Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 32 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Lpg mi? Dizel mi? Niye?

1. Esas

LPG yi tavsiye ederim çünkü aradıklarımı kolaylıkla bulabiliyorum.

Duhul
    Sep 2013
    İkamet
    Bursa/Denizli
    Gönderi
    6,622
    Blog Yazıları
    1

Esas

Ben teknik biri olarak yorum yapayim..

Gazetelerde kaza sirasinda veya seyir sirasinda alev alarak yanan cok lpg li arac duymussunuzdur okumussunuzdur...
    Ben sonradan takilan.. hele hele deposu bagaja konan lpg li arabalari carpisma emniyeti acisindan tehlikeli buluyorum..
    Cok profesyonel donusum yapan kalite belgeli firmalar veya 0 km yeni lpg li arac dusunulebilir..
    Donusum yapan firma kalite belgesi olsa bile araba ureticisi "carpisma testleri vs " yapacagini sanmiyorum..
    Kazasiz ve ekonomik surus dileklerimle..

Esas

Lpg cunku uygun...

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Duhul
    Dec 2011
    İkamet
    Edremit, Balikesir, Turkey
    Gönderi
    666

Esas

dizel alın lpg yürüyen bomba. motora da zararı var.

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    T.C
    Gönderi
    2,800

Esas

lpg uygun,yalnız merdiven altı montajlardan kaçınılmalı,kurumsal firmalara montaj yaptırılmalı.

Duhul
    Jul 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,784
    Blog Yazıları
    11

Esas

Dizell ...

Tork,
    Yakıt sarfiyatı,
    2. Elde tercih sebebi olması ...

Duhul
    May 2010
    İkamet
    Anket Diyarı :)
    Gönderi
    8,435
    Blog Yazıları
    22

Esas

ülkemizde lpg,motorin yada benzin kullanmak tamamen maddi duruma bağlı...lpg nin ucuz olduğu söylenir.dizel araçlarda ise benzine göre avantaj olsada yakıt miktarının yükselmesi bu avantajı düşürdü.
    ben dizel kullanıyorum.bunada devam edeceğim.bence fiyatı artsada dizel tercihim...

Esas

Alıntı Originally Posted by Erhan Glcmn Yazıyı Oku
    dizel alın lpg yürüyen bomba. motora da zararı var.
    sürücü kursu idarecisiyim.....................

böyle giderse benzine döneceğim......................

kullandığımız dizel araçlar kalitesiz dizel yakıt nedeniyle bize çok pahalıya patlıyor..............

dizel motor pompa ve enjektör demektir................

o kadar sık enjektör ve pompa arızası yaşıyoruz ki neredeyse tüm kazancımızı servislerle paylaşacağız............

bu nedenle hangi istasyon olursa olsun henüz türkiyedeki dizel yakıt kalitesinin çok geri olduğunu düşünüyorum çünki para benim cebimden çıkıyor yani durum ortada.............

euro dizel meuro dizel hikaye................

1.2 tsi motorların incelemesini yapıyorum makul limtlerde kullanımda gerçekten az yakıyorlar.........

sanırım kış aylarında filoyu satıp komple benzinli küçük karoser boyutlu tsi motorlara geçeceğim.................

en çabuk yanan yakıt benzindir çünki incedir bu nedenle daha fazla beygir gücü üretir ve hıza dönüştürür ve motoru yormadaığı için daha az masraflıdır ağır bakımları kolaydır...................

mazot kalındır geç yanar bu nedenle itiş gücü tork üretir çünki ağır ağır yanar enerjiyi güce dönüştürür..............tabii bu arada zor yandığı ve çok fazla kalıntı bıraktığı için motoru olumsuz etkiler ağır masraf çıkarır............

saygıyla...........

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •