Sayfa 297/397 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347 ... SonSon
Arama sonucu : 3174 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: dolar beklentim

Esas

New research shows the North Pole is 'moving towards the UK' say scientists

İyiki bir pound aldık adamlara girmeyen kalmadı ))

2. Esas

Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    New research shows the North Pole is 'moving towards the UK' say scientists

İyiki bir pound aldık adamlara girmeyen kalmadı ))
    pound isi sakat hocam.bu dere daha cok su götürür.egzotik pariteler gibi yukari asagi hareketler cok olur.24 haziran a kadar kraliceden emme basma tulumba olur ancak.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Sn sertol, Sn batibati;

Nereden bulursunuz böyle extrem yatırım konularını...

Benim gibi, daha yeni mevduattan dövize geçen insanlar için yorucu konular bunlar..

İyi hafta sonları.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Sn sertol, Sn batibati;

Nereden bulursunuz böyle extrem yatırım konularını...

Benim gibi, daha yeni mevduattan dövize geçen insanlar için yorucu konular bunlar..

İyi hafta sonları.
    abi sertol hocaya diyorum anlamiyor.kralice ve caprazindaki her parite sakat diye.mevduattan dovize gectiyseniz kesin bir bildiginiz vardir.hayirli ve kazancli olur insallah.sepet kur ucgen duzeltmesi bitti.3,06 gectigi zaman dananin kuyrugu kopar.mevduat konusu bana uzak ama o taraftada dipten donus var.

5. Esas

Alıntı Originally Posted by zkr Yazıyı Oku
    Bizde konut balonu yok Avrupa'daki fiyatlara göre fakat insanların iş durumu bozulunca kredileri ödeyemez duruma gelebilirler. Bankaların haciz etme oranı artabilir. Bu durumda emlak piyasasında daralma görülebilir. Fakat İngiltere en riskli ülke.

Sorunlu krediler ve varlık satışı
    Bankacılık sektöründe en fazla konuşulan konulardan biri sorunlu krediler (NPL) ve bu kredilerin bankalar bilançolarında kapladığı alan.

BDDK’nın verdiği rakamlara göre 2016 Şubat ayı itibariyle toplam bankacılık sektöründe, sorunlu kredi olarak tarif edilen kredilerin toplam nakdi kredilere oranı yüzde 3.2. Kabaca 49 milyar TL büyüklüğü ulaşmış olan takipteki kredilerde gelinen seviye 2011 yılından beri yüksek noktada. Türk bankacılık sektöründe sorunlu krediler oranı 2009 krizi sırasında yüzde 5.5’lara kadar yükselmiş, daha sonra krizin etkileri aşıldıkça ve ekonomi toparlandıkça takipteki kredi oranı geriledi. 2012 yılında NPL oranı yeniden yüzde 2.5 seviyesine düşmüştü.

Takipteki kredilerin oransal olarak son 5 yılın en yüksek seviyesine çıkmasının yanında diğer dikkat çeken konu ise, geçen seneye göre bahsi geçen kredilerin yüzde 30 artmış olması. Sadece 2015 yılında bu kredilerde yüzde 30 artış yaşanıyor olması ister istemez gözleri bu krediler çeviriyor.

http://www.bloomberght.com/yorum/cun...-varlik-satisi

Parası küçük olanın balonu da küçük olur

Esas

Alıntı Originally Posted by batibati Yazıyı Oku
    abi sertol hocaya diyorum anlamiyor.kralice ve caprazindaki her parite sakat diye.mevduattan dovize gectiyseniz kesin bir bildiginiz vardir.hayirli ve kazancli olur insallah.sepet kur ucgen duzeltmesi bitti.3,06 gectigi zaman dananin kuyrugu kopar.mevduat konusu bana uzak ama o taraftada dipten donus var.
    Gençliğim bu cross larda sörf yaparak geçti servetimi böyle kaybettim desem yeridir
    Şimdi o giden paralar know how bedeliymiş diyerek nakte çevirmeye çalışıyorum ama deselerki bilseydin girermiydin hayır hayır hayır.. bu işe ilk başladığımda döviz büfelerinin tabelasından karışık alıp başka tabelaya satarak para kazanabilen biriydim örneğin adam değişen florin kurunu onlarcasının içinde fark edip değiştirene kadar oooo.. İşte mesleğin zirvesinde başlamışım da orda bırakaydım keşke )
    Velhasıl damara girmiş üstadım..

Esas

Türkiye de konutta balon yokmuş. Dalga mı geçiyorsunuz.

Adamlar ellerinde kalan stokları satabilmek için benden sonra tufan diyerek

bak nasıl indirecekler faizleri.

Ama çok kaldınız. Bu saaten sonra gelen olmaz türkiye ye.

Yüksek kur, düşük faiz ile stop eden konut sektörünü ayağa kaldırmaya çalışacaklar.

Ama çok geç kaldınız.Yaptığımız yanlışların cezasını yine halk çekecek. Bize bir şey olmaz derseniz;

giderek fakirleşecek halk sandıkta verecek cevabını.

Kısa zamanda gayrimenkul fiyatlarının nasıl çakılacağına şahit olacağız.

8. Esas

Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Gençliğim bu cross larda sörf yaparak geçti servetimi böyle kaybettim desem yeridir
    Şimdi o giden paralar know how bedeliymiş diyerek nakte çevirmeye çalışıyorum ama deselerki bilseydin girermiydin hayır hayır hayır.. bu işe ilk başladığımda döviz büfelerinin tabelasından karışık alıp başka tabelaya satarak para kazanabilen biriydim örneğin adam değişen florin kurunu onlarcasının içinde fark edip değiştirene kadar oooo.. İşte mesleğin zirvesinde başlamışım da orda bırakaydım keşke )
    Velhasıl damara girmiş üstadım..
    anliyorum hocam.gecen sene euroyu 1 alti beklemeyen rapor hatirlamiyorum.sonuc ortada.simdi ise 1,20 ustu fiyatlamalara yonelik beklenti olusturuluyor.olur mu bence imkansiz.hamido abinin fibo lu bir grafi vardi 1,18 maksimum o bile cok iyi rakam.ama gecen sene eurodaki dalgalanmalari hatirliyoruz.herseyi bir tarafa birakalim frangin patronu negatif faiz kararina gecince ne olmustu.frangin caprazinda islem yapan bircok insan batti.stoplar calismadi.bir kac fx sirketi batmanin esigine geldi.benzer durum pound icin gecerli.hesapta100 bin dolar var misal ve pound caprazi paritelerde alinacak 1/10 kaldiracta dahi batma riski var.net soyluyorum servetlerin el degistirecegi hareketler olacak.

Sayfa 297/397 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •