Sayfa 51/115 İlkİlk ... 41495051525361101 ... SonSon
Arama sonucu : 916 madde; 401 - 408 arası.

Konu: altın neden 3600 dolar olacak?

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul,şaşkınbakkal
    Gönderi
    1,321
    Blog Yazıları
    13

Esas

Sn Matador38,
    Once ALTIN değerlenme açısından metalin esas fiyatıdır...GR ALTIN dolar/TL ye bağlı olduğundan once değeri yükselip dolar/tl düştüğünde elinizdeki emtia değerlenmeyecektir....tabi terside olabilir.....

saygılarımla.....

Ve ALTIN şu an 1200.66 once/dolar

Esas

Gece 1467 gördü gösteriyor nasıl olur bilen varmı yorum alsak tşkr

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

3. Esas

altında artık fiziki stoklara başlamak gerekiyor.. hızlı bir ralli gelecek ve herkes arkasından baka kalacak....

Duhul
    May 2007
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    559

Esas

200 yıllık dow/gold grafiği.
    Hal böyleyken 2010 yılında 3600 usd fiyat hedeflemek talihsizlik olmuş. önümüzdeki bir iki yıl içinde ilk hedef olarak ana trend çizgisine dokunacaktır. yaklaşık 20-21 civarı. dow 19 bini görse ons 100o usd'nin altına gelmeli gibi. petrol de altını takip eder uzun vadede. bu bakımdan petroldeki düşüşün devamı gelebilir ve uzun süre de kalıcı olabilir.

Esas

matbaa ekonomilerinize inat,alayınıza nispet sıfıra kadar düşürsenizde yeryüzünün doğada kaybolmayan tek kutsal varlığı fiziksel altına d evam.
    tecr kardeşim 3600 demiş.. az demiş.. böyle bi ekonomik düzende bizim sahip olduğumuz fiziksel altınların değerini ölçecek para birimi yoktur..şahsım adına zenginliğimi sahip olduğum altın miktarıyla kıyaslıyorum her türlü para birimini altınla kıyaslamayı red ediyorum..

Esas

Aynen fiziksel Altın rakipsizdir.

Bugün süper hızlı mikro işlemci yapayım deseniz, uzaya uydu gönderseniz, uzay gemisi yapsanız Altın kullanmak zorundasınız.

Altın sadece süs eşyası değildir.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul,şaşkınbakkal
    Gönderi
    1,321
    Blog Yazıları
    13

Esas

Ve ALTIN dün herkesi surclass eden bir hareket yaptı...şimdi tv lere çıkıpta bu beklemediğimiz bir hareketti demenin hiçbir manası yok.....ve bu bunlar otorite uzmanlar diye !!!!...falan falan....

Yukarıda ki grafik çok anlamlı olmakla beraber herşeyin bir ilki vardır...kaldı ki o grafikler çok anlamlı olsa iyi teknik analiz yapanlar parayı koyacak yer bulamazdı.....

saygılarımla....

ve ALTIN şu an 1198 dolar/once

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul,şaşkınbakkal
    Gönderi
    1,321
    Blog Yazıları
    13

Esas

Ve söylemeyeyim diyorum ama dayanamadım...hani şu yukarıdaki grafik var ya....orda 1980 başlarındaki korelasyon gerçekleşirse bugünkü değerin 10 katı yani 12 000 dolar/once civarı bir değer elde edilir ki bu herhalde şaka bir fiyat diye herkese kapak olur....
    saygılarımla....

Sayfa 51/115 İlkİlk ... 41495051525361101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •