Sayfa 1/13 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 104 madde; 1 - 8 arası.

Konu: hisse senedi komisyon oranı meselesi

allycnr Guest

Esas hisse senedi komisyon oranı meselesi

merhaba!

garanti bankası kullanıcısıyım ve garanti.com.tr de internet şubesinde komisyon oranı %0,179 dan başlar deniyor ama %0,188 den başlıyor. bankaların bu uygulamalarını anlamak mümkün değil ve bunları denetleyenlerde uyuyor veya bir yaptırımları yok herhalde. telefonda görüştüğümde şikayet ettiğimde ise şubenize başvurun diyolar şubedeki "bireysel danışman" ise telefonları bile açmıyor. bankaya gittiğimde ne diyecekler merak ediyorum. ve de daha önce yüksek alınan komisyonlar yanlarına kâr kalacak malesef.

Alıntı Originally Posted by garanti.com.tr
    1-) Sabit Komisyon Modeli:
    Bu komisyon modelini tercih eden müşterilerimiz seçtikleri dönemde gerçekleşen işlem hacimleri üzerinden belirlenen sabit oran kadar komisyon alınacaktır.
    İnternet Şubesi'ndeki sabit komisyon oranımız %0,179'dur

Duhul
    Jun 2009
    İkamet
    BATIKARADENİZ37
    Gönderi
    726

Esas

Selam sanırım 5000 tl altında ki hesaplarda 0.188 kesiyorlar alışta ve satışta

Esas

En ucuz komisyon oranı alan banka ve aracı kurum yönünden tavsiyesi olan arkadaşların bunu paylaşmaları mümkünmü?

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    88

Esas

Sanko'da bir zamanlar on binde iki idi. Bir bakın isterseniz halen öyle sanırım. Bilgili arkadaşlar bu konuda yazarsa biz de faydalanırız hem.

http://www.sankomenkul.com/

allycnr Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by mehmet34 Yazıyı Oku
    Selam sanırım 5000 tl altında ki hesaplarda 0.188 kesiyorlar alışta ve satışta
    internette olan için şöyle diyo...

http://www.garanti.com.tr/subesiz/in...modelleri.html

bence bunun farkında olan fazla kişi yok.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    39,562
    Blog Yazıları
    1

Esas

+BSMV yi de eklersen o rakamı bulursun..

orda yazan kendi komisyonları..

bence........

%0.5 x komisyon dersen.... 1.88 i bulursun...

0.179 x 1.05 : 0.18795 oda : 188 olur

Forum kurallarını okumak için tıklayınız
    Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:
    http://www.hisse.net/topluluk/register.php

Esas

benim bir sorum olacak ben yeni katılıyorum aranıza. bugün ilk kez bir hisse senedi almaya çalıştım. garanti bankası müşterisiyim. internet bankacılığından almak istedim fakat fiyatı 5.70 olana hisseden 10 lot almak istediğimde toplama fiyat 61.5 olarak çıktı yani 57 olması gerekirken 61.5 çok değilmi. başka hisseler denedim mesela 9.00 olana hisseyi 9.6 dan veriyor. bunlar normal komisyon olamaz değilmi. yeni başlayacağım için bu konuları bilmiyorum bu kadar yüğksek komisyonlardanmı alıyorsunuz sizde

8. Esas

diyelim 1000 lot aldın , hemen sattın,
    hisse diyelim 50 tl olsun, banka anında , saniyeler içinde 200 tl kazanıyor, birde bsmv denen zımpırtı var, dünyanın hiç biri yerinde bu kadar yüksek oran yok...abd bi hisse alırısın 10 $ ödersin işletim masrafı, kaç lot aldın , ne kadar aldın olayı yok, burda halim allah adam 1,000,000 lot alsa 50 tl olan bi hisseden , banka anında köşe, öyle böyle köşe değil, oturun hesaplayın ne kazanır banka...
    günde 200.000 , 300.000 kişi işlem yapıyor her bankadan, tirilyonlar komisyon olarak kasaya gryor,

Sayfa 1/13 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •