Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
Arama sonucu : 49 madde; 25 - 32 arası.

Konu: bir kitap okudum hayatım değişti!

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Evet, kitaplar bedava değil fakat bunu bahane edip okumayan kişinin cebindeki hem kendine hem çevresine zarar veren sigara, ihtiyacından fazla özelliğe sahip cep telefonu, üzerindeki belki gardrobunda benzerleri olan 10. elbise, ayakkabı vs bedava mı? Kitaplar pahalı değil, sadece önceliklerimiz farklı diye düşünüyorum.

i-ked okuyor mu?

O da okumuyor. Sadece biriktiriyor. Kitap alıyor rafına diziyor. Dijital olanları ayrım yapmaksızın internetten indiriyor. En son 19,9 GB "Ophtalmology Ebooks Collection" indirdi. İzlemeyi seviyor. Öyle ki aksiyonda bulunması gereken zamanlarda bile sanki omzunun üzerinden izliyormuşçasına sadece izledi. Kendi hayatında da figüran, izleyici...
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Nov 2013
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    3,740

Esas

Okuyorum inatla...

Gündeliğe düşmüş, dönüşmüş hayatıma inat.

Haftada ortalama iki kitap.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Hayatınızı değiştirmese de paylaşın bizimle...

Haftada 2, ayda 8 kitap hakkında iyi kötü bilgi sahibi oluruz. Sizin "Arkası Yarın" yazılarınız da çok sürükleyici oluyor. Betimlemeleri ve duyguları çok güzel harmanlıyorsunuz. Papatya sayıklamaktan değil kitap okumak, işimi hakkıyla yapamıyorum.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Nov 2013
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    3,740

Esas

Alıntı Originally Posted by i-ked Yazıyı Oku
    Hayatınızı değiştirmese de paylaşın bizimle...

Haftada 2, ayda 8 kitap hakkında iyi kötü bilgi sahibi oluruz. Sizin "Arkası Yarın" yazılarınız da çok sürükleyici oluyor. Betimlemeleri ve duyguları çok güzel harmanlıyorsunuz. Papatya sayıklamaktan değil kitap okumak, işimi hakkıyla yapamıyorum.
    "Arkası Yarın"lar...
    Bugünkü ben'in, dünlerini yarınları ile barıştırma gibi 'iddialı" hayalinin zavallı bebeleri...
    "Yürekte Bukağı" olur da, konuşan dilde, yazan elde olmaz mı?
    Bukağı,
    baştan aşağı bukağı...

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    898

Esas

Bir gün Tek Başına, Vedat Türkali

Aşk, direniş, devrim günleri… Kenan ve Günsel..

"Çıraydım, tutuşturdun beni, ağulu bir solukta üfleyip söndürdün.. şimdi de; kara kara tütüyorum. "

hayatımı değiştiren kitaplardan.. yıllar önce kitabı okuyup bitirdikten sonra yaşadıklarımı hala hatırlıyorum.. bende nerdeyse ilk baskısı mevcut.. ama bir süredir daha çok sinemaya daldığım için kitaplarımı ihmal ediyorum sanırım.. yine de durmadan alıyorum.. kendimce, sevdiğimce, gönlümce.. çok satana bakmadan.. kokusu, varlığı, güven vermesi, iyi hissettirmesi, oradaki dostlar, mekanlar, zamanlar hep benimle olsun diye.. sanırım bu da bir sevda..

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by AGORA Yazıyı Oku
    Bir gün Tek Başına, Vedat Türkali
    Kapak gizemliymiş, bir bütünün iki yarısı ama eller, eller yok mu, kenetlenmişler.

~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

7. Esas

Alıntı Originally Posted by i-ked Yazıyı Oku
    Evet, kitaplar bedava değil fakat bunu bahane edip okumayan kişinin cebindeki hem kendine hem çevresine zarar veren sigara, ihtiyacından fazla özelliğe sahip cep telefonu, üzerindeki belki gardrobunda benzerleri olan 10. elbise, ayakkabı vs bedava mı? Kitaplar pahalı değil, sadece önceliklerimiz farklı diye düşünüyorum.

i-ked okuyor mu?

O da okumuyor. Sadece biriktiriyor. Kitap alıyor rafına diziyor. Dijital olanları ayrım yapmaksızın internetten indiriyor. En son 19,9 GB "Ophtalmology Ebooks Collection" indirdi. İzlemeyi seviyor. Öyle ki aksiyonda bulunması gereken zamanlarda bile sanki omzunun üzerinden izliyormuşçasına sadece izledi. Kendi hayatında da figüran, izleyici...
    Gafilin, gafletinin temel sebebi cehalettir.

Günümüz insanı bırakın kitap almayı, okumaya zaman ayırmıyorlar! Popüler kültürle yetişen bir neslin dağarcığı da anlayışı kadar kıt olur!
    Bilinçsiz beyhude bir toplum!
    Güzel bir söz var; Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, bir de cehaletin bedelini hesaplayın? Sürü toplumu, koyun gibi güdülmeye mahkumdur.

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    898

Esas

İstanbul Bakırköy'de Sahaf Köprüsü - burada yeni baskı kitap olduğu gibi 2. el kitap da bulabiliyorsunuz.. 2 liraya kitap aldığım oldu.. ayrıca takas yapılabiliyor.. yani artık değiştirmek istediğiniz kitaplarınızı götürüp başka kitap alabilirsiniz.. bulamadığınız kitapları ısmarlayıp, ulaşabilirsiniz.. benim gibi eski baskı kitap tutkunu olan varsa düzenli takip ederek çok güzel eski baskılara ulaşabilir.. kitapla haşır neşir insanların varlığı, dostluğu ile her an gitmek istediğim bir sahaf.. Özgürlük Meydanı'ndan geçince hemen sağda sanat sokağından geçilerek varılıyor.. tren yolu üstünde konumlanmış.. kolayca bulunabilecek bir yerde..

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •