Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 73 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Hangi Yatırım Fonu

Esas

Alıntı Originally Posted by sburak Yazıyı Oku
    evet fonlarda mevduat gibi garanti yok.

çeşitli bankaların altın fonları için yorumunuz nedir? alalım mı? almayalım mı? ve neden?
    Altın Fon'un hedefi, altın başta olmak üzere kıymetli madenlere dayalı yatırımlar ile gelecekte istikrarlı ve sürekli gelir elde edilmesidir. Altın getirisinden yararlanmanın yanı sıra, sabit getirili menkul kıymetler ve ters repo işlemleriyle de piyasalardaki fırsatlardan yararlanarak, orta ve uzun vadede istikrarlı bir getiri sağlamaktır.
    alalım mı? almayalım mı? ve neden?
    Aşağı linkteki yorumu okumanı tavsiye ederim.
    http://www.ekoayrinti.com/news_detai..._id=1257111032

Esas

altın fonunda altın fiyatı dolar bazında ons fiyatı değil mi?

bu durumda dolar düşerse, altın fonu artar diyebilirmiyiz?

birde hangi bankanın altın fonu en iyisi sizce? en iyi yönetilen, en çok kazandıran hangisi? teb ? akbank ? garanti ? diğerleri ?

Esas

altın fonunda altın fiyatı dolar bazında ons fiyatı değil mi?

bu durumda dolar düşerse, altın fonu artar diyebilirmiyiz?

birde hangi bankanın altın fonu en iyisi sizce? en iyi yönetilen, en çok kazandıran hangisi? teb ? akbank ? garanti ? diğerleri ?
    Altının dolar bazındaki ons fiyatını bu linki inceleyerek fona etkisini öğrenebilirsiniz.
    Altın fon getirilerini bu linki inceleyerek öğrenebilir, hangi fonun en iyi yönetilen, kazandıran olduğuna karar verebilirsiniz.

Esas

23.10.2009

Müşteri krizde sağlamcı oldu

Akbank özel bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Önder, ‘Krizde müşteri talepleri değişti, artık daha çok ana para garantili fon istiyorlar’ dedi.

Özel bankacılıkta ketumluğun esas olduğunu söyleyen Akbank özel bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fikret Önder, krizle birlikte değişim gösterdiğini, her geçen gün de değişmeye devam edeceğini söyledi.

Önder, bunun nedenlerini şöyle açıkladı:

“Bir şeylerin değişmesi kaçınılmaz. Özel bankacılıkta değişim her türlü tahminin üzerinde yaşanıyor. Çift haneli mevduat faizi kalmadı. Eskiden biraz birikimi olanlar, erken yaşlarda emekli olanlar tasarruflarını rahat edecekleri yatırım araçlarına yatırmakta sıkıntı çekmezlerdi. Şimdi ise belirsizliklerden dolayı endişeliler, rahat değiller. Benzer birikimlerle emekli olanlar, ücretliler tasarruflarını daha fazla kazandıran farklı enstrümanlar arıyorlar. Bugünlerde müşteriler daha çok anapara garantili fonlara yöneldiler.

Ana para korumalı fonlar popüler hale geldi. Buna karşın her ne olursa olsun dövizden vazgeçmeyen önemli bir müşteri kitlesi de hâlâ var. Bankacılık sektöründeki mevduatların yüzde 36’sı hâlâ dövizde tutuluyor.'

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Bir miktar İşbank B tipi EUR EUROBOND Yatırım fonu aldım.

Unutmayalım, fonların geçmişteki performansı geleceğin garantisi değildir.

Duhul
    Oct 2008
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,151
    Blog Yazıları
    9

Esas

Alıntı Originally Posted by pinky Yazıyı Oku
    Bir miktar İşbank B tipi EUR EUROBOND Yatırım fonu aldım.

Unutmayalım, fonların geçmişteki performansı geleceğin garantisi değildir.

Sayin Pinky, sanirim Isbankin 817 nolu fonundan bahsediyorsunuz.

Bende bir miktar euro üzerinde tasarruf yaptigim icin 2,25% gibi düsük bir euro faizine karsilik
    a) direk TC euro bondlariyla ve
    b) cogunlukla bunlari iceren 817 nolu fon ile ilgilenmisdim.

Son 1-2 yildir devamli düsen eurobond faizlerinden dolayi (amerikan bonolarina göre olusan spreadlerinde düsmesiyle-yani düsen gelişmekte olan ülkelerin risk pirimleri) bu tahvillerin getirileri tabiiki coki cok daha yüksek oldu.

Ama korkum bu isin sonuna gelmis olmamiz ve oranlarin tekrar dönmesi. Ve buda hem eurobondlarda hemde bu bonolari tasiyan fonlarin birakin arti getiriyi eksi getiri yazmasi. Tabiiki fonun icinde yalniz uzun vadeli degil kisa vadelide eurobondlar var ve o yüzden vadesi dolan eurobondlar olayi biraz dengeliyor.
    Ama yinede zarar yazmasi ihtimal dahilinde.
    Yani bence riski mevduatla karsilastirilmayacak kadar yüksek. Yalnizca hatirlatayim dedim.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Alıntı Originally Posted by epikur Yazıyı Oku
    Sayin Pinky, sanirim Isbankin 817 nolu fonundan bahsediyorsunuz.

Bende bir miktar euro üzerinde tasarruf yaptigim icin 2,25% gibi düsük bir euro faizine karsilik
    a) direk TC euro bondlariyla ve
    b) cogunlukla bunlari iceren 817 nolu fon ile ilgilenmisdim.

Son 1-2 yildir devamli düsen eurobond faizlerinden dolayi (amerikan bonolarina göre olusan spreadlerinde düsmesiyle-yani düsen gelişmekte olan ülkelerin risk pirimleri) bu tahvillerin getirileri tabiiki coki cok daha yüksek oldu.

Ama korkum bu isin sonuna gelmis olmamiz ve oranlarin tekrar dönmesi. Ve buda hem eurobondlarda hemde bu bonolari tasiyan fonlarin birakin arti getiriyi eksi getiri yazmasi. Tabiiki fonun icinde yalniz uzun vadeli degil kisa vadelide eurobondlar var ve o yüzden vadesi dolan eurobondlar olayi biraz dengeliyor.
    Ama yinede zarar yazmasi ihtimal dahilinde.
    Yani bence riski mevduatla karsilastirilmayacak kadar yüksek. Yalnizca hatirlatayim dedim.
    Evet 817 den bahsediyorum.

Size katılıyorum, Zarar yazma ihtimali de var. Bu bakımdan sepet yapmak ve riski dağıtmak gerekiyor. Hiçbir dönemde yatırım yapacak enstrümanı bulmakta hiç bu kadar zorlanmamıştım. Euro - TL grafikleri yükseliş trendinde bu trend bozulana kadar 817 den endişe etmiyorum.

Bu arada 815 yatayda hatta hafif düşeyde olmasına rağmen yok satıyor.
    Tedbirli olmak ve yakın takip etmek gerekiyor.

Hayırlı kazançlar.

Duhul
    Oct 2008
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,151
    Blog Yazıları
    9

Esas

815 nolu fon en belirsiz fon türlerinden biri. Yani icerisinde bir cok sey barindirabilir. Artik fon yönetiminin sagduyusuna kalmis bir sey.
    Tek sabit olan en az 51% DIPS bulundurmasi. Fakat faizlerin (daha düsmesi haric) bu seviyede kalmalari bile getirisini mevduatdan düsük kilacaktir. Yani ister istemez güzel bir spekülasyonun icindesiniz.
    Tabiiki en güzeli dediginiz gibi sepet yapip hem toplam getiriyi yükseltme sansi yaratmak hemde riski dagitmak! Yapabilene askolsun! Ben iki degisik mevduat sepetinden baska riske giremedim. Birakin fon falan gibi seyleri, direk DIPSlere veya eurobondlara bile giremedim.

BÜYÜME AMAÇLI B TİPİ TAHVİL VE BONO FONU- 815
    VARLIK TÜRÜ
    (içtüzükte olanlar yazılır)
    İÇTÜZÜĞE GÖRE
    PORTFÖY EN AZ %
    İÇTÜZÜĞE GÖRE
    PORTFÖY EN ÇOK %
    Pay Senetleri
    0
    5
    Yabancı Hisse Senetleri
    0