Sayfa 53/333 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 2659 madde; 417 - 424 arası.

Konu: AKSUE - Aksu Enerji Ve Ticaret A.Ş.

1. Esas

ark. ytd. ama ana sözleşmedeki değişiklik sermaye artırımı olabilir. şirketin hesleri devralması için paraya ihtiyacı var. bunu da bedelliyle halledebilir herhalde. son hareket de malları kakalama hareketi olabilir. dikkatli olun. ytd.

Duhul
    May 2009
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,256

Esas

merhaba herkes tutturmuş bbir bedelli furyqası gidiyor bence şirket kendi karından bedelsiz sermaye arttırımına gidecek yuksek miktarda bedelsiz verecegini açıklar ise mesela %500 gibi o zaman şirket kagıtları bedelsiz verilecegi tarihe kadar %500 zaten üzerine koyar ve bedelsiz sonrası şirket degeri uçuk fiyatlatla telafuz edilir ilerleyen dönemde eldeki hisseler ky ye devredilir buradan da yeni hes yatırımları ile ilgili büyük bir yatırım parasaı dogar... yani ben olsam böyle yapardım ... hem şirketim imkb de en çok kazandıran kagıt olur hemde hafızalara yer edinir ... bol kazançlar yazdıklarım kendi hayallerimdir ... keşke gerçek olsa ..
    bugun ve cumaya kadar çok güzel hareketler bekliyorum ..

Duhul
    Feb 2008
    İkamet
    ERENKÖY-BODRUM
    Gönderi
    838

Esas

Selam,
    Herkesin bedelliden bahsetmesini sebebi tabi ki santral devirleri için gerekli olan finansman kaynağı... TL cinsinden yaklaşık 100 milyon tl, bu büyüklükteki ihtiyaç hem bizleri korkutuyor hemde gelecek için heycanlanmamızı sağlıyor... Bu kaynak nasıl sağlanabilir:

1. Bedelli sermaye arttırımı - tek başına yeterli olmaz(%500 gibi) , yanında biraz borçlanmada olur. Yatırmıcıyı üzmemek için de yine ciddi bir bedelsiz verilebilir. Sermaye artırılır, daha da büyüme beklentileri artar uzun vadede...
    2. Tamamiyle yabancı finansal kaynak -Bu tek başına kısa vadede çözüm gibi görünsede yıllara yayılan ödemeler bilanço ve gelir tablosu performansını olumsuz etkileyeceğinden bizler açısından uzun vadede anca olumlu algılanabilir.
    3. Yabancı ortak : Şirketin son dönemdeki büyüme isteği gözönünde bulundurulursa mümkün olan şıklardan birisi de bu aslında, sanırım bizler açısından en olumlu görünen seçenek bu olur. Fakat burdaki esas sorun da muhtemelen yükskek halka açıklık oranı olarak gösterebilir...

Ama neticede buna karar verecek olan yönetimdir, umarım en hayırlı kararı verirler. Zaten 2-3 Ay içinde her şey belli olur...
    Saygılar,

Al-Sat-Tut Tavsiyesi Değildir

4. Esas

bütün aksue hissedarları pazartesiye kitlenmiş durumda çıkıcak bir bedelsiz haber hepimizi sevindirir.ama cuma yı 5.32 kapatması benimumudumu aşağıya indirdi. Demekki fazla bir beklentisi yok anlamını çıkardım.En yüksek 5.80 ı gördüHadi 5.60 larda günü kapatsaydı ya da 5.50 İnşaallah Pazartesi toplantı sonucu hepimize hayırlı olur

5. Esas

genel kurul başladı... tahminlerinizi bekliyorum... herkes ne çıkacak beklentisi ne yönde bir kaç madde olarak yazsın bakalım beklenti ne yönde? kendi içimizde piyasa araştırması yapalım
    bence,
    sadece sözleşme değişikliği onaylanacak ödeme konusu gündeme gelmeyecek bedelli bedelsiz gibi bir karar çıkmayacak.
    bu düşüncemin hiçbir dayanağı yoktur sadece hislerime güvenerek bu yorumu yapıyorum? mantıklı olmasıda cabası tabi...

6. Esas

yeterli çogunluk saglanamadıgından ikinci bir tarihe ertelendi. tarih daha sonra acıklanacak...

Duhul
    May 2009
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,256

Esas

***AKSUE***AKSU ENERJI VE TICARET A.S.( Genel Kurul Toplantisi Sonucu )

***AKSUE***AKSU ENERJI VE TICARET A.S.( Genel Kurul Toplantisi Sonucu )

Ortakligin Adresi : PIRI MEHMET MAHALLESI MIMAR SINAN CADDESI MIRALAY MUSTAFA NURI BEY ISHANI KAT:2/77 ISPARTA
    Telefon ve Faks No. : 0 246 232 60 44 - 0 246 232 32 31
    Ortakligin Yatirimci/Pay Sahipleri Ile Iliskiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 246 232 60 44 - 0 246 232 32 31
    Yapilan Açiklama Güncelleme mi? : Hayir
    Yapilan Açiklama Düzeltme mi? : Hayir
    Yapilan Açiklama Ertelenmis Bir Açiklama mi? : Hayir
    Konuya Iliskin Daha Önce Yapilan Özel Durum Açiklamasinin Tarihi : yok
    Özet Bilgi : 24 Ocak 2011 tarihinde yapilan Pay Sahibi ve A Grubu Paysahibi Olagan Üstü Genel kurul toplantisinin Gerekli toplanti nisabinin saglanamadigindan toplanti yapilamamistir.

Genel Kurul Toplanti Türü : Diger
    Olagan Genel Kurul Toplantisi ise Ait Oldugu Hesap Dönemi : 0.00
    Genel Kurul Tarihi : 24.01.2011

ALINAN KARARLAR / GÖRÜSÜLEN KONULAR:
    1- Sirketimizin Ana sözlesmesinin 4, 7, 11, 12, 14, 17, 19, 21, 23, 28, 29 ve 30 uncu Maddelerinin degistirilmesine ,sözlesmeden 13, 15, 16, 18 ve 20 inci maddelerinin çikarilmasina Sermaye Piyasasi Kurulu'nun 31.12.2010 tarih ve B.02.1.SPK.0.13-1693 / 13152 sayi ile, T.C.Sanayi ve Ticaret Bakanligi Iç Ticaret Genel Müdürlügü'nün 03.01.2011 tarih ve B.14.0.ITG.0.10.00.01/351.02-31186-286/0015 sayi ile tasdikinden geçen tadil metinlerinin, Pay Sahipleri Olagan üstü genel kurul onayina sunulmasi için 24 Ocak 2011 Pazartesi günü saat 10.00'da Piri Mehmet Mah.Mimar Sinan Cad. Miralay Mustafa Nuri Bey Is Hani Kat:2/77 ISPARTA adresindeki Sirket Merkezimizde toplanilmis ancak gerek kanun ve gerekse Ana Sözlesmede öngörülen asgari toplanti nisabinin mevcut olmadiginin anlasilmasi üzerine Yeni bir çagri merasimine tabii olmak üzere gündem maddelerinin görüsülmeden toplantinin kapatilmasina karar verilmistir.

2- Ayni Tarih ve yerde Pay Sahipleri Olagan Üstü Genel Kurulundan sonra Saat 11:00'da A Grubu Pay sahipleri Olagan üstü Genel Kurul Toplantisi da gerek kanun ve gerekse Ana Sözlesmede öngörülen asgari toplanti nisabinin mevcut olmadiginin anlasilmasi üzerine Yeni bir çagri merasimine tabii olmak üzere gündem maddelerinin görüsülmeden toplantinin kapatilmasina karar verilmistir.

3- 2. Bir toplantinin yapilmasi için Yönetim kurulunun alacagi karar kamuya ayrica bildirilecektir.

Yukaridaki açiklamalarimizin, Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayili Tebliginde yeralan esaslara uygun oldugunu, bu konuda/konularda tarafimiza ulasan bilgileri tam olarak yansittigini bilgilerin defter, kayit ve belgelerimize uygun oldugunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve dogru olarak elde etmek için gerekli tüm çabalari gösterdigimizi ve yapilan bu açiklamalardan sorumlu oldugumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=139742

IMKB

8. Esas yeni toplantı tarihi belirlenmiş

Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Ortaklığın Adresi : PİRİ MEHMET MAHALLESİ MİMAR SİNAN CADDESİ MİRALAY MUSTAFA NURİ BEY İŞHANI KAT:2/77 ISPARTA
    Telefon ve Faks No. : 0 246 232 60 44 - 0 246 232 32 31
    Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 246 232 60 44-0 246 232 32 31
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : YOK
    Özet Bilgi : Pay Sahipleri ve A grubu Pay sahipleri Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı.24/01/2011 TARİH 397 SAYILI Yönetim Kurul kararı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 24.01.2011
    Genel Kurul Toplantı Türü : Diğer
    Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : olağan üstü genel kurul toplantısı
    Tarihi : 12.02.2011
    Saati : 10:00 / 11:00
    Adresi : 6 Mart Atatürk Caddesi Halı Sarayı Düğün Salonu ISPARTA

Sayfa 53/333 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •