Sayfa 347/397 İlkİlk ... 247297337345346347348349357 ... SonSon
Arama sonucu : 3174 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: dolar beklentim

Esas

Alıntı Originally Posted by zkr Yazıyı Oku
    Konuştuğum küçük yatırımcıların çoğu dolardan artık bir cacık olmaz diyor. Satmaya başlamışlar.
    SAYIN ZKR;

PETRO-DOLAR SİSTEMİ ÇÖKÜYOR. DOLAR ÇÖKECEK VE YERİNE ALTINA DAYALI YENİ BİR ULUSLARARSI PARA SİSTEMİ GELECEK.

ALT YAPISI HAZIRLANIYOR. BİR YANDAN ÇİN FİNANSAL OLARAK ABD nin ÇÖKMESİ İÇİN; DİĞER YANDAN RUSYA ASKERİ OLARAK

ÇÖKMESİ İÇİN ORTAK ÇALIŞIYORLAR. AVRUPA DA BUNU GÖRDÜ. RUSYA YA KAYMAYA ÇALIŞIYOR.

DOLARIN KARŞISINDA TEK RAKİBİ VAR : O DA ALTIN.

BİR ŞEYİ GÖZDEN KAÇIRMAYALIM : DOLAR ÇÖKERKEN DEĞERİ ARTACAK; ZİRA KAĞIT PARA OLARAK KARŞISINDA RAKİBİ YOK.

SUUDLAR DİYELİMKİ SÖYLEDİKLERİNİ; 750 MİLYAR HAZİNE BONOSUNU SATMAYA KALKTILAR. DOLARIN DEĞERİ NE OLUR?

2. Esas

Alıntı Originally Posted by dr.v Yazıyı Oku
    Bu piyasada sadece indikatör olarak topiklere yazılanları izleyenler vardır, negatif indikatör adı altında. İyi trend takipçileri taksiciler, ayakkabı boyacıları borsadan bahsetmeye başlayınca trend konusunda şüpheye düşerler. Ky genelde ben aldım düştü, ben sattım çıktı der.
    Valhasıl ky nin elindeki değil, fikri ve zikrindeki yön için bence de önemlidir...
    iste bu cok dogru bir tespit.insan psikolojisi.algoritmalar, ew ler , trendler, movlar hepsinin en buyuk dayanagi insan psikolojisidir.yukarida yazdigim direnc noktalari var 2,87 cok guclu direnc neden cunku satislarin cok guclu oldugu iki defa deneyip gecemeyince set olusturdugu nokta.teknik ne der 2,87 sat alt destekte al.iste bunlarin hepsinde psikoloji vardir.oyuncunun bizi surukledigi akim.belkide orada bu hafta feyk yapip gidecek.

Duhul
    Oct 2015
    İkamet
    Yalan Dünya
    Gönderi
    1,419

Esas

Bu piyasada sadece indikatör olarak topiklere yazılanları izleyenler vardır, negatif indikatör adı altında. İyi trend takipçileri taksiciler, ayakkabı boyacıları borsadan bahsetmeye başlayınca trend konusunda şüpheye düşerler. Ky genelde ben aldım düştü, ben sattım çıktı der.
    Valhasıl ky nin elindeki değil, fikri ve zikrindeki yön için bence de önemlidir...
    Kendi kendime söz veriyorum yazıları azalt oğlum Hamido diyorum ..Ama şu yukardaki gibi yazıları görünce abdestim bozuluyor...

Tüm Türkiyede ki taksici +boyacı+sıvacı+ Eşikteki Beşikteki kim varsa alayı 7/24 dolar alsa yada satsa....
    Sadece tek bir yerli kurumun DOLAR operasyonunun yarısını yapamaz....

_________El Yumruğu Yemeyen Kendi Yumruğunu Balyoz Sanırmış....

Genelde döviz özelde DOLAR bir küresel ticaret aracı...Para ticareti ,kamu finansmanı da buna dahil...
    dünya üzerinde 200 den fazla ülkenin ticaretinin üzerinden yapıldığı bir metayı çorumdan gelme hapisten yeni çıkma TAKSİCİ bilecek haa...Oldu ....

Bu tip topikleri izleyenleri isim isim açıklarım ...Daha dün balımbergende kadın altı yıl okuyamamış tıp öğrencisi formasyonu dedi ...
    (Batı batı kulakların çınlamıştır umarım...)

Ters indikatör avcılarıymış ..o avcılar günde 15-20 defa arıyorlar ...

Topiğime laf söyletmem...Ters indikatör diyenin tersini Çıkarırım ULEEENNN......
    ----Hesap ağamm....

Duhul
    Oct 2015
    İkamet
    Yalan Dünya
    Gönderi
    1,419

Esas

Alıntı Originally Posted by ahmetbu Yazıyı Oku
    Sayın Arkadaşlar

https://www.hazine.gov.tr/tr-TR/Ista...9&cid=26&nm=41 temel ekonomik göstergeler ( excel ) dosyasına baktığınızda ve ayrıca

https://www.hazine.gov.tr/tr-TR/Ista...9&cid=12&nm=33 buradan iç borçlanmanın ortalama maliyeti (excel) dosyasına baktığımızda

2003-2015 yıl aralığı 1 TL Hazine kağıtlarında 6,53 TL ye 0,5$+0,5€ sepeti %3 faiz ile birlikte 1,45 TL den 3,21 TL ye ulaşıyor 2005 - 2015 yıl aralığını baz alırsak 1 TL hazine kağıtlarında 3,63 TL ye 0,5$+0,5€ sepeti %3 faiz ile birlikte 1,49 TL den 3,21 TL ye ulaşıyor

Bu sonuçları nasıl yorumlayabiliriz
    Sayın ahmetbu...

Bu topikte bana ait 11.01.2016 tarihli bir paylaşım....

Alıntı Originally Posted by HAMİDO-ŞAKİR Yazıyı Oku
    Yaş 34 ama maaşallah kafa süper...Neden mi.....
    arabanın hasan babası volvodur da ondan...Kazma gibi gidip e250 aldık ...ne kadar kıro varsa altında...
    XC90 çok heveslendim ..yok ikici el değeri düşüyor ....yok servisi dediler ...El aklına uyanın sonu malummm...

Döviz konusunda ise Kendi adıma konuşayım...Döviz benim için araç ..amaç değil...Vede çok uzun süredir alıp satmamıza ragmen toplam servetimizde sadece 2014 ten beri seviyesi yüksek..Yoksa ana amacım sanaayiii arsası yazdım...
    Gayrimenkul ticari gayrimenkul...(yatırımım içinde sanayi ve ticari gayrimenkul oranı epey fazla)...
    Sonuçta döviz uzun vadede kaybedecek kaybettirecek bence...
    Ama T.C. merkez bankası reel faiz verenedek döviz kazandıracak bence.....
    Versin reel %7 adam gibi tabikide dövizi satarız anında...
    Yoook sen %1-2 ile benim alınterimi sömürmeye kalkarsan takarız adamın burnuna halkayı....Oynatırız...
    uzun vadede hiç oturup hesaplamaya dahi gerek yok TRY doları DÖVER..Hemde çok pis döver....

Bir DÖVİZ bürosu ortagı-sahibi olarak bu kadar açık ve net söylüyorum...
    Ayrıca küçük meblağlarda DÖVİZ alım satımı kardan çok zarar getirir...
    (Paranın zaman maliyeti açısından=faiz farkı)NOKTA...

Ama şu konjüktürde olay başka ..Hesaplarıma göre bir süreliğine 5 NİSAN 1994 sendromu olabilir ..TRY de...
    Bunu DXY destekli global bir muhteşem final olarak bekliyorum ve beni nihai hedefime götürmesini BEKLEDİĞİM için buradayım...
    Saygılar....Hürmetler...
    Son düzenleme : HAMİDO-ŞAKİR; 24-04-2016 saat: 01:10.

Esas

DÜNYA KABALARDAN KURTULMADIKCA DÜNYADA HUZUR YOK. NE YAPAR BUNLAR:

1) HAVAYI ZEHİRLERLER (iklim değişikliği)

2) SUYU ZEHİRLERLER (abd de yaşanıyor)

3) GIDAYI ZEHİRLERLER (GDO lu tohumlar)

4) PARAYI ZEHİRLERLER (FED : QA)

5) SAĞLIĞI ZEHİRLERLER ( ANTİBİYOTİKLER)

6) EKONOMİYİ ZEHİRLERLER ( SÜREKLİ SAVAŞLAR+TERORİZM)

7) TOPLUMU ZEHİRLERLER ( YAŞADIĞIMIZ GÖÇMEN KRİZLERİ)

KABALLARIN İŞARETİ:

Esas

Sayın Hamido ben de fazla yazı yazmam ama haklı olduğumda hiç affetmem.
    Önce gidin bir abdesti tazeleyin lütfen...
    Sonra da yazım tekrar duygularınızın etkisinde kalmadan, sol beynin ışığında okuyun;
    "Velhasıl ky nin elindeki değil," sözü ile aldığı dolarların önemli olmadığını zaten belirtiyorum.............
    Yani evet ky nin yaptığı işlem piyasanın arz talebinde etkisizdir...

Ayrıca sizin topiği kim izler bilmem ama bu tip gereksiz muhabbetlere kişilik olarak katlanamam.......
    bundan böyle izlemem de yazmam da...
    İzleyenlere bol kazançlar.....

Esas

HAMİDO AĞAM;

ŞU SUUDLARI NASIL İKNA EDECEK ABD, HAZİNE BONOLARINI SATMAMALARI İÇİN.

OBAMA GEREĞİNİ YAPTI:

Esas

sayın hamido ben de fazla yazı yazmam ama haklı olduğumda hiç affetmem.
    önce gidin bir abdesti tazeleyin lütfen...
    Sonra da yazım tekrar duygularınızın etkisinde kalmadan, sol beynin ışığında okuyun;
    "velhasıl ky nin elindeki değil," sözü ile aldığı dolarların önemli olmadığını zaten belirtiyorum.............
    Yani evet ky nin yaptığı işlem piyasanın arz talebinde etkisizdir...

Ayrıca sizin topiği kim izler bilmem ama bu tip gereksiz muhabbetlere kişilik olarak katlanamam.......
    Bundan böyle izlemem de yazmam da...
    Izleyenlere bol kazançlar.....
    bye, bye sayın dr v.

Sayfa 347/397 İlkİlk ... 247297337345346347348349357 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •