Sayfa 1/417 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 3668 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Temettülerle ve bedelsizlerle yaşasam.Kimseye muhtaç olmasam, hayallerim var!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post

Smile Temettülerle ve bedelsizlerle yaşasam.Kimseye muhtaç olmasam, hayallerim var!

İş ortamındaki adaletsizlikler, haksızlıklar, stresli çalışma koşulları ve takdir edilmeyi bırakın hatta "mobbing" sebebiyle,

"Ulan ah sadece temettülerle ve bedelsizlerle yaşasam. Kimsenin ağız kokusunu çekmesem!" Hayaliniz varsa burada paylaşalım..

Belki bu hayal gerçek olmayacak ama J.R.R. Tolkien'in dediği gibi;

"Hiçbir mahkum kaçma hayali kurduğu için ayıplanamaz!"

Esas

Sana bir senet soyleyeyim...İnanılmaz bir senet...
    Her yıl bölünüyor,yavruluyor yani kaba bir tabirle...Ama bölünse de fiyatı değişmiyor.Olmaz deme ,oluyor ...Yemin olsun...
    Temettüsü yıllık değil günlük...Her gün temettü veriyor...Yemin olsun.

temettü değil de, iş nedeniyle çok sık seyahat ediyorum...Evliya Çelebi'yi geçtim...Yolda araçla giderken kafam hep camdan dışarı bakıyor. Yoldaki küçük ve de büyükbaş hayvanları sayıyorum.Ne zaman bir sürü görsem''ooo yaklaşık 300 sığır var, ortalaması 6000 lira desek , vovvvv, 1800000 lira yapar'' diyorum...Devlet hayvancılıkla uğraşanlara 50 koyun veriyormus. İlk 2 yıl ödemesiz, sonra 3-4 yıl faizsiz vadeyle...
    işi gücü bırakıp hayvancılıkla mı uğraşsam diye düşünüyorum. sürü, ben, bir de çoban kopeği ...
    et fiyatları 3 misline çıkınca sapıtıyor insan

şu senet,bu senet, MACD, bollinger...Amaç kazanmak...Oysa beğenmediğimiz, hor gördüğümüz bir ''inek''1 yılda %250 değer kazandı...Yani 1 sene evvel 10 inek alan birisi bu gün 2.5 misli karda.
    Üstelik uzun vadeye de uygun. Senelik değil ,günlük temettüsü var, bedelsiz de veriyor...

Esas

Alıntı Originally Posted by merlin Yazıyı Oku
    Sana bir senet soyleyeyim...İnanılmaz bir senet...
    Her yıl bölünüyor,yavruluyor yani kaba bir tabirle...Ama bölünse de fiyatı değişmiyor.Olmaz deme ,oluyor ...Yemin olsun...
    Temettüsü yıllık değil günlük...Her gün temettü veriyor...Yemin olsun.

temettü değil de, iş nedeniyle çok sık seyahat ediyorum...Evliya Çelebi'yi geçtim...Yolda araçla giderken kafam hep camdan dışarı bakıyor. Yoldaki küçük ve de büyükbaş hayvanları sayıyorum.Ne zaman bir sürü görsem''ooo yaklaşık 300 sığır var, ortalaması 6000 lira desek , vovvvv, 1800000 lira yapar'' diyorum...Devlet hayvancılıkla uğraşanlara 50 koyun veriyormus. İlk 2 yıl ödemesiz, sonra 3-4 yıl faizsiz vadeyle...
    işi gücü bırakıp hayvancılıkla mı uğraşsam diye düşünüyorum. sürü, ben, bir de çoban kopeği ...
    et fiyatları 3 misline çıkınca sapıtıyor insan

şu senet,bu senet, MACD, bollinger...Amaç kazanmak...Oysa beğenmediğimiz, hor gördüğümüz bir ''inek''1 yılda %250 değer kazandı...Yani 1 sene evvel 10 inek alan birisi bu gün 2.5 misli karda.
    Üstelik uzun vadeye de uygun. Senelik değil ,günlük temettüsü var, bedelsiz de veriyor...
    Sayın Merlin birde önceden yonca ekin diyorlar o işte. Devletin sen yonca ektiğin içinde desteği oluyormuş bildiğim kadarıyla..Ben insanlarla uğraşmaktan bıkmıştım. İneklerle daha rahat anlaşırım sanırım. Hele birde yılda %250 kazandırıyorsa dost bile oluruz yani!!

Esas

Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Sayın Merlin birde önceden yonca ekin diyorlar o işte. Devletin sen yonca ektiğin içinde desteği oluyormuş bildiğim kadarıyla..Ben insanlarla uğraşmaktan bıkmıştım. İneklerle daha rahat anlaşırım sanırım. Hele birde yılda %250 kazandırıyorsa dost bile oluruz yani!!
    Tabi tabi....Devlet babaya diyorsun ki''aha bu tarla, ben yonca ekiyorum''...Devlet baba ekip ekmediğine bakmaksızın sana dönüm başına para veriyor...Yoncaları inekler yiyor...Parayı koylü...Tabi bu oy olarak geri dönüyor.

Tabi bazı uyanık koylülerimiz yonca yerine hashas ekiyor orası ayrı konu

Esas

Alıntı Originally Posted by merlin Yazıyı Oku
    Tabi tabi....Devlet babaya diyorsun ki''aha bu tarla, ben yonca ekiyorum''...Devlet baba ekip ekmediğine bakmaksızın sana dönüm başına para veriyor...Yoncaları inekler yiyor...Parayı koylü...Tabi bu oy olarak geri dönüyor.

Tabi bazı uyanık koylülerimiz yonca yerine hashas ekiyor orası ayrı konu
    Yonca ve haşhaşı birlikte ekmek çok da kötü bir fikir değil bence!!
    Sorarlarsa yoncayı biz, Haşhaşı da %250'lik dostlar yiyor deriz! Malum sermayenin kafası iyi olsun ki eti,sütü bereketli olsun değil mi ama?

Esas

Yok yok bu hayvan işinden başımız belaya girecek bu gidişle!
    Biz yine temettü ve bedelsizle yaşama hayallerimize dönelim derim sevgili dostlar..

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    Sokaklarda!!!
    Gönderi
    4,316
    Blog Yazıları
    2

Esas

Benim hayalim daha farklı...

Şöyle bir senet alsam,10 sene geçse,1 liram en az 20/30 olsa,satsam...

Sattıktan sonra gelen parayı vadeli mevduata yatırsam...

Maaşım kadar aylık faiz geliri elde etsem...

Bir daha hiç çalışmasam...Çalışmasam...Çalışmasam...Kırlarda gezsem,sokaklarda dolaşsam?Bir Parkta otursam,çay içsem akşama kadar,hiçbir iş yapmasam???

Esas

Alıntı Originally Posted by Cezve Yazıyı Oku
    Benim hayalim daha farklı...

Şöyle bir senet alsam,10 sene geçse,1 liram en az 20/30 olsa,satsam...

Sattıktan sonra gelen parayı vadeli mevduata yatırsam...

Maaşım kadar aylık faiz geliri elde etsem...

Bir daha hiç çalışmasam...Çalışmasam...Çalışmasam...Kırlarda gezsem,sokaklarda dolaşsam?Bir Parkta otursam,çay içsem akşama kadar,hiçbir iş yapmasam???

Ahhhh Ahhhhh.. 10 yıl çok uzun ama sayın Cezve.. Sizi bilmiyorum ama Ben 37 yaşındayım.
    Gelin şunu 5 yıl yapalım daha cazip oldu sanki!

Sayfa 1/417 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •