Sayfa 1173/1175 İlkİlk ... 17367310731123116311711172117311741175 SonSon
Arama sonucu : 9396 madde; 9,377 - 9,384 arası.

Konu: Turk ekonomisi intihar ediyor

Esas

Kamu kurumları her bilgisayar için 500$ ofis yazılımı ücreti ödüyormuş. Cidden!

Devleti yönetenler neden ikamesi olan ücretsiz bir urun varken paralısını satın alıyorlar.

Libre Ofis diye bir yazılım var. Ben bunu kullanıyorum. Tum işimi görüyor. Tamamen ücretsiz.

Devleti yönetenler bunu niye değerlendirmezler anlamıyorum. Ha tamam vatandaştan vergiyi toplayın da parayı da mirasyedi gibi harcamayın bir zahmet.

Bu işler de büyük rüşvetler dönüyor çoğu zaman. O yüzden kimse takılmıyor.

https://wiki.documentfoundation.org/...3%B6%C3%A7.pdf

Esas

500$ vermek istemeyen varsa buradan indirsin kursun. Az para degil. Bilgisayar basing bu para.

https://tr.libreoffice.org/

Alıntı Originally Posted by zkr Yazıyı Oku

Devleti yönetenler neden ikamesi olan ücretsiz bir urun varken paralısını satın alıyorlar.

Libre Ofis diye bir yazılım var. Ben bunu kullanıyorum. Tum işimi görüyor. Tamamen ücretsiz.

Devleti yönetenler bunu niye değerlendirmezler anlamıyorum. Ha tamam vatandaştan vergiyi toplayın da parayı da mirasyedi gibi harcamayın bir zahmet.

Esas

Alıntı Originally Posted by zkr Yazıyı Oku

PARDUS'un başına gelenlerden haberiniz var mı?

Esas

Fitch notu indirdi

Esas

PARDUS u boşverin. Esas para tutan ofis yazılımı, 500$ mış. İşletim sistemi zaten 90$ mış. PARDUS a geçmeye gerek yok.

Problemin getirisi büyük fakat eforu az olanına odaklanmak optimum getiri sağlar.

PARDUS a geçmek zor. Fakat Ofis yazılımını mevcutta değiştirmek çok kolay.

Devlet kurumlarındakiler basit basit işler yapıyorlar. istedikleri işletim sisteminde kalsınlar fakat Libre Ofis kullansınlar benim gibi. Her bilgisayar başına cebimize 500$ kalır.

PARDUS uzun iş. PARDUS a geçmek kolay değil. Fakat ofis yazılımını işletim sistemine dokunmadan Libre Ofise geçirmek çok kolay ve Kamu da müthiş bir tasarruf sağlar.

Fakat bu kadar vurdumduymaz adam varken bu tasarrufu kimse iplemez herhalde.

Ben evde LibreOfis kullanmaya başladım çok uzun süredir. Yeterli geliyor. Hem de bedava. Bana yetiyorsa Kamu dakilere de hayda hayda yeter de artar bile.

Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    PARDUS'un başına gelenlerden haberiniz var mı?

6. Esas

Sosyal medya da bakıyorum: yok laikleri çankırı tuz mağarasına dolduracaz, yok öldürüp Konya nın obruklarını cesetleriyle dolduracaz. Yok laikler yüzünden bereketsizlik var... Ulan ne pislikmişsiniz be!.
    Araplar sizlerden daha kaliteli müslüman.! Münafık anadolulu oldu partiliye tapan müşrik! Laikler olmasa bu ülke cesede döner cesede! Sonunda anadolu kültürü iflas etti. Özellikle müslüman geçinen: düzce, bolu, adapazarın da, neredeyse tüm ailelerde miras kavgası vardır. Bayramlarda birbirlerinin arkasından dedikodu yaparlar. Kırk yamalı bohça kültürünüz iflas etti. Cehennemin kapıları dünyanıza açıldı!

Esas

Alıntı Originally Posted by moneycash Yazıyı Oku
    Sosyal medya da bakıyorum: yok laikleri çankırı tuz mağarasına dolduracaz, yok öldürüp Konya nın obruklarını cesetleriyle dolduracaz. Yok laikler yüzünden bereketsizlik var... Ulan ne pislikmişsiniz be!.
    Araplar sizlerden daha kaliteli müslüman.! Münafık anadolulu oldu partiliye tapan müşrik! Laikler olmasa bu ülke cesede döner cesede! Sonunda anadolu kültürü iflas etti. Özellikle müslüman geçinen: düzce, bolu, adapazarın da, neredeyse tüm ailelerde miras kavgası vardır. Bayramlarda birbirlerinin arkasından dedikodu yaparlar. Kırk yamalı bohça kültürünüz iflas etti. Cehennemin kapıları dünyanıza açıldı!
    onlar zaten hep öyleydi sadece tepelerine basıldığı için fazla sesleri çıkamıyordu. Tepelerine bastığın sürece bir halt yiyemezler biat ederler ama işte basmazsan böyle sapıtırlar.

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    ISTANBUL
    Gönderi
    1,018

Esas

Alıntı Originally Posted by moneycash Yazıyı Oku
    sen sosyal medyada acemisin galiba...Sosyal medyada kimin hangi maske ile kimin adına konuştuğu belli değil....Çoğuda toplum arasında ideolojik çatışma yaratma amaçlıdır..Örgütlü ve planlıdır....Ciddiye almayınız..

Sayfa 1173/1175 İlkİlk ... 17367310731123116311711172117311741175 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •