Sayfa 1/7 123 ... SonSon
Arama sonucu : 49 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Eğitimimizden Haberler...

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas Eğitimimizden Haberler...

Tübitak'ın yeni yayınlarını merak edenler için:

Hamdolsun yoğun bir çalışma temposu içinde, devlet kesesinden

aldıkları maaşlarla, Türkiyeyi ileri seviyelere ulaştırma yolunda

çaba sarfediyorlar!

Bakın yeni çalışmalarının başlıklarına..

Bilimle, bizim bildiğimiz TUBİTAK'la ne kadar ilgilendirirsiniz artık bilemem.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Kitap fakiri kütüphaneler

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Yılmaz'ın kültür kenti Ankara'daki halk kütüphanelerine yönelik çalışması çarpıcı veriler ortaya koyuyor.

Araştırma sonuçları, nüfusunun sadece binde 9'u halk kütüphanesinden yararlanan başkentte, uluslararası standartlara göre 2 milyon 550 bin kitaba daha ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Kentin büyük ilçelerinden Altındağ ve Etimesgut'ta ise vatandaşların yararlanabileceği bir kütüphane bulunmuyor.

Prof. Dr. Bülent Yılmaz, “Kültür ve Turizm Bakanlığının 2009 verileri”ne dayanarak yaptığı çalışmasının hem Uluslararası Kütüphane Dernekleri Federasyonu'nun (IFLA) belirlediği uluslararası standartlar hem de Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 1988 yılında oluşturduğu ulusal standartlara göre, Ankara'da halk kütüphanesi hizmetlerinin yetersizliğini göstermesi açısından ilgi çekici olduğunu söyledi.

Başkentte 103 halk kütüphanesi bulunması gerekirken merkez ve merkez ilçelerinde sadece 25 tane halk kütüphanesi bulunduğunu anlatan Prof. Dr. Yılmaz, “Yaklaşık 4 milyon nüfusa sahip Başkentte nüfusun binde dokuzu (40 bin) kütüphaneye üye. Bu kişilerin 31 bini Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi kullanıcıları oluşturuyor. Kalan kütüphanelerden yararlanan kişi sayısı ise sadece 9 bin” dedi.
    http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sa...43.asp?gid=282

Esas

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Tübitak'ın yeni yayınlarını merak edenler için:

Hamdolsun yoğun bir çalışma temposu içinde, devlet kesesinden

aldıkları maaşlarla, Türkiyeyi ileri seviyelere ulaştırma yolunda

çaba sarfediyorlar!

Bakın yeni çalışmalarının başlıklarına..

Bilimle, bizim bildiğimiz TUBİTAK'la ne kadar ilgilendirirsiniz artık bilemem.

ilk kez aynı fikirde olucaz..sadece bu konuların olması bana gorede vahimdir..

Esas

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Kitap fakiri kütüphaneler

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Yılmaz'ın kültür kenti Ankara'daki halk kütüphanelerine yönelik çalışması çarpıcı veriler ortaya koyuyor.

Araştırma sonuçları, nüfusunun sadece binde 9'u halk kütüphanesinden yararlanan başkentte, uluslararası standartlara göre 2 milyon 550 bin kitaba daha ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Kentin büyük ilçelerinden Altındağ ve Etimesgut'ta ise vatandaşların yararlanabileceği bir kütüphane bulunmuyor.

Prof. Dr. Bülent Yılmaz, “Kültür ve Turizm Bakanlığının 2009 verileri”ne dayanarak yaptığı çalışmasının hem Uluslararası Kütüphane Dernekleri Federasyonu'nun (IFLA) belirlediği uluslararası standartlar hem de Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 1988 yılında oluşturduğu ulusal standartlara göre, Ankara'da halk kütüphanesi hizmetlerinin yetersizliğini göstermesi açısından ilgi çekici olduğunu söyledi.

Başkentte 103 halk kütüphanesi bulunması gerekirken merkez ve merkez ilçelerinde sadece 25 tane halk kütüphanesi bulunduğunu anlatan Prof. Dr. Yılmaz, “Yaklaşık 4 milyon nüfusa sahip Başkentte nüfusun binde dokuzu (40 bin) kütüphaneye üye. Bu kişilerin 31 bini Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi kullanıcıları oluşturuyor. Kalan kütüphanelerden yararlanan kişi sayısı ise sadece 9 bin” dedi.
    http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sa...43.asp?gid=282
    online kutuphanelerin etkisi vardır bence ordinaryuslar bile kutuphaneye gitmez artık netten herşeyi çözüyorlar

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    eskisehir
    Gönderi
    3,317

Esas

2010 yılı tüm dersanelerin ortalama yada kesin toplam gelir miktarı ile ilgili bilgiye ihtiyacım var, yardımlarınızı bekliyorum.

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    1,523

Esas

Başlık önem taşımıyor çoğunluk için belli ki, yine de link veriyorum az da kalsa yetersiz de olsa nitelikli insanlar hala var.

Gidebilen için bir şölen olacağına eminim ...

http://evrimsempozyumu.org/node/87

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    111

Esas

EKONOMİ

Öğretmene altın doktora eşantiyon Etik Yasası’yla yasaklanacak
    Ümit ÇETİN / ANKARA25.12.2011

Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu, öğretmenleri, sağlık personelini ve belediye personelini kapsayan yasa taslağı hazırladı.

Başbakanlığa gönderilen taslağa göre, öğretmenlere altın verilemeyecek, doktorlar eşantiyon alamayacak, belediye imar komisyonunda inşaatçı olamayacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) ve yargıda etik denetimle ilgili bir boşluk olduğunu ve bunu düzenleyen bir kurul oluşturulması gerektiğini belirten Etik Kurul Başkanı Prof. Bilal Eryılmaz, taslakla ilgili şunları söyledi:

2012’de çıkacak

Başbakanlık geçen sene ‘Saydamlığın Geliştirilmesi Hakkında Strateji Planı’ diye bir genelge yayımladı. Biz de öğretmenler, sağlık personeli ve mali idarelerin seçilmiş kamu görevlilerine ilişkin etik davranış ilkelerinin belirlenmesini önerdik. Başbakanlık da kabul etti. 2012 içinde bu çalışmalar sonuçlanacak.

Öğretmen etik olmalı

Öğrencilerden 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle altın gibi, bizim yönetmelik kapsamında olmayan beyaz eşyaya varan hediyeler veriliyor. Bunlar yasak, alınmaması gerekir. Bir takım öğrencileri evine çağırıp özel ders vermek, kayıt parası almak gibi konular var. Biz öğretmenlerden etik liderlik yapmasını bekliyoruz.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Bu gönderiyi Bora ağabeyin bir zamanlar açmış olduğu ''Bu ülkede güzel şeylerde oluyor..'' topiğine yapmak isterdim fakat haklı olarak ''bu ülkede artık güzel şey olmuyor'' denilerek kapısına kilit vurulmuş...

Efendim;

Konumuz Darüşşafaka, bu güzide kurumumuz 1863 yılında babası kaybetmiş başarılı öğrencilere parasız yatılı olarak üst düzeyde kaliteli bir eğitim veriyor..

Başbakanın talimati ile (ki başbakanlar bu kurumun doğal başkanları oluyormuş) yapılacak olan tüzük değişikliğinde artık bu 149 yıllık eğtim kurumumuz artık babası hayatta olup da annesini kaybetmiş kız çocuklarına da eğitim verme olanağı bulacak..

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20317149.asp

İşte nihayet kulağa hoş gelen bir haber..

Hayırlı olsun....

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •