Sayfa 13/397 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 3174 madde; 97 - 104 arası.

Konu: dolar beklentim

Duhul
    Oct 2015
    İkamet
    Yalan Dünya
    Gönderi
    1,419

Esas

4-çin in ekonomik verileri dogrumu...
    Tamamen külliyen yalan...Niye mi çok basit çinde para çekmek için bankaya gittik...Önce bize gönderilen parayı bulamadılar
    sonra bulduk dediler ...tuttular sevk irsaliyesine benzer bir kagıda tükenmez kalemle birşeyler yazıp parayı verdiler...Master visa sistemi dışındalar...
    Çinde dolar taşımak yasak oldugu için tutup yuan verdiler onuda kaçtan çarptılar bilemedik...Yani adamlarda tükenmez kalemle yazılan
    bir bankacılık sistemi var..görünüşte banka binası modern gibi ama en fazla 3-4 tane işlem çeşidi var....mevduata para yatırma,
    babadan deden bir mal-para varsa onu alma gibi...başka şehire bile para gönderemezsin dahası başka bir şehire bile gidemezsin
    seyehat yasssakkk...Emeklilik sosyal güvenlik falanda yokmuş...
    Bunu yapan bir sistem hangi rakamı doğru verir...Üst düzey yöneticiler rüşvet alıp hertürlü işi çeviriyor...
    Denetim mi ...o nedemek ..Çincede öyle bir kelime yok.....
    Son düzenleme : HAMİDO-ŞAKİR; 27-10-2015 saat: 01:13.

Duhul
    Oct 2015
    İkamet
    Yalan Dünya
    Gönderi
    1,419

Esas

5- Çin de kriz çıkar mı ..Yada çin kaynaklı bir kriz çıkar mı..
    Hayatta çıkmaz çıkamaz nasıl çıkacak..neyin krizi çıkacak..Kredi mi var...konut balonu mu var..
    Bir tanesi tutmuş çinde hayalet şehirler var diyor..Bu bir amerikan yalanı bunu 5 yıldır yayıyorlar....o evler zaten gominist çinin
    mülkiyet hakkını vermiyor ki kullanma hakkı devri yapıyorlar çinde....

Bizim mihmandar 20 milyonluk shangay'a 2 saat mesafeden geliyormuş...orda yeni şehir kurulmuş evler devletinmiş....eskiden tarım
    arazisi olan bir yermiş ....çiftçileri sittir etmişler tarlalar devletin deyip olay bitmiş....
    Son düzenleme : HAMİDO-ŞAKİR; 27-10-2015 saat: 01:01.

Duhul
    Oct 2015
    İkamet
    Yalan Dünya
    Gönderi
    1,419

Esas

6- Çin parasını devalüe ediyor...eee ne olcek şimdi...
    Shangayda gördüğüm tüm taksiler volkswagen (evet çinde büyük bir fabrikası var)lüks arabalar toyota bmw.Otellerde tüm havlular
    bangladeş .çin içerde yabancı para taşımayı yasaklamış...Eger çin devalüasyon yaparsa batıdaki bankalar para bastıgı için yani dış ticaret dengesini korumak için olur eger batı için sıkıntı olursa bir gümrük vergisi koyarlar yada tehdit ederler çin pat kuzu olur..
    Çin Avrupadan en az 40 yıl geride vede ABD-AB ye muhtaç...Çin kaynaklı bir şey olamaz yani...

Esas

Ben de sana farklı bir senaryo söyleyeyim. Okuduğum bazı kaynaklar beni fikre doğru yönlendiriyor. Yanlış olabilir ama bir teori olarak bir kenarda dursun. Saçma sapan veya hatalı olabilir. O yüzden teori diyorum.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yahudi Tacirler antisemitizm arttığı için ABD den kaçmak istiyorlar.

Yahudi Tacirler net olarak son 5 senedir ÇİN de pozisyon almaya başladılar. Lehman ın batışı sırasında 400 milyar USD$ gizli bir şekilde el altından transfer edildi, ve fiziksel ALTIN olarak kaynağını bilmediğimiz bir yerde depolandı.

ÇİN deki ekonomi çöküp yerine yeni yapılanma kurulduğunda Yahudi Tacirler yeni Amerika yı ÇİN de kuracaklar.

ÇİN çökerken (bilmediğimiz mucbir sebeplerden dolayı) elindeki USD T BOND ların tamamını satacak ve şimdiki ABD yi de çökertecek. Yanında EURO Zone da çökecek.

ÇİN özel sektöründe korkunç doları açığı olmasına ragmen hala fiziksel ALTIN depoluyor. Çünkü Yahudi Tacirler in direktifleri bu doğrultuda.

Fakat ABD çökerken USDX dolar endeksi altın vuruş yapacak ve USD faizleri de zirve yapacak. dolar borçlu ülkelerde çokzor durumda kalıp, dolar açıklarını kapatamayacaklar. ABD de kimseye USD T BOND satamayacak kimse almayacak ortada fiziksel dolar olmayacak.

Ben bu sürecin başladığını faz faz devam ettiğini düşünüyorum. ÇİN deki ve ABD deki durumu da bu şekilde yorumluyorum.

-------------------------------------------------------------------------------------------

O yüzden benim için kral ilk fazda fiziksel USDX dir, ikinci fazda ise kral fiziksel ALTIN ve fiziksel GÜMÜŞ tür.

Koruma amaçlı olarak RISK OFF modundayım. Ekranlara çok seyrek bakıyorum bir süredir. 1 senedir GayrıMenkul de almıyorum. Kira çarpanı 150 altında mülk bulamıyorum. RISK OFF modu pessimist bir mode. Fakat 2002-2014 arasında yeterince kazandığım için artık biraz da kış uykusu iyi olur diye düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Oct 2015
    İkamet
    Yalan Dünya
    Gönderi
    1,419

Esas Çinliler Altıncı Haberimiz yok....

Alıntı Originally Posted by zkr Yazıyı Oku

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÇİN özel sektöründe korkunç doları açığı olmasına ragmen hala fiziksel ALTIN depoluyor. Çünkü Yahudi Tacirler in direktifleri bu doğrultuda.

-------------------------------------------------------------------------------------------
    Bu konuda yahudi ermeni bilememde..kesinlikle sana katılıyorum..şöyleki:
    Çinde döviz tutmak yasak fakat halkın elinde deli gibi fiziksel altın var...Telefon satılan everbright diye bir han var bizim sirkecideki
    kastelli hana çok benziyor,hemen önünde seyyar tezgahlarda altın alınıp satılıyor sokakta...Hatta kadın yanımızda yüzüğünü getirip tarttırdı...ögrendiğimiz sonrada gelip başka alacakmış...Resmen al-ver yapıyorlar sokakta...Bizde pek olmayan gümüş yatırımı onlarda
    çok yaygın....
    çin özel sektörüde devalden korunmak için yapıyor olabilir....Döviz yasak ya..
    .

Yatırım tavsiyesi değildir...
    -----------
    Son düzenleme : HAMİDO-ŞAKİR; 27-10-2015 saat: 01:06.

Esas

Alıntı Originally Posted by HAMİDO-ŞAKİR Yazıyı Oku
    5- Çin de kriz çıkar mı ..Yada çin kaynaklı bir kriz çıkar mı..
    Hayatta çıkmaz çıkamaz nasıl çıkacak..neyin krizi çıkacak..Kredi mi var...konut balonu mu var..
    Bir tanesi tutmuş çinde hayalet şehirler var diyor..Bu bir amerikan yalanı bunu 5 yıldır yayıyorlar....o evler zaten gominist çinin
    mülkiyet hakkını vermiyor ki kullanma hakkı devri yapıyorlar çinde....

Bizim mihmandar 20 milyonluk shangay'a 2 saat mesafeden geliyormuş...orda yeni şehir kurulmuş evler devletinmiş....eskiden tarım
    arazisi olan bir yermiş ....çiftçileri sittir etmişler tarlalar devletin deyip olay bitmiş....
    abi peki yok borsası şişti.. yok düştü.. yok emlak fiyatları tavan yaptı falan diyorlar..
    emlak devletinse emlak fiyatı nasıl tavan yapıyor?
    şirketler devletinse kim spekülasyon yapıyor?
    ben anlamıyor..
    bu arada gidip görmeyi düşündüğüm bir yerdi turist olarak. ama 6-7 saat bagaj beklemek nedir yahu..
    ben tayland'dan bile tiksinmiş adamım sefaletinden, düzensizliğinden.. çin falan hiç çekilmez.

Esas

Alıntı Originally Posted by HAMİDO-ŞAKİR Yazıyı Oku
    Kaç gündür diğer başlıkta çin tartışılıyor....Hayatında çine hiç gitmemiş insanlar çin hakkında internetten edindikleri bilgilere göre yazışıp duruyorlar....
    Peki o zaman astronot olmayan yıldızlardan aydan bahsetmesin... türkiye hakkında ekonomik tartişmada Thomas Piketty şu arksd https://www.youtube.com/watch?v=z87uomZoyUg karşı duman olur

Duhul
    Oct 2015
    İkamet
    Yalan Dünya
    Gönderi
    1,419

Esas

Alıntı Originally Posted by kutsi9 Yazıyı Oku
    Peki o zaman astronot olmayan yıldızlardan aydan bahsetmesin... türkiye hakkında ekonomik tartişmada Thomas Piketty şu arksd https://www.youtube.com/watch?v=z87uomZoyUg karşı duman olur
    Yok yok sayın kutsi..ben kimse tartışmasın demedim ..Zaten onlara ayıp olmasın diye buraya yazdım ....
    Ama hakkikaten 2013 de çine ne hayallerle gitmiştik mosmor döndük...Çin de taharet diye birşey yok(resmen tuvalet terbiyeleri yok)
    Din yok ,iman yok,vicdan yok Ticari ahlak yok ...Ne var herşeyin sahtesi ,yalan para hırsı, korkaklık.....
    Bunları bilmeden çini vede çinin ekonomik yapısını anlıyamayız....

Zaten resmi gazeteye inanma yalan diyo amcam daha ne desin...

Sayfa 13/397 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •