Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 39 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Forex piyasaları ile ilgilenen herkezin okuması !!! ŞART !!!

Esas

Alıntı Originally Posted by kudi1276 Yazıyı Oku
    yalnız sadece güvenilir olması gerekmez. bu piyasada kaybetmek o kadar kolay ki . gerek platform sorunu gerekse işlem konteksi meşgulüyeti gerekse sabit olmayan spreadler kişileri zora sokuyor. bu piyasada bu kadar çok olumsuzlukların üstesinden gelen nadir şirketler vardır.
    Katılıyorum . Geçen gün platform kitlendi ardından ben ... ince eleyip sık dokumak gerek ...

Konu paylaşımı içinde arkadaşıma özellikle teşekkür ediyorum . Lakin yaşar erdinç'in yazısını okuyup burada yayınlamayan biri olarak ...

Esas

Değerli Punkjan ...
    Öncelikle "Konu paylaşımı içinde arkadaşıma özellikle teşekkür ediyorum" lafı bana ise yersiz olmuş , Yaşar erdinç bu konuyu etkili biçimde mercek altına almış almasa almaz bana ne der geçer bu teşekkürü ben özerime alınmıyorum...

Gelelim konumuza bu han hatırlar mısınız devlet daierelerinde parasız işlerin dönmediği rüşveti bakanların dahi aldığı günleri bu konu bana onu çağrıştırdı biraz. Bu konu yolsuzluklar denizinde pislikleri ayıklamaya benziyor birazda kandırılan yatırımcılar vs. değil bu konu insanların işlerini düzgün yapması ile ilgili biraz ...
    Sonuç; Biz bu forez çöplüğünün (yatırımcı/trader hangisini beğenirsen yada üzerine alırsan) horozlarıyız öncekendi çöplüğümüzdeki yılanları temizlemeliyiz sonra başbakana yada devlete veryansın etmeliyiz. Peygamberimiz bile eğer bir olumsuzluk varsa insan ilk çevre sınden düzeltmeye başlamalıder. Bunun zarar görmüş bir bağlantısı yoktur, bunun ilk önce kendi çöplüğünde ötmekle alakası vardır.

iyikötü herkezin yorumları için minnettarım yenilerini bekliyorum ...
    Saygı Bizden ...

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    33

Esas

evt temizlik şart ama ilk önce şirketlerin temizlenmesi gerek onlar temizlenirse zaten çakal traderlar barınamaz. iyi şirketlerde çakallarla çalışmayacağı için sıkıntı olmaz. ama şirketleri de tüm türkiyede ki traderların dayanışması halinde sözümüzü dinletebileceğimiz kurumlara müracat edebiliriz. daha 1 hafta olmada gazetelerde sonra da yaşar erdinç yazı yazdı. bu konu soğursa elbette unutulur gider ve hayata kaldıkları yerden devam ederler. bu işi nasıl yapmalıyız. şimdi bana kızacaklar arkadaşlar gene reklam yapıyorlar diye ama söylemek zorundayım.
    Döviz Ve Emtia Piyasası Uzmanları Ve Yatırımcıları Dayanışma Derneği Türkiye'de ilk ve tek resmi derneğimizdir. Burada Tüm Türkiyede'ki Traderların buraya üye olmasını ve buradan istek ve şikayetlerimizi belirtmemiz ve ilgili kurumlara müracaat etmemiz gerekmektedir.

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    33

Esas

Alıntı Originally Posted by Punkjan Yazıyı Oku
    Katılıyorum . Geçen gün platform kitlendi ardından ben ... ince eleyip sık dokumak gerek ...

Konu paylaşımı içinde arkadaşıma özellikle teşekkür ediyorum . Lakin yaşar erdinç'in yazısını okuyup burada yayınlamayan biri olarak ...
    Arkadaşımın başından talihsiz olay geçti. bu tüm traderların sorunudur. o yüzden denetlenen ve platformunda sağlam ve kaliteli olması gerek. işlem konteksinin meşgul olmadığı bir platform seçmemiz gerek. tabi herşeyden önemlisi aracı kurum.
    bu konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler özelden mesaj atsın. çünkü reklam yapıyor muşuz gibi olacak şirketleri

Esas

Değerli Kudi1276 ,

Öncelikle ilgi ve alakana teşekkür ederim edebi dilim teknik analiz göstergeleri ile sistem yapmak kadar gelişmediği için sanırım beni bir sen anladın. Bu işin peşindeyim peşinde olmalıyız hepimiz sağlam aracı kurumlarla işlem yapan ve hiçbir sıkıntı çekmiyen arkadaşlar bile kınamal bence.
    Gelelim dernek olayına reklam oluyor demişsin ya adı üzerinde bu bir dernek neden reklam olsun ki şu KONU BAŞLIĞI ALTINA ŞU ARACI KURUM SAĞLAMDIR ŞU KÖTÜ İŞLER YAPAR DİYE YAZMAMIZ işte bu hiç hoş olmaz bizede yakışmaz ama tüm TÜRK traderlarını güzel bir dernek altında toplamak hoş bir fikir bende üye olucam mesajını görür görmez.
    Gelelim işlem kotesi meşguliyeti bizim gibi onuru olan bir ülkeye yakışmaz meşgul olmamalı artık adam aya çıkıyor bizde santral dolu olaylarında kaldık hala bu üzücü ama asıl önemli olan işleme girerken mi meşgul yoksa işlemden (daytrade yapan arkadaşlar için) işlemden 10 veya 20 veya 30 pip alıp çıkmak istendiği zaman mı meşgul oluyor bu önemli bir nokta eğer öyle ise işte arası kurumda başlı başına bir kötü niyet sezinlemek kaçınılmaz olur sanırım ...
    son olarak hedef aracı kurumlarda hedef alınan veya değişmesi istenilen olumsuzluklar
    - Aracı kurumun işlem masasında senin verdiğin emirleri görmesi ve grafiklerde KÜÇÜK oyunlar oynaması
    -scalping saçmalığı ile yatırımcıların sermayesininde gözü olması(scalping denilen şey saçmalık bir makalede okuduğuma göre adam diyor ki " eğer ben istersem breakeven yani pozumu başabaş kaparım kimsede buna karışamaz"
    - İşlem konteksinin meşgul olması ( hepimizin başına geldiğine eminim bunun) başlı başına saçmalık 8 bm adsl 3g modem olaylarına geçtik artık kim kimi kandırıyor

Takip etmeye devam edicem konuyu soğutmayalım !!!
    Yorumlarınız için minnettarım ve yenilerini bekliyorum!!
    saygı bizden ....

6. Esas

Alıntı Originally Posted by Kızılay Yazıyı Oku
    Forex aracı kurumların yaptığı şerefsizlikler Yaşar erdinçin bile canını sıkmış anlaşılan ...

http://www.bilgeyatirimci.com/yasar_erdinc

Ben yorum yapmıyorum kimseyide karalamıyorum oku yorumunu ülkemizde bu piyasanın biryerlere gelebilmesi için kendin yap ...

NOT:Hergün yorum geldimi diye bakıcam eğer başınızdan böyle bir olay geçtiyse lütfen isim vermeden yazın birikelim buraya
    yaşar erdinç in yazısını okudum, kısaca demişki bana belge gönderin sizi de güvenilirler listesine ekleyeyim, benim forex firmam olsa bu öneriye her bir yerimle gülerim, çünkü bu listeye girmeye çalışmak sorunlu olduğunuzun yada müşterilerinizin sorun yaşadığının ispatıdır benim açımdan. ben güvenilirim diyen ve o yazıda adı geçen 3 firmada ben hesap açmam mesela

Esas

Yakında MT5 çıkacak ve bu tür sorunların gitmesini bekleniyor (işlem kontek., donma, fiyat erteleme vs...)..

MT5 çıktıktan sonra halen bu tür sorunlar devam ederse ki o brokerın tam bir düzenbaz olduğu ortaya çıkacaktır.

Esas

Değerli Metastock arkadaşım ...
    Öncelikle yorumların için çok teşekkür ediyorum... Şunuda eklesem iyi olucak sanırım yazıyı tümü ile okuyacak vakti bulamamışsın . Oradaki 3 şirketi adından yanı sıra orada kötü niyetli şirket sahiplerinin isimleri geçmiyor, o denli bir karalama projesi olamaz bu sadece sivil toplum dayanışması olabilir değil mi ? Orada odaklanılması gereken yer BENCE bu tür kötü niyetli kişilerin bu işi hangi yollar ile yapabildiklerini, yatırımcı bireysel olarak bu niyeti bozuk insanları nasıl dürüst iş yapan insanlardan ayırması gerektiği ile ilgili güzel bilgiler yer alıyor bu bence şuna benziyor birazda hiçbir teknik analiz kitabı okumadan fx piyasalarında yok olan insanlar gibi, ARACI KURUMU NASIL SEÇMESİ GEREKTİĞİNİ BİLMEYEN ve yok olan yada oyun yenik başlayan insanlar gibi olabilir
    Şunu eklemek lazım adı geçen aracı kurumlarda işlem yapmıyorsun bende yapmam ama benim capitalim biraz kıymetlidir onuda kimseye yem et mem !

Yorumun iyisi kötüsü olmaz Yenilerini yazmakta lütfen çekinmeyin ....
    Saygı bizden ...

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •