Sayfa 488/1175 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588988 ... SonSon
Arama sonucu : 9396 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: Turk ekonomisi intihar ediyor

ozbek1 Guest

Esas

gulmekten kasıklarım ağrıdı
    suriyedeki disiplini
    2 yerden karayoluyla suriyeye girince anlarsınız biri urdun diğerini yazmayacağım
    girince fark edersinizki yemyeşil tarım ulkesi
    ayrıca oraya gidip gelen taksiciler için geçerli para suri dir geldikleri yerin parasına değer vermezler (muşteri nerden binerse binsin)
    komedi bunlar
    ne kaddafi nin ne saddam ın halkı var orda
    israil sınırındaki hama gibi kentlerde batı yandaş bulmuş olsa da orayı fethetmeleri yıkmaları ya da zayıflatmaları bu kadar dunya gözü önünde iken çok çok zor
    bunu yanlı olarak yazmıyorum ki
    her ulke de her yerin sempatizanı vardır ozunde bence kultur olarak son derece ozellikle ticarette 3 kağıtçı bireyler olmalarına rağmen kesin kolay lokma olmayacaklardır
    ne bu hollywood filmi mi havadan bombarduman bi yandan tv den yayın esed kaçıyo
    hahahahaha
    oldukça geniş perspektifli bi filim senaryosu olmuş derim naçizane

Esas

Alıntı Originally Posted by Korsan Yazıyı Oku
    Ver gazı, ver gazı... Gazı aldık, aşka geldik. Artık Halep'ten girer, Çin Seddinden çıkarız!

Burada iki soru akla geliyor:

Birincisi, Suriye'ye saldırmadaki milli menfaatimiz nedir? Kimse bu soruya cevap vermiyor, yalnızca Osmanlı'nın torunlarıyız evelallah dolduruşu var. Ecdadımız Altay Dağlarından gelip Viyana kapılarına dayandı, zamanında orayı fethettik burayı zaptettik, can alıp can bağışladık; iyi güzel de, Suriye'ye saldırmadaki milli menfaatimiz nedir?
    Hahaa, bunu değil haşmetli padişah, Enderundaki soytarı bile düşünmezdi be..

Tabii bugün Ataşehir'e Selimiye'nin kopyasını dikip ismini de Mimar Sinan camiisi diyen ve Osmanlı taklidine soyunan zihniyet, dış politikada da bu ucubeliği gösterir diye korkuyoruz..

Bazen, ecdad kalksa da dönse o yıllarca savaştığı Avrupalılara şunları Anadolu'dan atın derler miydi diye aklımdan geçirmiyor da değilim.

İsmimiz Osmanlı olabilir ama Osmanlı değerlerinin hepsini yutmuş bir Bizans entrikalar diyarı haline gelmişiz, Osmanlıyı da Bizans yuttu denir de bu uzunca bir tarih konusu, hiç girmeyelim.

3. Esas

Alıntı Originally Posted by Korsan Yazıyı Oku
    Ver gazı, ver gazı... Gazı aldık, aşka geldik. Artık Halep'ten girer, Çin Seddinden çıkarız!

Burada iki soru akla geliyor:

Birincisi, Suriye'ye saldırmadaki milli menfaatimiz nedir? Kimse bu soruya cevap vermiyor, yalnızca Osmanlı'nın torunlarıyız evelallah dolduruşu var. Ecdadımız Altay Dağlarından gelip Viyana kapılarına dayandı, zamanında orayı fethettik burayı zaptettik, can alıp can bağışladık; iyi güzel de, Suriye'ye saldırmadaki milli menfaatimiz nedir?

İkincisi Suriye'ye saldırmak için TBMM'den savaş ilanı kararı çıkarmak gerekmiyor mu? Hadi geçtik, Birleşmiş Milletleri, uluslar arası camiayı, bu karar meclisten nasıl geçer?

Ancak bir Suriye produksiyonu ile geçer. Thierry Meyssan, bazı iddialarda bulunmuş. Buna göre Katar ve Suudi Arabistan'da filim stüdyoları kurulmuş. Buralarda, Suriye'deki iki başkanlık sarayı ile, Şam, Halep ve Humus'un büyük meydanlarının kopyaları yapılmış. Suriye'deki televizyonlar, ağırlıklı olarak uydu üzerinden yayın yapıyorlarmış. Ulusal kanalların yayını kesilip, batılı kanalların yayınları devreye girecekmiş. Bu kanallar, halkın isyan ettiği, saraya yürüdüğü, Esad'ın kaçtığı yolunda haberler vereceklermiş. Bilgisayar icad edildiğinden beri, video görüntülerinin içine istediğiniz görüntüyü monte edebilirsiniz, isterseniz Miki fare'yi, isterseniz Esad'ı, isterseniz Putin'i. Batılı kanallar, birbirlerini kaynak gösterip inandırıcılıklarını artıracakmış. Sonra da Özgür Suriye Ordusu devreye girecekmiş. Şaka gibi...
    Cikar meselesi derken, bazen cikariniza olmayan birseyi de yapmak zorunda kalirsiniz, iki ucu pis degnektir ama siz bir ucu tutmak zorunda kalirsiniz...

O saka gibi dediginiz senaryo, Libya`da uygulandi... TV`den kaddafinin elinde bulunan yerlerin muhaliflerin kontrolune gectigi goruntulerle halka verildi... Halbuki muhalifler gercekte o bolgeleri ele gecirmemislerdi...

Sonuc, kaddafi parcalandi...

Fransa`nin dostu kaddafi...

Italya`nin dostu kaddafi...

Avrupa`nin dostu kaddafi...

Paramparca edildi...

TBMM savas karari alabilir, kucucuk bir kivilcim buna yol acabilir, Hilary Clinton bunun isigini yakti, kirmizi cizgi meselesiyle...

Onumuzdeki gunlerde kirmizi cizginin realize edilmesini de gorebiliriz... (Bana sorarsaniz ABD bu isi yapacaksa savas karari degilde bir sekilde kilifina uydurarak halleder, mesrulastirmak icin)

Turkiye buyumek durumunda... Anadolu`da hareketsiz kalan hicbir toplum, ayakta kalamamis... Varsa siz soyleyin...

Artik Dunya`da cicek bocek devri yok... Ya teknolojinizle, bilginizle savasirsiniz yada beseri gucunuzle, ikinci yolunun oldugunu dusunmuyorum. Varsa soyleyin...

Ne yazik ki, ulkede egitim bir turlu genele yayilamadi ve zurnanin zart dedigi noktaya geldik...

Ortadogu`da haritalar degisecek ve Turkiye asla kuculmeyecek...

Sonuc olarak, ABD ve Avrupa ilmiyle savasirken bize ne yazik ki beseri gucle savasma opsiyonu kalmis gibi gorunuyor... Birgun insallah bizde ilim ile Dunya sahnesinde oluruz ama simdilik bu bir hayal...

ABD`nin kendi askerlerini kullanmadan bir ileri cephe operasyonu yapmasi sizce muhtemelmidir ? (Baris gucu) Muhtemelse bunu kim ile ittifak ederek yapabilir bolgede ?

Ben baska bir yer goremiyorum ?

ABD(Israil)-Avrupa-Turkiye karsisinda, cin-rusya-iran uclusunun zerre kadar sansi oldugunu dusunmuyorum.

Arap bahari iste, arap-yazi, arap-sonbahari ve arap-kisi olarak devam eder bu oyun...

Bu olan bitenlerin hepsi ama hepsi, ekonomiyle ilgili... Tikandi ve acamiyorlar, acamazlar... Para basarak, takla atarak hicbir sekilde acamazlar.

Bu isten Altin, Gumus alarak ta siyrilamazsiniz... Hepsi hikaye...

Yukaridaki resmin ekonomik sistem icerisinde cozumlenme ihtimali % kactir ?

230 TRILYON DOLAR

Daha ayrintili gormek isteyen olursa, resimli anlatim asagida...

http://demonocracy.info/infographics..._exposure.html

Tum Dunya`daki varlik fiyatlarinin tami tamina uc kati... hatta daha fazla...
    Son düzenleme : st1905; 14-06-2012 saat: 01:06.

4. Esas

TÜBİTAK PARDUS projesinde çalışmış bir yazılımcının anıları... Sonra kimse demesin biz neden teknolojide lider olamıyoruz diye? Okuyun ibret alın... Sebebi belli... Zihniyet...

http://blog.arsln.org/pardus-ayrilisim-ve-sonrasi/

İnsanlar ayrıldıkça kurumsal alanlarda da işler artmaya, yeni işler doğmaya başlıyordu. Bu yeni işlerden biri mesela Fatih Projesi idi. Fatih Projesi daha yeni duyulmaya başladığında Pardus ekibi olarak (Erkan Tekman önderliğinde) sık sık Ankara'ya gider gelirdik. O zamanlarda MEB Eğitek'de iki tane akıllı Tahta üzerinde 1-1.5 gün içinde Pardus'u sorunsuz bir şekilde çalıştıracak hale getirip göstermiştik. Erkan Tekman ta o zaman Pardus'un yapabiliceklerini, yapamayacaklarını, yapılması gerekenleri tek tek sıralamış ve bildirmişti.

2011 Kış ayında Tübitak Yönetimini değişmeye başladı. Tübitak içinde yapılan büyük bir toplantı sonucunda Pardus'un Fatih Projesinde yer almaması karar verilmişti. Bizimle yapılan bir toplantı da Pardus'un fiyat kırıcı rolü üstlendiğini, bu yüzden Microsoft karşısında -5 dolar kadar bir avantaj sağladıklarını, o yüzden Pardus'un bu konudaki başarısının yadsınamaz olduğu dile getirilmişti. Bunun duyan ekibin bir kısmı buna çok kırılmış (haklı olarak) ve ayrılmaya karar vermişti. Kan kaybı artarak devam etti bu günden sonra.

Aradan aylar geçti. Daha önce yukarıda saydığım isimlerin olduğu ofiste tek başına kalmıştım, var olan işleri düzenlemeye çalışıyorum, bir yandan da ansızın çıkan Fatih Projesi ile ilgili konusunda çalışıyordum. Ben de herkes gibi ayrılmaya karar vermiştim. Sebebleri çoktu, bunun en başında iki yıl önceki hayallerimi gerçekleşmek ve bir şeyler yapabilmek için gerekli zeminin yok olmasıydı. Belki bazı insanlar devlete kapağı atıp tüm gün oturup, aklı zorlamayan rahat işler yapmayı seviyordur, ama ben bunlardan biri değildim.

Esas

Sabahattin Önkibar

Yeni model:

* Tayyip Erdoğan köşke çıkıyor;

* Rıfat Hisarcıklıoğlu merkez sağın lideri;

* Mustafa Sarıgül merkez solun lideri;

* Sarıgül-Hisarcıklıoğlu koalisyonu;

* CHP parçalanıyor;

* Sarıgül ve Hisarcıklıoğlu, 2013 yerel seçimlerinden sonra kolları sıvıyor.

Bu modelde döviz, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra hareketlenebilir, diye düşünüyorum. Bakalım?!

6. Esas

Avrupa`da kurtarma masallari devam ediyor.

Simdi sira Italya ve Ispanya`da...

Peki kurtarmak icin ne yapilacak ?

Elbette yine para enjekte edecekler. Fransa`nin tahvil istegi var saniyorum ama Almanya bu ise giremez, girerse Merkel o koltugu yuzde 1000 kaybeder.

Sonuc olarak, EURO`nun asagiya yolculuguna devam etmesi muhtemel gibi, tabi bu hic yukari gitmeyecegi anlamina gelmez, kisa vadede, uzun vade bellidir.

Dolar`in basina gelenlere bakin, nasil goctugunu ara ara yukseldigini gorduk.

Ayni sey EURO icin gecerli. Hani dans pistindeki cirkin kiz kardeslerden en cirkin olani diyorlardi ya dolar icin, artik o en cirkin kiz kardes EURO.

Cunku ABD iyi yada kotu karar alabiliyor, Avrupa`da bu bile yok.

Esas

sayın st1905 şu anki pozisyonunuz nedir birde acaba pazartesi size göre ne olur?

8. Esas

Alıntı Originally Posted by atak590 Yazıyı Oku
    sayın st1905 şu anki pozisyonunuz nedir birde acaba pazartesi size göre ne olur?
    20 hazirana kadar nakitteyim, nakit olarak ta TL cogunlukta, dolar azinlikta. Altin icinde FED`i bekliyorum. Benim parasal genisleme beklentim olmamasina ragmen, boyle yuksek volatilite yaratacak kararlar oncesi(Yunanistan secimi, Fed vesaire) nakit disinda olmayi sevmiyorum.

Sayfa 488/1175 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588988 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •