Sayfa 496/1175 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596996 ... SonSon
Arama sonucu : 9396 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: Turk ekonomisi intihar ediyor

ozbek1 Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Yazının ana teması Yunanlılar'ın tembelliği değil. Ben Yunanistan'daki mesai saatlerini bilmiyorum. Yazıyı okur iken sizin gibi ben de önce tereddüt ettim. Çünkü daha önce birçok kez Yunanlılar'ın eğlence düşkünü ve tembel olduğunu okumuştum. Ama yazının ana konusunda anlatılmak istenilenin farklı birşey olduğu için takılı kalmadım.
    Siz yorum gönderince merak ettim ve şöyle bir haber ile karşılaştım..
    bana yunansitan-gümülcine den bir türk kızı söylemişti devlet daire çalışma saatlerini onun yalancısıyım yunanistana hiç gitmedim genel itibarıyla alman ya da japonlar gibi çalışkan değillerdir herhalde
    aslında muhim olan fazla değilde akıllı çalışmak
    o yetenekte pek az insanda olan birşey
    çok grift bi strateji yeteneği ister

Esas

"Türkiye iki kez mutlu"
    Avrupa'da 45 ülkede 20 milyondan fazla şirketin bağlı olduğu yaklaşık 2 bin ticaret ve sanayi odasını bünyesinde bulunduran Eurochambres Başkanı Alessandro Barberis, ''Türk ekonomisi şu sıralar iki kez mutlu bir dönem yaşıyor. Çünkü Avrupa'da ekonomileri kötü giden ülkeler de Türkiye'ye olumlu etki yapıyor'' dedi.
    Haberin devamı: http://www.thelira.com/haber/101414/...-iki-kez-mutlu

Esas

Alıntı Originally Posted by ozbek1 Yazıyı Oku
    bana yunansitan-gümülcine den bir türk kızı söylemişti devlet daire çalışma saatlerini onun yalancısıyım yunanistana hiç gitmedim genel itibarıyla alman ya da japonlar gibi çalışkan değillerdir herhalde
    aslında muhim olan fazla değilde akıllı çalışmak
    o yetenekte pek az insanda olan birşey
    çok grift bi strateji yeteneği ister
    Doğru, bir Alman'ın yaptığı işi bir Yunan ya da bir Türk kaç saatte yapıyor ona bakmak lazım.

4. Esas

Sozum ona faiz`e karsi olan, dusuk faizi savunan arkadaslar, MB neden faiz indirmedi acaba ?

Hikaye... Yapilanlarla soylenenler birbirini tutmuyor...

Esas

Red alert / Global systemic crisis – September-October 2012: When the trumpets of Jericho ring out seven times for the world before the crisis

Avrupalılar, Eylül-Ekim'den itibaren, global kriz bekliyorlarmış. Bu zamanlama, ABD'deki yavaşlama beklentisiyle de uyumlu görünüyor. Adamlar, "kırmızı alarm" vermişler!

7. Esas

Alıntı Originally Posted by Korsan Yazıyı Oku

SocGen Ve Goldman Sachs salliyor... Hemde baya yuksekten... Goldman Haziran`da QE3 olacak diyordu...

Parasal genisleme su an icin mumkun degil. Cekirdek enflasyon 2 kusur gdp 1.7 civari... Bunun adi enflasyon demek...

Eger Petrol olumune satilir, enflasyon hizla dususe gecer ve buyume de bununla birlikte gocerse ki ben bunun olacagini dusunuyorum.

Onumuzdeki 6 ay 1 yil icerisinde en gec, parasal genisleme olacaktir. Altin o zaman cok cok hizli bir yukselise gececektir ama simdi degil.

Esas

Alıntı Originally Posted by st1905 Yazıyı Oku
    SocGen Ve Goldman Sachs salliyor... Hemde baya yuksekten....
    Zamanlamayı bilemeyiz. Bence piyasada vaziyet alıp beklemek daha kolay...

Temel analizin bu kadir bariz, kabak gibi ortada olduğu başka bir piyasa bulamayız. Müsaade edelim de, piyasa yapıcı zamanlamayla oynayıp belirsizlik yaratsın. O kadar olacak!

Sayfa 496/1175 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596996 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •