Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
Arama sonucu : 73 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Hangi Yatırım Fonu

Esas

T. İş Bankası Privia Fonu son üç yılda çok iyi getiri sağlamış. Şu an için iyi bir seçim midir?

Duhul
    Sep 2008
    Gönderi
    10,114
    Blog Yazıları
    2

Esas

bunu ancak yurt disindan dusuk faizli kredi bulursan yaparsin..
    Ki yapiyorlar, basimizdaki sicak apra belasi..

ABD den al faizle 1 yillik getir burda 8-9 dan bagla. tabi arada transfer girdi vb masraflarda var
    ic piyasadan yapmak cok guc ve riskli, ancak 2009 dibi gibi durumlarda dusunulebilir. endeksin zirveden 50+% gerilemis olmasi fizibilite yaratir.
    deuchenin dedigi gibi, kredili islemleri yapanlar sadece kucuk yatirimcilarimiz.
     Alıntı Originally Posted by D_E_L_i_ Yazıyı Oku
    Peki %5'i bırakın %1-2 bile getiri sağlasalar bu çektiğiniz kredinin cebinizden hiç bir para çıkmadan geri ödenmesi demek olmaz mı ? Buda = birikim diye düşünebiliriz.
    Birde %2 getiri imkanı olsa alın size 10000 tl de aylık 200 tl getiri,biliyorum uçuyorum gibi ama rakamlar böyle.
    Benim globaldeki b tipi değişken fonlarım aralık ayında %2-2,5 gibi bir getirisi oldu (tam hesaplamadım ama paradaki artışa göre kafadan hesapladım)
    Paylaştığım b tipi fonların resminde en düşük aylık 0.38 getiri diyor,buda garanti bankasının kredi faizine eşit (+ dosya masrafı) ama bizde getirisi en iyi olan fonu alsak demek ki krediyi fon getirisinden ödeyebiliriz sonucuna varıyorum ...

Esas

İş Bankası Privia tam olarak nelere yatırım yapar ve hisse senetleri ile doğru orantılı düşer veya artar mi?

Duhul
    Sep 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    544

Esas

Eylül sonuna doğru Yapı kredi b tipi eurobond fonu almıştım.3 haftada tahmin ettiğimden çok iyi getiri sağladı derken bir hafta on gün içinde bu getirinin hemen hemen tamamını geri aldı ve tekrar başa döndüğü gibi şu an ki duruma göre eksiye geçme ihtimali yüksek.Gerçi çok araştırmamıştım riskini vs.yi

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    ISTANBUL-Europe
    Gönderi
    800

Esas

turuncu hesap varken b tipi fonun yüzüne bakılmıyor artık yatırım amaçlı yani..

Esas Hisse Yoğun Fonların Stopaj Oranı Sıfırlandı

Hisse Yoğun Fonların Stopaj Oranı Sıfırlandı

21.03.2012 tarihinde 28240 sayılı Resmi Gazete’de Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” yayımlandı. Yani yatırımcıların birçoğunun bilgi sahibi olmadığı yatırım fonlarıyla ilgili kapsamlı bir değişikliğe gidildi.

Bu yeni değişiklik kapsamında ortaya çıkan fon çeşitleri arasında yer alan “hisse senedi yoğun” fonlarda uygulanan stopaj oranlarında geçtiğimiz hafta 18.05.2012 tarih ve 28296 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2012/3141 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile değişikliğe gidildi ve stopaj oranı sıfır oldu.

Hisse yoğun fon nedir ?

Hisse senedi yoğun fonlar; portföylerinin aylık ağırlıklı ortalama bazda en az % 75′i menkul kıymet yatırım ortaklıkları hisse senetleri hariç olmak üzere İMKB’de işlem gören hisse senetlerinden oluşan yatırım fonları ve borsa yatırım fonları şeklinde tanımlanmıştır.

Stopaj oranı sıfırlandı

Bu tanıma uyan yatırım fonları ve borsa yatırım fonlarında stopaj oranı %0 olarak belirlendi, ancak kararda belirtilen %0 oranında stopaj uygulamasından faydalanabilmek için ilgili yatırım fonları ve borsa yatırım fonlarında iç tüzük ve izahname değişikliği yapılması gerekiyor. Yani elinizde böyle bir fon varsa ve kar etmişseniz, fonu satıp karınızı realize etmeden önce iç tüzük ve izahnamelerin güncellenip güncellenmediğini ilgili fon sayfasından kontrol etmenizde fayda var.

Yenilenen fon sınıflandırmasıyla ilgili daha fazla detaylı bilgiye www.fondakimuzik.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.tuketicifinansman.net/201...#ixzz1vqasrctZ

Duhul
    Aug 2012
    İkamet
    Best Country
    Gönderi
    12

Esas

Yatırım fonlarının rating sonuçları www.fonbul.com portalında açıklanmaya başlanmış.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Alıntı Originally Posted by edizkaptan Yazıyı Oku
    Yatırım fonlarının rating sonuçları www.fonbul.com portalında açıklanmaya başlanmış.
    Çok eskiden beri vardı, şimdi abonelik bedelini ödemiş olan üyeler ulaşabiliyorlar.

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •