Sayfa 1/416 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 3324 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Anlık Ons Altın Alıp Satma

Question Anlık Ons Altın Alıp Satma

Anlık dolar bazında ons altın alıp satabileceğim güvenilir site var mı?Kuyumcudan zor oluyor.Malum dolar düşük GOLDTR kar getirmiyor.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by Gold Yazıyı Oku
    Anlık dolar bazında ons altın alıp satabileceğim güvenilir site var mı?Kuyumcudan zor oluyor.Malum dolar düşük GOLDTR kar getirmiyor.
    bulabildiysen yazar mısın buraya, haaa ben mi bilmiyorum!
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Esas

Halen aranıyor.Bildiğiniz varsa yazabilirsiniz.

Esas

foreks piyasası var....

başka bilmiyorum

temelanaliz61 Guest

Esas

CMC Markets.. Türkiye'de de yapilabiliyor mu, bilemiyorum?

Esas

Bankalarda mesela garantiden internet hesabından alınıp satılabiliyor...TL'de olarak alıp satılabiliyor ama dolarla alıp satıldıgında ons fiyatıyla aynı fiyata denk geliyor...Ama fiziki olarak her subeden alınamıyormus tabi...

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU HASKULE
    Gönderi
    2,227
    Blog Yazıları
    1

Esas

Halen aranıyor.Bildiğiniz varsa yazabilirsiniz.

VOB altın sözleşmeleri.

Eğer ONS a çevirmek istiyorsanız
    Yaklaşık (Kaba taslak)

1 Altın Long
    3 Dolar Short

yapılınca 1 Altın ONS olarak long kalmış oluyor ve parite/faiz dışında etkisinden çıkmış oluyor.

Örneğin ONS değeri yükselirken dolar düşer ise (kısaca TL değeri aynı kalır iken), sizi dolara karşı koruduğu için ONS olarak kazanırsınız.
    Örneğin ONS değeri sabit iken dolar yükselir ise (kısaca TL değeri yükselir ise), sizi dolara karşı koruduğı için ONS olarak 0 a 0 kalır
    Örneğin ONS değeri düşerken dolar da düşer ise (kısaca TL değeri hızla erir ise), sizi dolara karşı koruduğu için ONS olarak kaybedersiniz sadece.

1-2 ay denedim çoğunluk uyduğunu gördüm
    Tersi de geçerli. Yeterki ONS değerinin düşüceğini veya yükseleceğini tahmin edin.

8. Esas

ons altın fiyatının gelecek vadeler için futures piyasalarda kontrat olarak belli bir teminat ile alınıp satılası mümkün tüm işlemler USD yapılıyor.Kur riski ortadan kalkmış oluyor.

Sayfa 1/416 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •