Sayfa 3/583 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 4660 madde; 17 - 24 arası.

Konu: BOSSA – Bossa Ticaret Ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by spekulaterist Yazıyı Oku
    kendim 1.82ye malettiğim ve sizede aynı anda öneride bulunduğum bossa hissesinden 2.06 nın süper bir rakam olduğunu düşünerekten elimdekilerin hepsini satmış bulunmaktayım kalan arkadaşlara bol kazançlar diliyerekten saygılarımı sunuyorum
    Bencede iyi yapmışsın 2 üstü heran patron satışları gelebilir ve gelecekde!!!

Esas

Alıntı Originally Posted by delicocuk35 Yazıyı Oku
    1,92- 1,93 seviyesinde işlem gören bossa hisse senedi için hacmin artması ile 1,95 üzeri bir kapanış 2,10'lu rakamları gösterecektir.

Umarım gel gel yapmıyorlardır. Zira Son çeyrek kar 2011/1 çeyrek sonuçlarına sirayet edecekse buralarda durmamalı. (Bilançoyu net olarak incelemedim. Bu kar duran varlık satışı değilde operasyonel kar ise 2011/1 çeyrek için çok iyi kar gelebilir)

Her zamanki gibi ben yine patron faktörünü göz önünde bulundurulması taraftarıyım
    sabah sabah uyku tutmadı aklım erdiğince bossa bilançoyu inceliyorum. Arşivlere geçen bossa son sayfalarında. 2010/9'da ciddi zarar eden ve yıllardır kar etmemiş bir şirket son 3 aylık performansına dikkat çekmiş ve üstteki yazımda da Bu kar duran varlık satışı değilde operasyonel kar ise 2011/1 çeyrek'e yansıması durumunda çok daha iyi yerlere gelebileceğini düşündüğümü söylemiştim.

Ancak;
    31.12.2009'de Duran varlıklar 195.654.814 iken
    30.09.2010'de Duran varlıklar 193.403.445 olmuş bir diğer deyişle ilk 9 Ayda 2.251.369 TL'lik Duran varlık satışı gerçekleştirmiş.
    31.12.2010'deki Duran varlıklar ise 186.223.204'ye düşmüş. Hep düşündüydüm sabahın 05.00'ında beni uyandıran sorunun cevabını sonunda bulmuş oldum
    2010 son çeyrekte 7.180.241 TL'lik Duran varlık Satışı yapmış buna rağmen 4.249.932 TL net kar açıklamış.
    Toparlayalım...
    Yıllık Duran varlık satışı net 9.431.610 TL Açıklanan kar 4.249.932 TL
    Aslına bakarsanız 2010/12 Bossa Operasyonel Kar/Zarar net 5.181.678 TL Net ZARAR etmiştir.
    Kafama takılan küçük bi detaydı, paylaşmak istedim.
    Artık bi çay içmeliyim
    merak edenler için ;

DURAN VARLIKLAR

İşletmelerin faaliyetlerini gerçekleştirmede bir yıldan daha fazla süre kullandıkları, aşınmaya, yıpranmaya, tükenmeye ve değer kay*bına tabi kıymetlere duran varlıklar denir. Duran varlıklar muhasebe literatüründe Sabit Aktifler, Uzun Vadeli Aktifler olarak da tanımlan*maktadır.

Duran varlıklar, fiziki yapıya sahip olan Maddi Duran Varlıklar ve fıziki yapıya sahip olmayan ve bir harcama şeklinde ortaya çıkan Maddi Olmayan (Gayrimaddi) Duran Varlıklar olarak iki gruba ayrılır*.

a. Maddi Duran Varlıklar

i. Arazi ve arsalar,

ii. Binalar,

iii. Makineler, cihazlar,

iv. Tesisler,

v. Demirbaşlar,

vi. Taşıtlar,

vii. Yeraltı ve yer üstü düzenleri,

viii. Özel tükenmeye tabi varlıklar

olarak sınıflandırılmaktadır.
    Son düzenleme : delicocuk35; 25-03-2011 saat: 07:49.

Esas

Alıntı Originally Posted by spekulaterist Yazıyı Oku
    kendim 1.82ye malettiğim ve sizede aynı anda öneride bulunduğum bossa hissesinden 2.06 nın süper bir rakam olduğunu düşünerekten elimdekilerin hepsini satmış bulunmaktayım kalan arkadaşlara bol kazançlar diliyerekten saygılarımı sunuyorum
    Ben de aynısını yaptım. 1.77 maliyetli hisselerimi 2.01'den verdim. 2 üzerini riskli gördüğüm için. Aslında erken verdim diye hayıflanmıyor da değilim. 2.10'a yaklaştıkça vermek en mantıklısıydı. Ama ilk defa BOSSA'dan iyi kar etmenin heyecanı olsa gerek Önceden ufak zararlarla çıkmıştım hisseden. En azından onların 2-3 katı kar etmek sevindirici. 2.10'da psikolojik bir direnç var.2.10'u hacimli geçerse tekrar hissedeyim.

Esas

Alıntı Originally Posted by delicocuk35 Yazıyı Oku
    sabah sabah uyku tutmadı aklım erdiğince bossa bilançoyu inceliyorum. Arşivlere geçen bossa son sayfalarında. 2010/9'da ciddi zarar eden ve yıllardır kar etmemiş bir şirket son 3 aylık performansına dikkat çekmiş ve üstteki yazımda da Bu kar duran varlık satışı değilde operasyonel kar ise 2011/1 çeyrek'e yansıması durumunda çok daha iyi yerlere gelebileceğini düşündüğümü söylemiştim.

Ancak;
    31.12.2009'de Duran varlıklar 195.654.814 iken
    30.09.2010'de Duran varlıklar 193.403.445 olmuş bir diğer deyişle ilk 9 Ayda 2.251.369 TL'lik Duran varlık satışı gerçekleştirmiş.
    31.12.2010'deki Duran varlıklar ise 186.223.204'ye düşmüş. Hep düşündüydüm sabahın 05.00'ında beni uyandıran sorunun cevabını sonunda bulmuş oldum
    2010 son çeyrekte 7.180.241 TL'lik Duran varlık Satışı yapmış buna rağmen 4.249.932 TL net kar açıklamış.
    Toparlayalım...
    Yıllık Duran varlık satışı net 9.431.610 TL Açıklanan kar 4.249.932 TL
    Aslına bakarsanız 2010/12 Bossa Operasyonel Kar/Zarar net 5.181.678 TL Net ZARAR etmiştir.
    Kafama takılan küçük bi detaydı, paylaşmak istedim.
    Artık bi çay içmeliyim
    merak edenler için ;

DURAN VARLIKLAR

İşletmelerin faaliyetlerini gerçekleştirmede bir yıldan daha fazla süre kullandıkları, aşınmaya, yıpranmaya, tükenmeye ve değer kay*bına tabi kıymetlere duran varlıklar denir. Duran varlıklar muhasebe literatüründe Sabit Aktifler, Uzun Vadeli Aktifler olarak da tanımlan*maktadır.

Duran varlıklar, fiziki yapıya sahip olan Maddi Duran Varlıklar ve fıziki yapıya sahip olmayan ve bir harcama şeklinde ortaya çıkan Maddi Olmayan (Gayrimaddi) Duran Varlıklar olarak iki gruba ayrılır*.

a. Maddi Duran Varlıklar

i. Arazi ve arsalar,

ii. Binalar,

iii. Makineler, cihazlar,

iv. Tesisler,

v. Demirbaşlar,

vi. Taşıtlar,

vii. Yeraltı ve yer üstü düzenleri,

viii. Özel tükenmeye tabi varlıklar

olarak sınıflandırılmaktadır.
    Önemli bir detay bilgi olmuş. Elinize sağlık. Herkes neye yatırım yaptığını bilsin. Ben de bir ara göz atayım bilanço detaylarına. Ama benim bossa sevgim tamamen hissi. Benim görüşüm hissenin dibi gördüğü şeklinde. 1.68'den döndü artık çıkışa devam edecektir diye düşünüyorum. Ben hisse geleceği konusunda olumlu düşünenlerdenim. Aslında hisse bazında değil sektör bazında 2011'in tekstil yılı olacağını düşünüyorum. Yavaş yavaş tekstil sektör hisseleri farkedildi ve kriz sonrası diğerlerinden geri kalan sektör endeksi yükseltiliyor sanki. BOSSA'nın en azından sektör PD/DD ortalamasına gelmesi bile %15 demektir.

Esas

hissede kalan arkadaşlar heyecan yapmasınlar 2.00-2.14 bossanın dolaştığı fiyatlardır ki bu fiyatlar zarar açıkladığında bu fiyatlardaydı şuan için düşükten alan arkadaş varsa ben TUT tavsiyesinde bulunabilirim Ama şunu söylüyeyim bu hissede şuan piyasanın verdiği etkiden dolayı bu fiyatlarda yoksa 3 lira olmaması içten bile değil kalan arkadaşlara tekrar bol kazançlar diliyorum başarılar

Esas

Patron satışına dikkat derim!!!

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    872

Esas

bu defa kararlı gibi.. patron satışlarının korkusu yaklaştırmadı bizleri hisseye.. 1,6x -- 2,1x iyi marj..

8. Esas

Ne demiştik hedefimiz 2.50 hayırlısı bakalım

Sayfa 3/583 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •