Sayfa 1/10 123 ... SonSon
Arama sonucu : 77 madde; 1 - 8 arası.

Konu: EGFIN EGS Finansal Kiralama

Esas EGFIN EGS Finansal Kiralama

EGS Leasing, Mat İnşaat'la borç tasfiyesi ve menkul satışı anlaşması imzaladı
    31/01/2005 11:12:21 Geri dön gönder yazıcı

İSTANBUL - EGS Finansal Kiralama A.Ş.'nin, bilançosunda maddi duran varlıklar arasında yer alan Egs Park Bornova Outlet tesisinde bulunan leasinge konu mallar ile ilgili Mat İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile borç tasfiyesi ve menkul satışı anlaşması imzaladığı bildirildi.
    EGS Finansal Kiralama tarafından İMKB'ye gönderilen açıklamada, "EGS Finansal Kiralama A.S. sözkonusu menkulleri 6.sulh Hukuk Mahkemesi Bilirkişi Raporuna istinaden, YTL 901.078+ KDV bedel ile fatura etmiş olup, anlaşma şartlarına göre, Mat İnşaat Sanayi ve Ticaret A.S., Egs Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'den olan alacağını Egs Finansal Kiralama A.Ş.'ye temlik etmiş ve Egs grubu firmaları aleyhine açmış olduğu davalardan vazgeçmiş, ve en genel anlamda kesin ve gayri kabili rücu olarak ibra etmiştir" denildi.

Esas

EGHOL
    EGYO
    EGFIN
    EGIYM
    Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunu'nun 18.02.2005 tarih, TMSF.THD.İST/6810 sayılı yazısı aşağıya çıkarılmıştır.
    “İlgi: T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı'nın 17.02.2005 tarih, B.02.1.SPK.0.13/307/5007 sayılı yazısı.
    EGS Bank A.Ş. ve EGS Grubu firmalarının Fon'a olan borçlarının tahsili çalışmaları kapsamında, yönetim ve denetimi Fon tarafından devralınan bazı grup firmalarının yönetiminin Deniz A.Ş.'ye (Denizli İzmir Giyim Sanayicileri Dış Ticaret A.Ş.) devredilmesi görüşmeleri çerçevesinde Deniz A.Ş.'nin tarafımıza 17.12.2004 tarihinde ulaşan 16.12.2004 tarihli son teklifinin değerlendirilmesine devam edilmekte olup, halen imzalanan bir sözleşme/protokol ya da varılan bir uzlaşma bulunmamaktadır.
    Yapılan teklif,teknik sorunların giderilmesi yönünde bir değişiklik içermemekte olduğundan mevcut biçimiyle kabul edilebilir nitelik taşımamaktadır. Bu nedenle görüşmeler devam edecek olup, teknik olarak değerlendirmeye alınabilecek nitelikte bir teklif alındığında kamuoyuna Fon adına da gerekli açıklamalar yapılacaktır.
    Sözkonusu teklife ilişkin gelişmelerin EGS Grubu'nun halka açık şirketlerinden EGS Holding A.Ş., EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., EGS Finansal Kiralama A.Ş., EGS Egeser Giyim Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve Ege Giyim Sanayicileri Dış Ticaret A.Ş hisseleri yatırımcılarını ilgilendirdiği düşünülerek yukarıda belirtilen hususları bilgilerinize arz ederim.
    Ümmühan AYDEMİR
    Daire Başkan V.
     •   •  •   •  •   • 

Esas

DENİZ AŞ NİN PEŞİNATI YÜKSELTMESİNİ VE ARALARINDA ÇIKAN TEMETRÜT FAİZİNDE SORUN VAR BUNLARI HALLEDERLERSE SORUN KALMAZ
    ASLINDA YARGITAY TMSF NİN DEMİRBANK KONUSUNDA YAPTIGI İTİRAZI REDDETTİ DEMİRBANKA HANGİ GEREKCEYLE EL KONDUYSA AYNI GEREKCELER EGSBANK İÇİN DE GECERLİ BEN ŞUNU ANLAMIYORUM EGSCİLER NİÇİN DEMİRBANKI EMSAL GÖSTERMEZLERKİ
    yoksa tmsf ye ortakların şirketlerinin şahsi borcları varda onun için dik duramıyorlar bunları anlamış degilim yoksa bu egsbankta veya holdingde hortumlama yok

Esas

--------------------------------------------------------------------------------

23/02/2005 10:47
    Denizli Izmir Dis Ticaret/misirli:egs Grubu Sirketleri Icin Tmsf Ile Gorusmelerde, Daha Once Bilgin
    Egs Grubu Sirketlerini Yeniden Canlandirmak Amaciyla Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (tmsf) Ile Gorusmeleri Surduren Denizli Izmir Dis Ticaret A.s. Yonetim Kurulu Baskani Fikret Misirli, Gorusmelerde Daha Once Bilgin Yayincilik A.s.´de Uygulanan Kiralama Metodunun On Plana Ciktigini Soyledi. Aa Muhabirine Aciklamalarda Bulunan Misirli, Egs Holding´in Egeser, Egs Faktoring, Denser Ve Ipekyolu A.s. Sirketlerinin Yeniden Canlandirilmasi Icin Gecen Yildan Bu Yana ´´performansa Dayali Borc Odeme Sozlesmesi´´ Seklinde Yaptiklari Gorusmelerde Yeni Bir Metodun Gundeme Geldigini Ifade Etti. Tmsf´nin Egs Grubu´nun Borclarinin Ortaklar Tarafindan Kabulu Ve Taahhudunu Istedigini, Ancak Bunun Bin 200 Ortagi Bulunan Bir Sirket Icin Mumkun Olmadigini Savunan Misirli, Sunlari Kaydetti: ´´protokolun Seklinde Degisme Soz Konusu. Borcun Kabulu Ve Taahhudu Konusundaki Anlasmazlik Nedeniyle Kiralama Metodu Uzerinde Calismaya Basladik. Daha Once Tmsf´nin Bilgin Yayincilik A.s.´de Uyguladigi Yontemin Bir Benzeri Uzerinde Calisiyoruz. Bu Metoda Gore Sirketlerin Varliklari Tmsf Uzerinde Kalacak. 15 Yilligina Kiralayip Yaratilacak Arti Degerle Borclari Odeyerek Sirket Varliklarini Uzerimize Alacagimiz Bir Sistem. Yonetimlere Atama Konusunu Henuz Cozemedik. Ayrica Borcun Tarifi Ve Miktari Konusunda Da Gorusmelerimizsuruyor.´´ -olumlu Bakis- Misirli, Tmsf´nin Gorusmelerde Egs´nin Cok Patronlu Bir Yapi Olmasi Nedeniyle Diger Gorusmelerden Daha Olumlu Baktigini Savunarak, Protokolun Bir An Once Hazirlanip Sirketlerin Ekonomiye Kazandirilmasiicin Iki Tarafin Da Elinden Geleni Yaptigini Kaydetti. Gorusmelerde Olumsuz Bir Tavirla Karsilasmadiklarini Belirten Misirli, Ozellikle Egs Holding´in En Onemli Projesi Olan Ipekyolu Serbest Bolgesi Projesi´nin Onundeki Hukuki Engellerin Kalkmasiyla Gorusmelerin Daha Olumlu Bir Seyre Oturduguna Dikkat Cekti. Ipekyolu Serbest Bolgesi´nin Sakarya´da 80 Bin Donum Alan Uzerindekurulmasinin Planlandigini Ve Tamamlanmasi Halinde Dunyanin En Buyuk Ucuncu Serbest Sehri Olacagini Kaydeden Misirli, ´´projeyle Ilgili Anayasa Mahkemesi´ne Acilan Dava, Egs Grubunun Lehine Sonuclandi. 49 Yilligina Egs´ye Kiralanan Ve 30 Kilometrelik Sahil Seridi Bulunan Bolgedeki Projenin Grubun Cikisi Icin Buyuk Onemi Var. Bu Projenin Hayata Gecirilmesi Halinde Yaratacagi Deger Grubun Tum Borclarini Odemeye Yeter.´´ Tmsf Baskani Ahmet Erturk, Agustos Ayinda Izmir´de Yaptigi Temaslarda Egs Holding´in Canlandirilmasi Icin Deniz A.s.´nin Yaptigi Girisimlere Sempatiyle Baktiklarini, Gorusmelerde Bu Sirketten Gelecekonerilerin Baz Alinacagini Ifade Etmisti.-aa-

YUKARDA GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE EGS NİN TÜM ÜMİDİ İPEKYOLU VADİSİ(EGES FİNANSAL KİRALAMAŞİRKETİ)
    YUKARDAKİ 80BİN DÖNÜMLÜK ARSANIN KENDİ PAYIMI HESAB ETTİM SADECE BURDAN BANA 167 DÖNÜMLÜK ARSA DÜŞÜYOR YERİ İYİ OLSA BARİ

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    322

Esas

Alıntı Originally Posted by altincan
    --------------------------------------------------------------------------------

23/02/2005 10:47

YUKARDA GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE EGS NİN TÜM ÜMİDİ İPEKYOLU VADİSİ(EGES FİNANSAL KİRALAMAŞİRKETİ)
    YUKARDAKİ 80BİN DÖNÜMLÜK ARSANIN KENDİ PAYIMI HESAB ETTİM SADECE BURDAN BANA 167 DÖNÜMLÜK ARSA DÜŞÜYOR YERİ İYİ OLSA BARİ
    Ne kadar hisse ile 167 dönüm sayın altincan?

Esas

10bİn Lot
    Şİrketİn Halka Acik 2,5 Mİlyon Lot Halka Acik Olmayan 5 Mİlyon Lot Toplam 7.5mİlyon Lot
    7.5mİlyon BÖlÜ 10bİn Lot Edemİ 750 Debİrİ 80bİn DÖnÜm BÖlÜ 750 De Bİrİ Benİm Olduguna GÖre 106 DÖnÜm Arsa EdİyormuŞ 166 DÖnÜm Dİye YanliŞ HesaplamiŞsim Ayrica BuŞİrketİn Denİzlİ Denser De De Hİssesİ Var Ayrica İzmİrİn ÇeŞİtlİ Semtlerİnde Gayrİmenkullerİ Bukunuyor
    Demİryol KardeŞ Hesap Ortada Selamlar

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    322

Esas

sayın,altıncan teşekkür ederim,
    züğürt tesellisimi acaba benimde
    sizin hesaba göre 58.3 dönüm ediyor.

Esas

siz egsfin ne zaman aldınız ben küçük yatırımcı olarak tek benvarım zannediyordum çünkü hep egeholdingçilerin sesi çıkıyor egsfin olan ilk ben sizi duydum okadar yıldır ben egsfin çi aradım ilk sizden ses geldi
    bu hesabı ben yapmadım bu şirket halka açılırken reklamı yapılırken halka 2600 tl den ipekyolu serbest bölge kağıdı diye halka arz ettiler o zaman mark 280binlira idi yani 1000lot 10bin mark tı o zaman aldıgım hisse yaklaşık 100 bin mark ediyordu
    bu arazinin 80 bin dönüm oldugunu da hisse net teki topiklerden öğrendim ben şirketinkomplesinin 7.5 milyon lot olduğunu biliyorum halka açık kısmı %33 buda 2,5 milyonluk lısmı büyük çogunluguda egs yatırımdaydı dışarda yani ky lerdepekyok zannediyordum siz nezaman hangi fiattan aldınız
    ayrıca ekonomis dergisinde şirketin yedek akçesine bakarsanız yedek akçe olarak 43 triyon u görürsünüz yani şirket sermayesinin 6 katı civarı imkb dehiçbir şirketin semayesinin 6 katı yedek akçesi yoktur selamlar
    ben hiçbir şirket hatılamıyorum ki halka açıldıktan 8 ay sonra kapansın buda benim şansım

Sayfa 1/10 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •