Sayfa 893/953 İlkİlk ... 393793843883891892893894895903943 ... SonSon
Arama sonucu : 7621 madde; 7,137 - 7,144 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Genel Metal Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Esas

valla dostum az bir aklım kaldı gentaş meselesi değil borsadan çok soğdum nasibimi artık başka kulvarlarda arayacağım ama asla ve asla borsada değil GENTAŞ DA hiç değil.

Esas

Gents 240816 aracı kurum dağılımı

3. Esas

Yapikredi dünde bu kadar almıştı teb satmış gözüküyor ama dün aldığının sadece %10 satmış.Bir hazırlık olduğunu düşünen varmi

Duhul
    Jul 2013
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,324

Esas

Bu senette O.A'nın at oynatmasını engelleyecek büyük bir yatırımcı veya fon çıkmadıkça O.A senedi baskılamaya devam edecektir.
    Burada irdelenmesi gereken şudur;
    Bugün Cemtaş .2.75'i gördü.Cemtaş'tan çıktığı varsayılan O.A Gentaş'a yüklendi,baskıladı ve burada payını sürekli arttırdı.Hala da devam ediyor.Peki ama Cemtaş'ın buralara geleceğini hesap edemeyen yahut o tarihten sonra "ne olursa olsun" diyen O.A, nedenGentaş'a bu kadar yüklenmiştir?Şüphesiz patronlarla konsensüs içerisinde hareket ederek bu kadar malı neden toplamıştır? Gentaş'ta hiçbir gelecek görmeseydi,yahut kendisine söylenmeseydi mal toplamak için Cemtaş'ı feda eder miydi? Gayet güzel bir kar geldiği halde bugün bile 1.28'den veren kim? piyasada gerçekte çok az bulunan Gentaş lotları nasıl oluyor da her gün neredeyse aynı fiyatlarla satılıyor?
    Uzun olmayan bir süre önce 1.35'e kadar düşen Cemtaş ,şirketin geleceği ile ilgili olumluluklarla aldı başını gidiyor.Peki ama İtalya'da daha önce yılda 100 milyon Euro ciro yapan batık bir şirketi alıp adam ve edecek olan Gentaş'ın fiyatı ne yazık ki O.A denilen şahısın hegemonyasında.İşte bu hegemonya'yı kırabilecek tek unsur;yeni ve güçlü bir yatırımcıdır.

Esas

Katılıyorum.

Duhul
    Jul 2013
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,324

Esas

O.A'nın çok önceden aldığı elindeki yaklaşık 7 milyon lotun maliyeti 1.60 civarıdır.Taşıma maliyetini de sayarsak çok daha yüksek...
    Şimdi sen Cemtaş gibi senetten çık,Gentaş al ve sonra dön 500.000 lot 1.28-1.35 arası ver ! bu akıl alacak bir davranış olur mu?
    Ama O.A ky'nin hergün kap.gov.tr'den değişen pay oranlarına baktığını biliyor.Burada payının sürekli artığının görülmesi ky'de O.A sürekli mal topluyor algısı yaratıyor.İşte O.A bunu kırmak için zaman zaman yüksek miktarda mal satmış gibi görünmek için Kanada'da bulunan oğluna yine bir aracı kurumdan mal satmış gibi görünüyor.Malı alan oğlu.Zaman zaman tahtayı kontrol için elbet satıyor ama bu kadar yüksek miktarda bu fiyatlardan mal satması normal olabilir mi?
    Nitekim gözlemlediğim kadarıyla bazı arkadaşlarda maldan çıktığı düşüncesi var.
    Peki ama neredeyse BİST'de trade olanağı en az olan bu hissede O.A trade yapmak için mi satıyor? hayır.
    Sonuç olarak;senet fiyatı gerçek anlamda komedi olmasına rağmen O.A nın yarattığı algılarla yatırımcı hala tereddütle bakıyor.İşte algı yönetimi bu ve O.A bunu mükemmel başarıyor.
    Bana göre O.A'nın niyeti piyasada tek bir lot dahi bırakmamaktır.

Asla yatırım tavsiyem ve yönlendirme amacım yoktur.

Esas

Alıntı Originally Posted by Behzat Yazıyı Oku
    O.A'nın çok önceden aldığı elindeki yaklaşık 7 milyon lotun maliyeti 1.60 civarıdır.Taşıma maliyetini de sayarsak çok daha yüksek...
    Şimdi sen Cemtaş gibi senetten çık,Gentaş al ve sonra dön 500.000 lot 1.28-1.35 arası ver ! bu akıl alacak bir davranış olur mu?
    Ama O.A ky'nin hergün kap.gov.tr'den değişen pay oranlarına baktığını biliyor.Burada payının sürekli artığının görülmesi ky'de O.A sürekli mal topluyor algısı yaratıyor.İşte O.A bunu kırmak için zaman zaman yüksek miktarda mal satmış gibi görünmek için Kanada'da bulunan oğluna yine bir aracı kurumdan mal satmış gibi görünüyor.Malı alan oğlu.Zaman zaman tahtayı kontrol için elbet satıyor ama bu kadar yüksek miktarda bu fiyatlardan mal satması normal olabilir mi?
    Nitekim gözlemlediğim kadarıyla bazı arkadaşlarda maldan çıktığı düşüncesi var.
    Peki ama neredeyse BİST'de trade olanağı en az olan bu hissede O.A trade yapmak için mi satıyor? hayır.
    Sonuç olarak;senet fiyatı gerçek anlamda komedi olmasına rağmen O.A nın yarattığı algılarla yatırımcı hala tereddütle bakıyor.İşte algı yönetimi bu ve O.A bunu mükemmel başarıyor.
    Bana göre O.A'nın niyeti piyasada tek bir lot dahi bırakmamaktır.

Asla yatırım tavsiyem ve yönlendirme amacım yoktur.
    abi seni sever sayarım ömrün gentaş la geçecek bak doğan hüriyet %100 yaptı sen hala gentaş masalıyla uğraşıyorsun saygılarımla.

Duhul
    Jul 2013
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,324

Esas

Alıntı Originally Posted by katakan Yazıyı Oku
    abi seni sever sayarım ömrün gentaş la geçecek bak doğan hüriyet %100 yaptı sen hala gentaş masalıyla uğraşıyorsun saygılarımla.
    Sağol değerli kardeşim.
    Bir zamanlar Cemtaş için de aynı söyleniyordu.Oysa Cemtaş şimdi 3.00 TL olsa asla vermem.
    Bir düşünün; O.A denilen akıllı bu senede bizlerin yüz katı para bağlamış.Öyle trade olanağı da yok.Peki sormak isterim.Bu akıllının binbir numaralarla hala toplama peşinde olmasının hiç mi anlamı yok.Oysa benim bildiğim bu adam süper profesyonel.
    Şahsen elbet kendimi ona odaklamadım ama gayet güzel kara rağmen bunun hala didinmesinin sebebi ne?
    Benim kanaatime göre eninde sonunda Gentaş da artan satış ve karlılıkla değerini bulacaktır.10 yıl da geçse temettümü alır beklerim.

Sayfa 893/953 İlkİlk ... 393793843883891892893894895903943 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •