Sayfa 2/586 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 4681 madde; 9 - 16 arası.

Konu: AKFEN - Akfen Holding A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by Alaaddin Yazıyı Oku
    Nasıl az olmasınki.................... ana ortaklığa ait özkaynaklar 349 milyon tl iken 1.4 milyar tl piyasa değeri ile halka arz yapılması tam bir soygundur.

Kaldı ki şirketin 2.2 milyar tl borcu bulunmaktadır.Borçluluk katsayısı oldukça yüksektir.

Aslında yatırımcı halka arz fiyatlarının yüksek olduğunu bilmekte,"açılışta bir tavan görürse satarım"mantığı ile arza katılmaktadır.

Yabancı yatırımcılara tanınan iskonto oranının yerli,ky ya tanınmaması rekabet açısından ky aleyhine çalışmaktadır.

Akfen'in en büyük şansızlığı zamanlama, yoksa hisselerin hepsini satarlardı.

Genelde defter değeri 5-6 civarına arz ediyor patronlar, benim takip ettiğim Latek ve Mango da yüksek fiyatlara arz edildi ve iyi talep oldu, gerçi bunlar küçük onun da etkisi vardır mutlaka...

Mango'nun büyük
    ortaklarının geçmişine bir baktım da çok yetenekli oldukları belli, sıfırdan çok iyi yükselmişler.

7 milyon özkaynaklı şirketi yaklaşık 40 milyona satarak da başarılarına bir yenisini eklemişler...

olusum27 Guest

Esas

bu kağıt çok şanssız başladı.arz döneminde müthiş düşüşe rastladı.açıldığı gün de aynısı yaşandı.bundan daha kötüsü ne olabilirki...yoksa bu hisse kısa vadede 20 li rakamlara gelmesi mucize olmaz...YTD.

3. Esas

hayırlı olsun. hep bu arzlar da kötü günlere denk geliyor .kozala benzemez inşallah

4. Esas

Hayırlı olsun......imkb nin çakıldığı bir günde böyle sağlam duruyorsa normal bir piyasada iyi iş yapar diye düşünüyorum. ayrıca pahalı arz olmuş diyorsunuz ama burası imkb içi boş ne olduğu belirsiz bazı hisseler 30 misli nasıl gitti hepimiz biliyoruz.tekrar hayırlı olsun ve hisselerinize sahip olun derim...saygılar......

Duhul
    Apr 2010
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    82

Esas

öncelikle hayırlı olsun.
    akfen türkiyenin parlayan yıldızı olduğunu borsada da gösterecektir. böyle büyük şirketler için borç tutarına aldanmamaık gerekir. bu şirketlerin kredibiletisini gösterir. öenmli olan o borcu döndürebilecek işlerle iştigal halinde olması. akfen'in hangi işlerle iştigal halinde olduğunu uraya yazmama gerek yok sanırım. buraya yorum yazanların, yazmadan önce en azından akfen'in hangi işlerle uğraştığına bi baktığını düşünüyorum(düşünmek istiyorum).
    herkese bol akzançlar....

6. Esas

ne sevdiğin belli ne sevmediğin..ya çık ya düş işimize bakalım.......

Esas

son dakkika hareketi güzeldi 3 kademe aldılar. yarın girmeyi düşünüyorum biraz pahalı ama uzun vade iyi olacak gibi

Esas

Senetin halka arzı çok ters zaman geldi ama gene de iyi duruş sergiledi. Endeks yukarı hareketlense de bi de o zaman görsek Akfen'i.

YTD

Sayfa 2/586 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •