Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 17 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Matriks e Nasıl Güveniyorsunuz???

1. Esas

Şu an aktif bir matriks kullanıcısıyım. Matriks'e alternatif arıyorum. Aslında matriksin kendisini kullanmıyorum, sadece bana sağladığı canlı dataları kullanıyorum. Şöyle ki Excel DDE link denen bir şey var. Matriksteki sürekli değişen verileri excel içinde de sürekli değişir şekilde gösterebiliyor ve teknik analizi excel içinde yapabiliyoruz. Matriks açıkken örneğin şunları exceldeki hücrelere yazdığımızda canlı veri alabiliyoruz:
    =MTX|DATA!GARAN.O.GUN.K önceki gün kapanış fiyatı
    =MTX|DATA!GARAN.ACILIS açılış fiyatı
    =MTX|DATA!GARAN.SON son fiyat
    =MTX|DATA!GARAN.ALIS ...
    =MTX|DATA!GARAN.SATIS
    =MTX|DATA!GARAN.G.YUKSEK
    =MTX|DATA!GARAN.G.DUSUK
    =MTX|DATA!GARAN.G.HACIM

Bu şekilde excel'e canlı veri sağlayan borsa programı arıyorum. Matriks, verileri sağlıklı göstermiyor, özellikle hacim verileri geç geliyor. Matrikse aylık ödediğim parayı veya daha fazlasını vermeye razıyım. Bana biliyorsanız excel'e canlı veri aktarabilen program söyleyin.

Esas

Alıntı Originally Posted by teknik2014 Yazıyı Oku
    Matriks, verileri sağlıklı göstermiyor, özellikle hacim verileri geç geliyor. Matrikse aylık ödediğim parayı veya daha fazlasını vermeye razıyım. Bana biliyorsanız excel'e canlı veri aktarabilen program söyleyin.
    Tüm platformlarda canlı hacim bilgisi ayrı ücrete tabi,kurumunuzla görüşün....

Duhul
    Oct 2014
    İkamet
    Amsterdam - Antalya
    Gönderi
    110

Esas

degerli arkadaslar,

matrikse ait temel analiz yapabilecegim bir urunu varmi acaba ?
    butun hisselere ait; ozellikle ozsermaye karliligi, aktif karlilik orani, esas faaliyet kar buyumesi, yillik net kar marji gibi rasyolari elimin altinda bulundurabilecegim bir urunu var mi ?
    sitesine baktim, veri terminali var, sanirim derinlik ve haberleri kapsiyor..fiyatida yuksektir galiba.. canak anten vesaire lazim..ugrasamam onunla..

alternatif olarak borfin e ait Fastweb Mali Analiz programi var.. matriksin msdownloader ini kullaniyorum.. gayet memnunum, isterimki matriksten bir temel analiz programi olsun..

selam sevgi saygi hurmetler...
    askitap

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,770
    Blog Yazıları
    1

Esas

matriks programı kendiliğinden kademe üretiyor.. takipimde olan krstl hissesinde 1. seansta 1.38 den sadece 447 lot işlem görmesine rağmen kademe analizinde 320 683 lot ilem gördüğü, 1.39 u grafiktede görüldüğü üzere görmediği halde, 120 495, 1.40 ta 187 267 lot, 1.41 de 2280 lot hayali işlemler olduğu görülüyor.

diğer hisse senetlerinde de bunun gibi sorunların olmadığını kim garanti edebilir ki?

grafiğin volume kısmında - 4 521 414 lot gözüküyor ne demek oluyorsa..

matriks yetkilileride sorunu çözememiş durumdadır.
    Son düzenleme : BEDESTENLİ; 20-06-2016 saat: 23:34.

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    Beylıkduzu, IST
    Gönderi
    200

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    Beylıkduzu, IST
    Gönderi
    200

Esas

Alıntı Originally Posted by mArduk`` Yazıyı Oku
    tweet atmıştım ama sildim. Saat 21.44 de brent'te 100 piplik bir hareket görünmekte sadece matriks'e özel, başka hiçbir programda böyle bir hareket yok.

7. Esas

Alıntı Originally Posted by mArduk`` Yazıyı Oku
    tweet atmıştım ama sildim. Saat 21.44 de brent'te 100 piplik bir hareket görünmekte sadece matriks'e özel, başka hiçbir programda böyle bir hareket yok.

boşluk görünüyor başka bir sitede

https://www.dailyfx.com/crude-oil

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    Beylıkduzu, IST
    Gönderi
    200

Esas

Alıntı Originally Posted by ManicMiner Yazıyı Oku
    boşluk görünüyor başka bir sitede

https://www.dailyfx.com/crude-oil
    Datayı'da sanırım onlardan alıyorlar. Investing'de boşluk falan yok benim aracı kurumumla kapanışları aynı. 3 tane kurumdan baktım. Gedik günü yükselişle tamamlamış vadeyle alakalı galiba, zirve ve yabancı aracı kurumumda aynı düşüşle kapanmış. Bugün teknik destekle görüştüm onlarda da aynı görünüyor, bakalım yarın net bir bilgi alacağız.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •