Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 19 madde; 1 - 8 arası.

Konu: AvaFX hakkinda yorumlar.

1. Esas AvaFX hakkinda yorumlar.

Arkadaslar Merhaba.
    Bu foreks alaninda daha acemiyim, 2 aydir ugrasiyorum.Su ana kadar yaklasik 20 tane demo platform denedim.Zaten agirlikli olarak Meta Trader kullaniliyor.En sonunda AvaFx de karar kildim.Kendine ait bi yazilimlari var.Saniyorum Firma Israilli bir firma.Ana merkez olarak earth de bile zor bulunan bi ada da. Bu firmanin Türkiye Kolu Lider foreks olmasi lazim.(Yaniliyor olabilirim daha saglam bilgisi olan arkadaslar lütfen düzeltsin).
    Peki Neden Avafx:
    1-Denedigim tüm platformlarda anlam veremedigim bi kaldirac orani var.Aslina bakilirsa sermayeyi koruyan bi sistem bu.Ama dezavantaji ise hic gözünün yasina bakmadan pozisyon belli zarara gelince kapatiliyor ve ben bunu sacma buluyorum.Bunu eminim hepiniz biliyorsunuzdur.Ava da böyle bi sey yok.Hadi dedimki demo da para 100.000eu kesin bundandir diye düsündüm ve özellikle pos.lari zararina kapatarak sanal parayi 1000 eu ya kadar düsürdüm.Cünkü bu is icin baslayacagim para bu kadar.Toplam bakiyeniz kadar zarara giderseniz pos. kapatiyor.ama o zamanda elinizde hic para kalmiyor.
    Simdi soruyorum sizce hangisi daha mantikli?? kaldirac kullanmakmi yoksa kullanmamakmi?
    2-Avafx de bilindik pariteler haricinde bir cok enstrüman var ki benim demoda en cok kara gectiklerim nasdaq 100, dax 30 gibi dünya borsalari ayrica dogal gaz, benzin, ham petrol gibi ürünlerde mevcut.Lüften bunlarla ilgili tecrübesi olan arkadaslar paylassin.
    3- Servis olarak cok fazla tecrübem yok.Gercek hesap actirdiginizda parayi irlanda da bi hesaba aktariyorsunuz.Size 100 eu hosgeldin 100 eu da bankadan gönderdigin icin bonus veriyorlar.
    Ben bu araci kuruma güvendim ve 1000eu yatirdim.Hirsimdan dolayi 1000 eu 4 saatin icinde eridi gitti.1.savastan yenilgiyle ayrilmis olmanin verdigi duygu beni daha da hirslandirdi fakat hirsimi kontrol etmeyide ögretti.2 round a daha akilli daha tecrübeli olarak cikicam ve durumu esitlicam.
    Bende daha tecrübeli arkadaslardan ricam bu ava yi bi denesinler ve yorum yapsinlar.

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    33

Esas

öncelikle sana tavsiyem şu. öncelikle çalışacağın aracı kurumun kim tarafından denetlendiğini öğren. sonra riske atacağın para miktarını belirledikten sonra kaldıraç miktarını belirle. bazı aracı kurumlar 1:400 e kadar imkanlar sunuyor. amacın bu işi meslek haline getirmekse öncelikle demo yapacaksın ama bunu gerçek parayla yapacaksın. küçük meblağla açacaksın hesabını bu parayı sadece işi öğrenmek için kullanacaksın. sonucunda batsan bile bu sadece senin deneyimin olacak. mesela interbankfx'in bi yarışmasını duydum. en az 250 dolarla katılıyorsun yarışmaya. yarışmanın 1. sine 3000 dolar veriyor. ve geçen ayın birincisi hesabını sadece %367 artırmış. yani 250 doları 1250 falan yapmış işte anlayacağın. bu tarz motive eden yarışmalarla başlarsan işe hem zevkli olur hemde riske soktuğun para miktarı az olur batsanda sana bir zararı olmaz. inan ki gerçek parayla tradeden aldığın tecrübeyi hiçbiryerde alamazsın. bu konu ile ilgili bilgi almak istersen özelden mesaj atabilirsin. buradan reklam yapmanın anlamı yok.

3. Esas

eyvallah dostum saol güzel tavsiyelerin icin sana özelden yazicam.Ama anlamadigim bu kaldirac sence iyi biseymidir.Hic kaldirac kullanmayan bi sistemle calismak daha dogru degilmi?

Esas

Merhaba ,

Nacizane tavsiyem kaldıraçsız işlem yapmaman yönündedir . bir anda eritebilirsin tüm paranı .

Artı olarak , demo hesapta KAR edemiyorsan bence gerçek mini hesap bile açma derim.

Lider forex demişsin . Ben burada birileri firma ismi vermedikçe , o firmaya yönelik yorum yapmama taraftarıyım ama sen isim verdiğine göre sana lider forex ile ilgili bir cümle kurmak isterim .

Kendilerinde demo hesap açtırmıştım ve arkasından bir gün geçmeden aramışlardı beni ( tüm firmalar arar , doğrudur ) . Numara gizliydi . Adam işte prosedür gereyi telefonda birşeyler anlattı falan . Sonra ben sizi kanadadan arıyorum , bizim merkezimiz kanadada o yüzden telefon numaramız gizli çıkmış olabilir falan dedi. hemen arkasındanda demo hesapda oynamanız yerine mini bir hesap açalım size orada kendinizi daha iyi denersiniz gibi çok ama çok saçma bir satış politikası uygulayarak bende anti olumlu bir güven çizgisi oluşturdu . Bende telefonda size mail atarım diyerek teli kapatıp internet sitelerinden telefon numaralarını alıp kendilerini aradım . Adamın bu konuşmasından hiç hoşlanmadığımı dile getirecektimki telefonuma cevap veren , bana kanadadan aradığını söyleyen vatandaşdı . Ben şaşırdım tabi ... kanadadan aradığını söyledi ve istanbul numarasını aradığımda o adam çıktı karşıma ... Ehh bu durum karşısında adam telefonda biraz kekeledikten sonra bende tamam tamam anlaşıldı diyerek kapattım telefonu ...

Firma kötülemeye calısmıyorum yanlıs anlasılmasın . Sadece basımdan gecen bir durumu , arkadas bir firma ismi verdikten sonra bende o firma ismini vererek anlattım .

Bol kazançlar .

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    33

Esas

[QUOTE=Punkjan;3565429]Merhaba ,

Nacizane tavsiyem kaldıraçsız işlem yapmaman yönündedir . bir anda eritebilirsin tüm paranı .
    Artı olarak , demo hesapta KAR edemiyorsan bence gerçek mini hesap bile açma derim.
    Lider forex demişsin . Ben burada birileri firma ismi vermedikçe , o firmaya yönelik yorum yapmama taraftarıyım ama sen isim verdiğine göre sana lider forex ile ilgili bir cümle kurmak isterim .
    Kendilerinde demo hesap açtırmıştım ve arkasından bir gün geçmeden aramışlardı beni ( tüm firmalar arar , doğrudur ) . Numara gizliydi . Adam işte prosedür gereyi telefonda birşeyler anlattı falan . Sonra ben sizi kanadadan arıyorum , bizim merkezimiz kanadada o yüzden telefon numaramız gizli çıkmış olabilir falan dedi. hemen arkasındanda demo hesapda oynamanız yerine mini bir hesap açalım size orada kendinizi daha iyi denersiniz gibi çok ama çok saçma bir satış politikası uygulayarak bende anti olumlu bir güven çizgisi oluşturdu . Bende telefonda size mail atarım diyerek teli kapatıp internet sitelerinden telefon numaralarını alıp kendilerini aradım . Adamın bu konuşmasından hiç hoşlanmadığımı dile getirecektimki telefonuma cevap veren , bana kanadadan aradığını söyleyen vatandaşdı . Ben şaşırdım tabi ... kanadadan aradığını söyledi ve istanbul numarasını aradığımda o adam çıktı karşıma ... Ehh bu durum karşısında adam telefonda biraz kekeledikten sonra bende tamam tamam anlaşıldı diyerek kapattım telefonu ...
    Firma kötülemeye calısmıyorum yanlıs anlasılmasın . Sadece basımdan gecen bir durumu , arkadas bir firma ismi verdikten sonra bende o firma ismini vererek anlattım .
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    kudi1276 ;
    Ben bu piyasada 1 senedir bulunuyorum ve çoğu demo yapamazken reelde çok iyi trader yaptı. kimiside demoda muhteşemdi ama reelde battı. bu iş demo yada reel değil bu iş psikoloji işidir. tabiki demo bir kriterdir ama o sadece %10dur. geri kalansa psikolojiktir. ben buradan şu iyidir bu iyidir diyemem zaten öyle bir cevap isteyenlere özelden mesaj atabilirim. ama ben şunu söylemek istiyorum. önce aracı kurumun şeffarlığı sonra kullandığın platform sonrada aracı kurumun türkiyedeki konumu benim kullandığım amerikan bir firma ve nfa tarafından denetleniyor. türkiyede de tek temsilciliği var ve her şekilde memnunum arkadaşlara da bunu tavsiye edebilirim. tabi buradan değil

Esas

Birde isviçre merkezli olduğunu söyleyip, adamlara serverlarınız neden kıbrıs üzerinden çıkış gözüküyor dediğimde halen bana isviçre merkezde kıbrıs ile alakamız diyen tiplerde vardır sektörde.Sırf bu yüzden hesap açtıracağım yere açtırmadım sadece merak ettim kıbrısta sanırım serverlar ucuz oluyor . Adam bunu küfür olarak algıladı bunun ne gibi sakıncası var onuda bilmiyorum .

Kaldraç sıfır olsun isteyenler 10.000 usd yatırır .0.1 ile pozizyon alır kaldıraç sıfıra yakın olur başka türlü 3 milyon dolarcık ubs e yatırıyorsun sana kaldıraçsız işlem yaptırıyorlar.

Türkiye deki ib ler çok hızlı oluyor yahu.

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    33

Esas

Alıntı Originally Posted by DeliKadir Yazıyı Oku
    eyvallah dostum saol güzel tavsiyelerin icin sana özelden yazicam.Ama anlamadigim bu kaldirac sence iyi biseymidir.Hic kaldirac kullanmayan bi sistemle calismak daha dogru degilmi?
    Kaldıraç doğru planlandığı zaman çok doğrudur. sen 300 dolarlık hesapta standart hesap açmaya kalkarsan hesap batar. sen 1000 dolarlık hesapta 1:400 kaldıraç uygularsanda bu seferde kazanç için kotu büyütmen gerek. yani olay şundan ibaret.
    forex piyasasında kaldıraç neden önemli ?
    Forex piyasasında işlem yapabilmen için en az 100.000$ paran olması gerek. soruyorum size türkiye'de kaç kişi bu kadar meblağla işlem giriyo. peki bizler bu piyasada nasıl bulunacağız herhalde banka soymamız gerek
    bu yüzden kaldıraçlar önemlidir. ve bazı broker şirketlerde bu oran 1:400 e kadar olabiliyor. dediği gibi siz bir strateji belirleyeceksiniz ve ona göre devam edeceksiniz. ben 250 dolar hesap açtırdım 1:400 kaldıraç
    1000 dolar hesap açtırdım 1:100 kaldıraç
    siz farklı yapabilirsiniz sizin stratejiniz nasıl sa elde edeceğiniz kar riske sokacağınız para miktarı bunlar çok önemlidir.

Esas

Değerli delikadir arkadaşım

Forumun bu kısmında bir konu başlığı açtım oraya bir bakmanı tawsiye ederim iyice oku ... Bir ada şirketine neden bu kadar güveniyorsun ki ben olsam hiç güvenmem adı sanı belli olmayan, para yatırınca sana bonus veren saçma sapağan bir şirket miş işte
    Gelelim forex piyasalarında başarılı olmak konusuna yukarıda bir arkadaşım çok gzl bir noktaya parmak basmış " sen demoda kazanamıyorsun gerçek hesapta nasıl kazanacaksın " gayet gzl senin işin daha çok ! teknik analiz öğrenip iyice kavrayıp kendine bir sistem kurup yada kurulu sistemlerin üzerinde demoda egzersiz yapmalısın iş olarak görmelisin bunu oyuncuları fx piyasalarında göremezsin bugün vardır yarın yoktur çünkü sen oyuncu olma önce bilgiye ve tecrubeye sonra forex piyasalarında yatırım yap bence böylece bir şansın olabilir mesela yine bu forumda forexmad adlı arkadaşımız golden one diye gzl bir sistem açıklamış sistemini mercek altına aldım geliştirdim demoda 1 aylık deneme sürecine soktum bakalım ii sonuç verir ise 1 ay sonra bende yenisini yayımlayacağım sana tawsiyem o vakte kadar yine bu formda teknik analiz e book yayımlanıyor onu iyice oku anla önce teknik analiz öğren 1 ay sonra iyi sonuç verirse yayımladığım sistemde demoda işlemlere başlarsın...

Saygı bizden ...

Sayfa 1/3 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •