Sayfa 51/895 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 7155 madde; 401 - 408 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Esas

bu iş gibilerle olmaz evet haklısın yatırım iyidir ama 55 milyon TL yaptığın yatırımın brüt kar etkisi satışa etkisi ne olacak, bu yatırım sadece vergi ödememek ve temettü ödememek için mi yapılıyor, bazı bilgiler daha net olmalı ki yatırımcının kafası karışmasın böyle yönetim kurulu kararı olmaz yatırımın detayını vermek zorundalar.

Duhul
    Aug 2006
    İkamet
    Ekmeğinin peşinde
    Gönderi
    426

Esas

Detay verilmemesi kuskusuz yanlis.

Halihazirda temettu dagitan bir firma degildi zaten. Yatirimin yillara yayilarak planlamasi guzel. 2011 yil sonu bilancosunu yatirim baslamadan gorebilecegiz.
    Kisa vadede tahtayi notr etkileyecegini dusunmekteyim. Yatirim baslama tarihi yaklastikca orta vade projeksiyonlari tekrar gozden gecirilecek ve yeni fiyatlar bicilecektir.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Esas

Alıntı Originally Posted by ivmeci Yazıyı Oku
    Detay verilmemesi kuskusuz yanlis.

Halihazirda temettu dagitan bir firma degildi zaten. Yatirimin yillara yayilarak planlamasi guzel. 2011 yil sonu bilancosunu yatirim baslamadan gorebilecegiz.
    Kisa vadede tahtayi notr etkileyecegini dusunmekteyim. Yatirim baslama tarihi yaklastikca orta vade projeksiyonlari tekrar gozden gecirilecek ve yeni fiyatlar bicilecektir.

Yatirim tavsiyesi degildir.
    katılıyorum sayın ıvmeci...

sanki biranda 55 mılon tl kasadan çıkacakmış gibi düşünenler oldu sanırım.....

öncelikle 6 aylık bilançoyu görelim bakalım...

Duhul
    Jan 2011
    İkamet
    Smyrna
    Gönderi
    665

Esas

Önce 2.45 sonra da 2.4 tan boğazıma kadar girdim. gelen bu son habere gelince ben bekliyordum, bu habere hisse satan varsa tebrik ederim! Ytd..

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    Antalya
    Gönderi
    1,185

Esas

dünkü ani hacimli yükseliş ve sonrasında bu haber ve satış dalgası.... bunu çok iyi analiz etmemiz lazım arkadaşlar bence.... iki olasılık var gibi

olumsuz yaklaşım ((((((

1* Haberi önceden alan spek veya büyük oyuncular kağıdı dün iyice kaldırdılar, bu arada ky da trene atlama telaşıyla daldı kağıda, spekte yukarıdan mal çıktı... olan garibim ky ya oldu yine.....

nedeni: yatırım bu senede başlayabilir, yukarıdaki yorumlardan sanki 2012 den sonra başlayacak havası var gibi algıladım, fakat böyle bir açıklama belirtilmemiş... bu da yıl sonu bilaçosuna olumsuz etki edebilir... 2*3 ay sonra alınmaya başlayan uzun ve kısa vadeli döviz cinsi krediler, bilançoya gider olarak yansıyacaktır... belki seneye bedelli sermaye arttırımı olabilir vs.... kağıdı uzun vadede kesinlikle olumsuz etkiler....

olumlu yaklaşım )))))

2* Yine haberi önceden alan spek veya büyük oyuncular kağıdı almaya başlarlar.. sonra bu gün haber düşer ve panikleyen ve kafası karışan ky nın elindekileri iyice kapmak için aşağıya yönlü harekete izin verirler bir müddet...2-3 gün en fazla tahminimce.... sonra kağıd orta vadede yükseliş hareketine kaldığı yerden devam eder....

neden: bu uzun vadeli yatırımlar şirketin 3*4 yıl sonrası karını 2 ye 3 e katlıcağı çok açık... ama öncesinde değil... uzun vadeli düşünen (3-4 yıl gibi) yabancı yatırımcıların ilgisini çekmiş olabilir... ama ky bu kadar sabırlı değil malesef ...ytd

KARARI SİZ VERİN....

Esas

55 milyon tl yatırım yapacakmış. Bu yatırımı ne için yapacan? Yeni makine mi alacaksın, kapasite mi artıracaksın hiçbiri belli değil.

Her zamanki gibi Bakioğlu'nun bir oyunu. Bu hissenin ucuzluğunun nedeni de bu.

Esas

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    55 milyon tl yatırım yapacakmış. Bu yatırımı ne için yapacan? Yeni makine mi alacaksın, kapasite mi artıracaksın hiçbiri belli değil.

Her zamanki gibi Bakioğlu'nun bir oyunu. Bu hissenin ucuzluğunun nedeni de bu.
    söylenmesi gereken şey bu, bukadar ucuz olan bir hisse işte bu nedenlerle alınmıyor.... Siz burayı çok kurumsal bir şirket gibi düşünüyorsunuz, yok öyle bir durum şimdi çok uzun açıklamalar yapmak istemiyorum ama yatırım kararı ile bilançolar okdr güzel bir şekilde değiştirilirki bu şüphe yatırımcılar açısından risk oluşturuyor.... Kesinlikle yapılacak yatırım hakkında yatırımcıyı tatmin edecek açıklamalar gerekli ben şirkete mail attım aradım açan olmadı bakalım cvp geelcekmi

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    ANADOLU
    Gönderi
    2,318

Esas

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : 10002 Sokak No:45 A.O.S.B. Çiğli-İZMİR
    Telefon ve Faks No. : Tel: 232-3767450 Fax: 232-3767458
    Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: 232-3767450 Fax: 232-3767458
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
    Özet Bilgi : Yönetim Kurulu 2012,2013 ve 2014 yıllarını kapsayan yatırım kararı almıştır.

AÇIKLAMA:
    Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:BAK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    YÖNETİM KURULU KARARI

KARAR NO : 520
    KARAR TARİHİ : 19.07.2011
    HAZIR BULUNANLAR : Cem BAKİOĞLU
    Erol NARİN
    Ali Enver BAKİOĞLU
    Sertaç BAKİOĞLU
    Meriç BAKİOĞLU

Şirketimizin çağdaş teknolojinin sunduğu imkanları kullanmak suretiyle verimlilik ve kaliteyi yükselterek üretim ve satış kapasitesi ile rekabet gücünü arttırmak amacıyla 2012 yılı sonuna kadar 30 Milyon TL, 2013 yılı sonuna kadar 15 Milyon TL ve 2014 yılı sonuna kadar 10 Milyon TL olmak üzere toplam 55 Milyon TL tutarındaki yatırım harcamasının gerçekleştirilmesine oybirliğiyle karar verilmiştir.

aslında ne ıcın yatırım yapacagını yazmıs ama...bu kadar yuksek yatırımla boyle bır fabrıka daha kurulur..şuphe uyandırıyor...........

Sayfa 51/895 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •