Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 9 madde; 1 - 8 arası.

Konu: matriksten metastock 11 e dosya aktarımı

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    iskenderun
    Gönderi
    881
    Blog Yazıları
    4

Esas matriksten metastock 11 e dosya aktarımı

Matriksten günlük grafikleri aktardım. Bunları açmada bir sorun olmadı. Fakat 5 ve 15 dakikalık grafikleri açamadım. Metastock 11 sürümünü kullanıyorum. Bu konuda sıkıntı yaşayan ve bunu çözen arkadaş varsa lütfen yardımcı olsun.

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    iskenderun
    Gönderi
    881
    Blog Yazıları
    4

Esas

Öncelikle araçlar-metastock aktarım-metastock aktarımı menüsüne tıklıyoruz.
    C:\msdata\daily----- günlük grafikler
    c:\msdata\sixtymin\ ----60 dakikalık
    c:\msdata\fivemin\------ 5 dakikalık
    dizinlerine otomatik olarak atıyor.

Hızlı senet seçimi ile imkb100 imkb30 ve tüm senetleri seçebilme gibi seçenekler var. Senet seçimi yaptıktan sonra kaydet'e bastığımızda yapmış olduğunuz seçime göre 5 dakika veya 60 dakika veya günlük grafikleri kaydedebiliyorsunuz. Buraya kadar bir sorun yok.
    MSRTCFG DİYE BİR TUŞ VAR NE İŞE YARADIĞINI ANLAMADIM. Bilen varsa lütfen bilgi versin.
    Gel gelelim metastockta açmaya. Open file tuşladıktan sonra günlük grafikleri açabilirken 60 ve 5 dakikalık grafikleri açamadım. Bu sorun ile karşılaşan arkadaşlar bu sorunu nasıl aştığını foruma yazarsa bu sorunla karşılaşacak arkadaşlara da yardımcı olur.

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas

Metastock EOD versiyoru ile sadece gün sonu datasını analiz edebilirsiniz. Gün içi dataları için metastock'un online versiyonunu kullanmanız gerek diye biliyorum.

Esas

real-time versiyonu ise açması lazım ama EOD (end of day) versiyonu ise açmaz 5 ve 60 dk grafikleri göremezsiniz.

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    iskenderun
    Gönderi
    881
    Blog Yazıları
    4

Esas

Bu ay bir de matriks alayım dedim. Yıl sonu bonuslarım ile. Matriksdata ibs ye göre daha iyi bir proğram fakat 6 ay ibs almış bulundum. İbsrealtrade pro ile meta stocka aktarma yapacaz mecburen. Kısa vade al sat yapmak için de metastock yada matriksin analiz alt yapısı iyi gördüğüm kadarı ile. Peki metastock veri aktarımı için hangi paketi alacağız. Asya avrupa diye paketler var. Avrupa paketini mi yoksa asya paketini almak yeterli mi? Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa lütfen topiğe yazsın. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Esas

Matriks kadar dandik bir verisağlayıcısı görmedim.Onca parayı veriyorsunuz ama üzerinde kalıplaşmış indikatörlerden başka bir şey yok.Güya metastock gibi formüllerle sistem geliştireceksinde falan fistan.Bırakın formül geliştirmeyi yapacağınız sistemler uyduruktan teyyareyi geçemez.Zahmet edipte metastock gibi üzerinde hazır fena sayılmayacak sistemlerin olduğu bir proğram vermiyolar.Öyle oluncada iş yine müşteriye kalıyor.Metastock formüllerini matrikse uyarlamaya çalışıyoruz.Bunda da başarılı olamıyoruz.Çünkü metastocktaki birçok formül terimlerinin matrikste karşılığını dahi bilmiyoruz.
    Bende extradan metastock kurdum ama bende de dakikalık grafiklerin hiç biri gözükmüyor.Üstelik matriksten aktardığım dataların sadece 2009 a kadar olanını görebiliyorum.Bu belki komik gelebilir ama yapamıyoruz işte matriksin bu konularda adam akıllı bir site üzerinden kullanıcılarına yardımcı olması gerekir.Matriks üyeliğim bu ay sonu bitecek ve bir daha matrikse para vermeyeceğim kişisel tercihim.

Esas

matriks te aynı grafikte 2 hisseyi aynı anda nasıl görebilirim.
    teşekkürler

Esas

Alıntı Originally Posted by GULIN Yazıyı Oku
    matriks te aynı grafikte 2 hisseyi aynı anda nasıl görebilirim.
    teşekkürler
    açtığın senedin grafiği üzerine ,(virgül) koyup diğer senedi yazarsan aynı ekranda 2 grafik görebilirsin.
    Örneğin sahol grafiği açık olsun o grafiğin üzerine ,bumyo yazarsanız görürsünüz.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •