Sayfa 1/397 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 3174 madde; 1 - 8 arası.

Konu: dolar beklentim

Esas dolar beklentim

Kısa vadede beklentim olumsuz;

Yabancı fonların gelişmekte olan piyasalara yatırım yapmalarının yollarından biriside kendi para birimlerini o ülkenin para birimine çevirip hisse senedi almaktır. Yabancılar için Türkiye'nin gözde ülkelerden birisi olduğunu düşünüyorum Bu düşüncemi yabancı takas oranıda destekliyor. Yabancıların Döviz satıp hisse senedine girmeleri dövize bir baskı verebilir ayrıca yeni akaryakıt zammı, KDV artırımları ve kapıda bekleyen ötv artışları İmf ile anlaşmaya varacağımızı düşündürüyor, böyle olursa bununda dövize baskı yapması beklenebilir.

Beklentim doğrultusunda destekleri 1.50 - 1.40 - 1.35 - 1.28
    1.50 nin aşağısına inmesini bekliyorum 1.40 yada 1.35 kısa vadeli olarak tutunmaya çalışacağı yerler bu arada tutunup tutunamayacağını dji'nin nerede olduğuna bakarak anlamaya çalışacağız. Ancak 1.28'in kısa ve orta vadede altını düşünmüyorum.

Orta vadede olumlu ;
    Yükselen dünya borsalarının bir kar satışı yapmasını bekliyorum. Doların ve altının Dünyadaki Merkez Banka'larının rezerv enstürimanı olması ve genelde insanlar tarafından güvenilir liman olarak görülmesinden dolayı borsalara gerçek bir satış gelmesinde tepki verecek olan piyasaların dolar,altın olması beklenebilir.

Orta vadede farzedelimki dolar 1.35-1.28 Aralığında ve imkbde 41000 civarında böyle bir pozisyonda borsadan çıkıp dolara geçmek akıllıca bir strateji olabilir.

Uzun vadede nötr;
    Uzun vadede dolar tahmini kumar oynamaya benzer, doların ne yapacağını tahmin etmek son derece güç sebep çok oynak,değişken bir piyasanın olması. o yuzden güncel olarak kısa ve orta vadeli takip etmek gerek.
    Ancak her krizin biteceğini unutmamakta fayda var çok iyi yada çok kötü yorumlara kulak asmamak gerekir bu tür yorumlar insanı duygusal hareketlere iter ve stresle alınan kararlar terse düşmenize yol açabilir.

Saygılarımla
    Nezih Kalaycıoğlu

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, Portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırımcının yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir.Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı tarafımız sorumlu tutulamaz.

Esas

usd/try 1.45 lere kadar düşebilir ama haftalık grafiklerde dolar long pozisyona geçiş için süre kısalıyor. Yurt dışı raporlara göre eylül ayı borsalarda git-gel şeklinde geçsede ekim ve kasım aylarında piyasalar bozacak gibi. Dolar için dikkatli olunmalı durumunuza göre risk/getiri terchlerinizi dikkatli yapmanız iyi olur diye düşünüyorum.

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    33

Esas

dolar dün için düşüşünü gerçekleştirdi. yükselişine devam ederse ilk etap 1,5050 sonra da 1,51-1,5200 arasında sıkışır. en önemli yer ise 1,5250 bu seviyenin takip edilmesinde yarar var. geçildiği takdirde hedef 1,56 .

Esas

Dolar için destek ve direnç seviyeleri beklentilerim aşağıdadır.

Direnç: 1.5074-1.5039-1.5004-1.4935-1.4866-1.4831

Pivot: 1.4796

Destek: 1.4727-1.4658-1.4623-1.4588-1.4519-1.4450

Herkese iyi kazançlar dilerim.

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    106

Esas

"Bu programda IMF finansmanı olmazsa olmaz değildir." diyen Babacanin tutumunu, imf teknik heyetinin Istanbuldaki gorusmelere katilmayacak olmasi, merkez bankasinin doviz ihaleleri(hala devam ediyormu emin degilim) endeksin 46 binken dolarin 1,52 ile son bir ayin en yuksek seviyesini gordukten sonra 1,47xx ye kadar gelmesi bana hic mantikli gelmiyor.Nedir bu dolarin derdi aciklayabilecek arkadaslarin yorumlarini bekliyorum.

Esas

dolar :1.47 oldu, yarın yükselirmi sizce? bayram sonrası ne olur ?

Esas

Alıntı Originally Posted by seymetu Yazıyı Oku
    "Bu programda IMF finansmanı olmazsa olmaz değildir." diyen Babacanin tutumunu, imf teknik heyetinin Istanbuldaki gorusmelere katilmayacak olmasi, merkez bankasinin doviz ihaleleri(hala devam ediyormu emin degilim) endeksin 46 binken dolarin 1,52 ile son bir ayin en yuksek seviyesini gordukten sonra 1,47xx ye kadar gelmesi bana hic mantikli gelmiyor.Nedir bu dolarin derdi aciklayabilecek arkadaslarin yorumlarini bekliyorum.

Bilindiği üzere imf ile müzakerelerin devam ettiği ile ilgili haberleri uzun zamandır duymaktayız. Bu konuda ne düşünüldüğünü bilmemiz mümkün değildir ancak karar merciinde bulunanların bilmesi mümkündür.Onun dışında yapılan yorumlar ancak tahminler olarak bakılabilir.Ancak dünya krizinin daha etkili olduğu dönemde imf haberlerinin etkisi daha fazlaydı diye düşünüyorum.Döviz alım ihaleleri devam etmektedir TCMB 16 eylül itibari ile son yapmış olduğu ihalede gelen teklif tutarı 91 milyon dolar ihalede alınan 30 milyon dolar toplam alım tutarı ise 37 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. 1.52 seviyesi teknik olarak geçilip geçilmeyeceği açısından önemli bir seviye idi geçilememesi daha alt seviyelere yönlenmesinde etkili olan faktörlerden biridir.Yurt dışı piyasaların iyi gitmeside diğer bir faktördür.

Saygılarımla

Esas

Dolar için düşüş durumu devam etmektedir diye düşünüyorum.Pozisyon almak için acele edilmemeli alım yada satım yönünde karar vermeden önce trendin yönü konusunda emin olup ona göre karar vermek yararlı olacaktır. Bayram sonrası ne olur kısmına gelince biz bayramda iken dış piyasaların durumu etkili olacaktır izlenmesi gerekir.

Dolar için gerçekleşmesi muhtemel beklediğim destek ve direnç seviyeleri

Direnç: 1.4967-1.4934-1.4902-1.4844-1.4786-1.4753

Pivot: 1.4721

Destek: 1.4663-1.4605-1.4572-1.4540-1.4482-1.4424

Bilgi Notu: Bu seviyeler değerlendirilirken en yüksek ve en düşük seviyeyi gün içinde göreceğinin garantisi değildir bu seviyeler olası yükseliş yada düşüşlerde o anki trendin dönüşü için deneyebileceği seviyelerdir.Bu seviyelerin kırılması yada geçilmesi halinde bir sonraki seviyenin neresi olabileceği hakkında bilgi vermek üzere yazılmıştır.Unutulmaması gereken not kırılan destekler direnç kırılan dirençler destek olur. Bu seviyelerin geçilip geçilmemesi noktasında başka teknik değerlendirmelerle destek ve direnç noktalarındaki alıcı ve satıcıların ne kadar kuvvetli olduklarına bakılması önerilir.

Saygılarımla

Sayfa 1/397 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •