Sayfa 101/724 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 5792 madde; 801 - 808 arası.

Konu: BRMEN - Birlik Mensucat

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    izmir
    Gönderi
    1,588

Cool

Alıntı Originally Posted by minik2008 Yazıyı Oku
    Bu şirketin ya batması lazım yada yakın zamanda yükselmesi lazım,arası zaten yok,İMKB nin pd/dd si en düşük şirketi 0.30 piyasa değerinde hisse olamaz,diğer hisselerde karlarını realize edenler için bulunmaz fırsat diyorum,ben biraz aldım ama sizlere Al-Sat tavsiyesinde bulunmuyorum ))))
    Evet yanılmadık,çok güzel başlangıç,hareketin devam edeceğini umuyorum ama yine size Al-Sat önerisinde bulunmuyorum ))
    Brmende algılama sıkıntısı var,piyasalara geriden ayak uyduruyor,şimdilik böyle ,,atağa geçme durumunun yakın zamanda geleceğini umuyorum,hala 0.34 dd/pd ile İMKB nin en ucuzu )

Al-Sat önerisi değildir

Yukarıdaki ilk yazımı 22 aralık 2009 da yazmışım aradan geçen 2 ayda hissemiz %55 artış gösterdi peki bu artış yeterlimi bence henüz yeterli değil daha yolumuz var neden dersek?İMKB de beklentisi olmayan şirketler %500 ila 700 arası prim yaptı,Brmen yeni yapılanması ile kendini düzeltiyor,adı geçen arsa ve fabrika binası İstikbal ve Kelebek firmalarına yakın olması nedeni ile bu iki firmanın alakalı olacağını tahmin ediyorum fiyat aralığınında 8-10 mlyn Usd cıvarı olabileceğini ön görüyorum veeee esas hissenin kopuşunun yeni varlık satışlarının gündeme geldiğinde hız kazanacağını düşünüyorum(örneğin eski fabrika binası şehir merkezinde boş ve atıl duruyor tahmini değeride 20 mlyn Usd cıvarında ''olasılık ;75 bin metre kare X 400 tl metre kare'' ) ayrıca diğer varlıkları hariç tutuyorum,,hal böyle iken hissenin daha gideceği yer olabileceğini söylemek yanlış olmaz diyorum.

Not:1- şirketin defter değeri 2.07 tl dir,,,pd/dd 0.83 işlem fiyatına göre göre hala 0.40 dır 1 olması için %150 artış gerekir diğer tekstil şirketleri genelde 0.75 sektör ortalamasındadır bu olasılık ise şirketin %87.5 primlenmesi anlamına gelir bu hesaplamalara göre fiyat aralığımız 1.55 ila 2.07 arasıdır,çoook supriz olarak maksimum 3.33 tl dir(maksimum hesaplamada Birlik denim ve GYO dönüşüm olasılığı dahildir)

2-Yukarıdaki rakamlar benim satacağım fiyatların taahhütü anlamıda taşımaz,istediğim yerde al sat yaparım beni bağlamaz ))

Al-Sat önerisi değildir,olasılık hesabıdır,burası İMKB her şey olabilir
    Son düzenleme : minik2008; 21-02-2010 saat: 22:50.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    izmir
    Gönderi
    1,588

Esas

Yukarıdaki ilk yazımı 22 aralık 2009 da yazmışım aradan geçen 2 ayda hissemiz %55 artış gösterdi peki bu artış yeterlimi bence henüz yeterli değil daha yolumuz var neden dersek?İMKB de beklentisi olmayan şirketler %500 ila 700 arası prim yaptı,Brmen yeni yapılanması ile kendini düzeltiyor,adı geçen arsa ve fabrika binası İstikbal ve Kelebek firmalarına yakın olması nedeni ile bu iki firmanın alakalı olacağını tahmin ediyorum fiyat aralığınında 8-10 mlyn Usd cıvarı olabileceğini ön görüyorum veeee esas hissenin kopuşunun yeni varlık satışlarının gündeme geldiğinde hız kazanacağını düşünüyorum(örneğin eski fabrika binası şehir merkezinde boş ve atıl duruyor tahmini değeride 20 mlyn Usd cıvarında ''olasılık ;75 bin metre kare X 400 tl metre kare'' ) ayrıca diğer varlıkları hariç tutuyorum,,hal böyle iken hissenin daha gideceği yer olabileceğini söylemek yanlış olmaz diyorum.

Not:1- şirketin defter değeri 2.07 tl dir,,,pd/dd 0.83 işlem fiyatına göre göre hala 0.40 dır 1 olması için %150 artış gerekir diğer tekstil şirketleri genelde 0.75 sektör ortalamasındadır bu olasılık ise şirketin %87.5 primlenmesi anlamına gelir bu hesaplamalara göre fiyat aralığımız 1.55 ila 2.07 arasıdır,çoook supriz olarak maksimum 3.33 tl dir(maksimum hesaplamada Birlik denim ve GYO dönüşüm olasılığı dahildir)

2-Yukarıdaki rakamlar benim satacağım fiyatların taahhütü anlamıda taşımaz,istediğim yerde al sat yaparım beni bağlamaz ))

Al-Sat önerisi değildir,olasılık hesabıdır,burası İMKB her şey olabilir

Yukarıdaki beklentim tabiki normal piyasa şartları için geçerlidir,parti kapatma davası,savaş,deprem vs. gibi olağan dışı haller dışındaki ön görümdür.

Esas

Mutlaka..ama böle bilgiler genede yararlı oluyor kanaatindeyim... Bu sayfayı boş bırakmamak lazım bilgileri paylaşmakta fayda var....

Duhul
    Feb 2007
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,547

Esas

Arsa haberi endeks düşerse heba olmasa bari

Duhul
    Mar 2007
    İkamet
    BOLU
    Gönderi
    102

Esas

boşluğu dolduracaklar galiba

Esas

bu günde iyi kayıp verdim. 85 den girdik yine yazık oldu.

Esas

tahminimce yarın .75 den dönecek gibi.işlem hacmi çok düştü. endekse rağmen bir hareket bekliyorum.

Duhul
    Feb 2007
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,547

Esas

Alıntı Originally Posted by gündüz Yazıyı Oku
    boşluğu dolduracaklar galiba
    Bizde onların boşluğunu doldururuz yakında?

Sayfa 101/724 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •