da işlem gören her 3 şirketten birinin 9 ay sonunda zarar etmesini sağladı.

ABD Merkez Bankası’nın (FED) tahvil alımlarını azaltacağının ilk sinyalini verdiği mayıs ayı ortasından itibaren başlayan başlayan tedirginliğin dövizde neden olduğu yükselişin faturası Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlere çıktı. Gezi Parkı olayları nedeniyle yükselen siyasi tansiyon ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın izlediği politikalara ilişkin endişeler, Türkiye’nin bu süreçten daha fazla etkilenmesine neden oldu. Borsa İstanbul’da işlem gören ve döviz borcu olan şirketler, kurda yaşanan artış nedeniyle yüklü miktarlarda kur farkı zararı ile karşı karşıya kaldı. Hisse senetleri işlem gören 385 şirket arasında, geçen yılın 9 aylık döneminde 294 şirket kâr ederken, bu yılın aynı döneminde bu rakam 253’e indi.

132 ŞİRKET ZARARDA

Zarar eden şirket sayısı 91’den 132’ye çıktı. Borsa İstanbul’daki her üç şirketten biri zarar açıkladı. Bu dönemde 118 şirket kârını arttırırken, 95 şirketin kârı azaldı. Zarardan kâra geçen şirket sayısı 40’ta kaldı. 2102’nin 9 aylık döneminde kâr eden 81 şirket, bu yılın aynı döneminde zarara dönerken, 39 şirketin zararı arttı. Zararı azalan şirket sayısı 12’de kaldı. 2012 yılını 1.78 TL’den tamamlayan dolar, özellikle haziran ayından itibaren yükselişe geçti. Bu yıl mart sonunda 1.80 TL olan dolar kuru, haziran sonunda 1.92 TL’ye, eylül sonunda ise 2.016 TL’ye çıktı. Dolar mart-eylül döneminde yüzde 12 yükseldi. Dolar 5 Eylül 2013’te 2.066 TL ile tarihi zirveye çıktı. Mart sonunda 2.32 TL olan Euro da eylül sonu itibariyle 2.75 TL’ye çıktı. Euroda 6 aylık dönemde yaşanan yükseliş yüzde 18,5 oldu.

KUR ZARARI 38.9 milyar TL

Merkez Bankası’nın açıkladığı verilere göre, özel sektörün, geçen yılın eylül sonunda 139.2 milyar dolar olan uzun vadeli borcu bu yılın aynı döneminde 147.7 milyar dolara çıktı. Aynı dönemler itibariyle kısa vadeli borç ise 31 milyar dolardan 39.3 milyar dolara yükseldi. Özel sektörün bu yılın mart sonunda yurtdışı borcu 180.2 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu. Bu borçtan dolayı ikinci ve ücüncü çeyrekte oluşan kur farkı zararı 38.9 milyar TL oldu.

BIST-30’da üç şirket zararda

BORSANIN lokomotif hisselerinin işlem gördüğü BIST-30’daki şirketlerden üçü zarar açıkladı. 2012 yılının 9 aylık döneminde 117 milyon TL kâr açıklayan Migros, bu yılın aynı döneminde 306.5 milyon TL ile en fazla zarar eden şirket oldu. Migros’un finansal giderleri 165 milyon liradan 503 milyon liraya çıktı. Migros’un kısa vadeli borca 2 milyar 288 milyon TL, uzun vadeli borcu ise 2.7 milyar TL seviyesinde bulunuyor. En fazla zarar eden ikinci şirket 193.4 milyon TL ile Ataç olurken, Zorlu Enerji 183.3 milyon TL zarar etti. BIST-30’da yer alan Doğan Yayın Holding 127.6 milyon TL kârdan 41 milyon TL zarara dönerken, İhlas Holding’in zararı 9.4 milyon TL’den 146.8 milyon TL’ye yükseldi. BIST-30’daki 7 şirketin ise kârı azaldı.

Esas

israil anlaşması israil borsasında rekor getirdi, iran anlaşması bana göre bizide yukarılara taşır. enerji maliyeti cari açık üzerinde en önemli etken.

Esas

asyada tüm borsalar yeşil muhtemel bir gaplı açılış olabilir yüzde 1 yukarıda başlar derim. başlamaz ise longlamak için uygun bir gün.tüm emtialar çakıldı bu arada. bugün borsaların günü bu net anlaşılıyor.

Esas

bizde bugün faiz 9 un altına düşerse ve 8.50 altına kayarsa yükseliş 80000 lere kadar devam edebilir. bence şu an tek sıkıntı tahvil faizi onun dışında her şey pozitif.

8. Esas

Sayfa 414/416 İlkİlk ... 314364404412413414415416 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •