Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 73 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Hangi Yatırım Fonu

Duhul
    Oct 2008
    İkamet
    Aizanoi
    Gönderi
    1,493

Esas

üstad eline sağlık..gerçekten böyle bir başılığa çok ihtiyac vardı..havadan sudan birsürü topik var ama fonları detaylı tartışacağımız bir topik yoktu..

sürekli takipteyim..saygılar

Esas

gerçi riskli ama bu aralar dolar altına karşı daha da düşeceği için b tip altın fonlar çok iyi getiriyor. ama tahvil-bono lara göre çok daha riskli altın fonu. akbank'ın fonunda günde 9,13 ten ayda 280 TL komisyon ödeniyor ayrıca.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Ata Yat B Tipi Tahvil Yatırım Fonu dikkatimi çekiyor. İncelemenizde fayda var. Likit fonlardan daha iyi getiri bekleyeceğini tahmin ediyorum. Tabii değer kaybetme riski var ise de diğer Tahvil-Bono fonlarından daha az olacak gibi. Garanti Bankasından da alınabiliyor. Ben bir miktar alım ordinosu verdim.

Esas

Borsa düşerken düşüşün sonuna geldiğini hissettiğimizde A tipi Ulusal 100 veya Ulusal 30 endeks fonları güzel para kazandırabilir...
    Ama tabii devamlı takip edilmeli ve çıkışın sonlarına doğru derhal fondan çıkılmalı...

Duhul
    Sep 2008
    İkamet
    Istanbul, Turkey, Turkey
    Gönderi
    151

Esas

YKB Orta vadeli tahvil fonu aldım arkadaşlar bugün itibariyle. Fonun içeriği yüzde 50, 182 günlük bonolar. Herr ne kadar tahvil faizleri dip yaptıysa da trenin son vagonuna attık bakalım ayağımızı... toplamda yüzde 85 tahvil ve yüzde 15 repoodan oluşuyor.

Esas

Altın fonu alınabilir bu aralar sadece. T/B fonlarında artık ışık yok. Altın 8 kat artacak diyor kimi çevreler (ons/usd bazında)

bu altın fonlarında ons/usd baz alınıyor değil mi?

Esas Yatırım fonu sigorta kapsamında mıdır?

Kredi kuruluşları tarafından satışına aracılık edilen devlet tahvili, hazine bonosu, yatırım fonu gibi yatırım araçları TMSF'nin sigorta kapsamında değildir.
    http://www.tmsf.org.tr/index.cfm?fus...tent&menu_id=5

Esas

evet fonlarda mevduat gibi garanti yok.

çeşitli bankaların altın fonları için yorumunuz nedir? alalım mı? almayalım mı? ve neden?

Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •