Sayfa 266/276 İlkİlk ... 166216256264265266267268 ... SonSon
Arama sonucu : 2208 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: MEGES Meges Boya

Esas

Alıntı Originally Posted by cihatemre Yazıyı Oku
    nerde yazıyor 6250000 satıldıgı
    Şirket tarafından yapılan açıklama SPK'nın 2010/4 tarihli Haftalık Bülteni'nde yer aldı. Söz konusu açıklamada Meges'in varlıklarını satın almak amacıyla Aydoğan Boya toplam 6 milyon 250 bin TL teklifte bulundu. Söz konusu rakamda taraflar anlaştı ve Meges'in hesabına söz konusu tutar havale edildi.Ancak anlaşmanın kesinleşebilmesi için Meges'in Genel Kurulu'nda bu satışa onay verilmesi gerekiyor. Genel Kurul 2010'un ilk üc ayında yapılacak.

Satış bedeli taraflarca pazarlık usulüyle belirlenirken bugüne kadar gelen tekliflerin mukayesesi ve genel ekonomik durum göz önünde bulundurularak sonuca varıldığı belirtildi.

Duhul
    Jul 2007
    İkamet
    Ephesus City
    Gönderi
    2,496
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by gmks Yazıyı Oku
    borcu ne kadar? Bilen var mı? Teşekkürler...

7.659.834 finansal borcu gözüküyor

Esas

Alıntı Originally Posted by madencix Yazıyı Oku
    7.659.834 finansal borcu gözüküyor
    Bir bardak soğuk su içelim üstüne o zaman.

Duhul
    Feb 2007
    İkamet
    BAŞŞEHİR
    Gönderi
    333

Esas

Alıntı Originally Posted by GMKS Yazıyı Oku
    Bir bardak soğuk su içelim üstüne o zaman.
    Hafızamız bizleri yanıltmıyorsa şirket tasfiye kararı almadan BASF tarafından büyük ortak hibesi olarak bayağı bir tutarda avro cinsinden para transferi olmuştu...Bu sebeple ümitsiz değiliz şimdilik...

Duhul
    Jun 2007
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    75

Esas

bu hisseye vyatırımcısına yazık ettiler... işte borsa gerçeği...Allah elinde olanlara sabır versin.

Esas

Merhabalar...
    Uzun zaman önceden beri bu siteyi takip ederim.
    3-5 yıl önce üye idim ve nadirende olsa mesaj yazardım..

O üyeliğim ya silindi (borsadan ve siteden uzak durduğum için sanırım) yada ben üyelik ismi ve şifremi unuttum..

neyse
    Bu kadar giriş yazısına da gerek yoktu belki.. neticede "bu ilk mesajım" gibi birşey demeye getiriyorum..

Meges'i yıllar önce aldım ve üzerine yatmıştım. Zaten borsada KY'lara verilen tavsiyeye bakarsanız hep "Uzun vadeli düşünün" derler.. TV lerde yada dergilerde "uzman" tavsiyeleri hep "al-unut" şeklindedir..
    Ne zamanki bu piyasalarda tavsiye edilen övülen bir hisse var.. gördümki o hisse tepetaklak.. yada yerinde sayar.. KY ları Ker.. Yatırımcı yapmanın bir yöntemi olduğundan eminim.
    Bu megeside aldık unuttuk..
    üzerine bir bardak su içme yada KY'cıya "Yazık oldu" derken aslında haklısınız...
    Biz borsadan bir şirketin hissesini alırken kârınada zararınada ortak oluyoruz..
    Demekki bu meges zarar etti.. Tasfiye kararı alıp varı yoğu sattılar.. Büyük ihtimalle KY'lara "size para kalmadı" diyecekler.
    Küçücük yatırımcılar olarak yönetim kurulundakilerin ve toprak ağalarının yanında esamemiz okunmaz.
    Doğaldır ki söz hakkımız olmadığı gibi yönetim kurulunda oy hakkımızda yoktur..
    Biz sadece kara ve zarara ortağız..
    Yönetim kurulu, dürüst ve kurumsal çalışmayan her şirkette malesef KY olarak sadece zarara ortağız..

Neticede aklımızı çeldiler ve bu şirketin hissesini aldık.. Dürüst yada değil, ahlaklı yada değil, bir şekilde bugünkü durum bu.

Tahminim odur ki; hisselerimizi alırken kullandığımız aracı kurumlarda (benimki iş bankası) bu hissenin tahtası kapandığı için hukiki olarak hakkımızı arayacak kurumlar değil.

Sitede SPK ve İMKB hukuk işlerinden anlayan birinden bu konuda yardım almak istiyorum. Yardımdan ziyade belki sadece fikrini öğrenmek istiyorum.
    bu aşamada hukuki olarak ne yapılabilir.
    Büyük ihtimalle tahmin ediyorum hukuki anlamda bir girişim yapsakta elimize birşey geçmeyecek..
    Ama yinede işler resmi olarak nasıl yürüyecek..
    Meges yönetim kurulu "bu şirketteki payınıza düşen zarar şu kadar" diye bir mektup mu alacağız ?..
    Bu mektup aracı kurumlarımıza mı gönderilecek yoksa aracı kurumlardan adreslerimiz istenip şahsımızamı tebliğ edilecek..

Bu kadar uzun yazdım sabır gösterip okuduğuz için ve hatta varsa bu konuya dair sizin de paylaşmak istedikleriniz için teşekkür ederim.

Esas

Alıntı Originally Posted by rokozay Yazıyı Oku
    Meges'i yıllar önce aldım ve üzerine yatmıştım. Zaten borsada KY'lara verilen tavsiyeye bakarsanız hep "Uzun vadeli düşünün" derler.. TV lerde yada dergilerde "uzman" tavsiyeleri hep "al-unut" şeklindedir..
    Bu kagit 10 senedir bir kere bile kar etmedi. Bilanco hep zarardaydi. Neyi alip unutmussun sen dostum? 10 kere ozkaynak yeterliligi gostermek icin uzman cagirdi Turk Ticaret Kanununa gore. Manavdan portakal alirken bile secen insanlar gozu kapali zar sallar gibi hisse alirsa kacinilmaz son budur. 15 kere denk gelmez, ama birinde denk gelir.

Neticede aklımızı çeldiler ve bu şirketin hissesini aldık.. Dürüst yada değil, ahlaklı yada değil, bir şekilde bugünkü durum bu.
    Bu kadar serefli bir hareket yapan sirket bulamazsin. Bu sirketin yaptigi bir ilk borsa tarihinde. Kar edemiyoruz, kapatiyoruz dediler. Hisselerin fiyatini 50 kati indirip cikarip herkesi mallamadilar, butun sermayeyi borsadaki kucuk yatirimciya yaymadilar [Bakiniz, Arat, Lio, Unal Tarim] (%24 aciklik orani Meges'in).

Gecmis olsun. Borsanin riskleri bunlar.

Esas

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bu kagit 10 senedir bir kere bile kar etmedi. Bilanco hep zarardaydi. Neyi alip unutmussun sen dostum? 10 kere ozkaynak yeterliligi gostermek icin uzman cagirdi Turk Ticaret Kanununa gore. Manavdan portakal alirken bile secen insanlar gozu kapali zar sallar gibi hisse alirsa kacinilmaz son budur. 15 kere denk gelmez, ama birinde denk gelir.
    Emin olun zar atar gibi hisse almam.. Bir zamanlar gençtim, maceraperesttim ve yapıyordum.
    Borsa oyununda oyun oynuyordum..
    Ama son yıllarda böyle bir düşünceyle almadım megesi. Şu an hatırlamıyorum ama hatrını saydığım birilerinin önermesiyle aldım. Belki ben oyun amaçlı almadım ama neticede oyun aynı oyun: Borsa..

Bu kadar serefli bir hareket yapan sirket bulamazsin. Bu sirketin yaptigi bir ilk borsa tarihinde. Kar edemiyoruz, kapatiyoruz dediler. Hisselerin fiyatini 50 kati indirip cikarip herkesi mallamadilar, butun sermayeyi borsadaki kucuk yatirimciya yaymadilar [Bakiniz, Arat, Lio, Unal Tarim] (%24 aciklik orani Meges'in).

Gecmis olsun. Borsanin riskleri bunlar.
    Mesajımın içeriğinde de zaten bunun (afedersiniz) "********lik" ile alakalı olduğunu dile getirmedim. Malesef ki ifadenize katılıyorum.. "Borsanın riskleri"
    Neticede borsada hisse alan hiç kimse "garanti para" yada "risksiz kazanç" düşüncesinde olamaz. (olmamalı)
    Diğer yatırım araçları (Gayrimenkul, faiz, bono, döviz, altın) eğer bütçenize uygun değilse veya cazip gelmiyorsa borsanın bu tarz riskleri her hisse için sözkonusudur.

Mesajımdaki sorumu yinelemem gerekirse sayın 666:
    sizce bundan sonraki süreç nasıl işleyecek..
    malum aracı kurum bizim adımıza herhangi bir takip yada araştırma yapmayacak.
    diğer taraftan belki pek çoğunuza komik gelecek miktardaki bu şirkete ait hisselerimin toplam ederi zaten bir avukat tutmaya yada zamanımı/emeğimi harcayarak takip-araştırmaya değmez..

ilginize teşekkür ederim.

Sayfa 266/276 İlkİlk ... 166216256264265266267268 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •