Sayfa 885/895 İlkİlk ... 385785835875883884885886887 ... SonSon
Arama sonucu : 7155 madde; 7,073 - 7,080 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Esas

Sayın Alibeyoğlu nun dediği fiyatlar olur mu bilmem ama bu sefer şaka yapmıyo beyler.Fazla kıpraşmayın.Orta vade bekleyin.Herkese bol kazançlar.

Duhul
    Apr 2013
    İkamet
    Heilbronn
    Gönderi
    954

Esas

Alıntı Originally Posted by nlkrtfb Yazıyı Oku
    Sayın Alibeyoğlu nun dediği fiyatlar olur mu bilmem ama bu sefer şaka yapmıyo beyler.Fazla kıpraşmayın.Orta vade bekleyin.Herkese bol kazançlar.
    Ben yakın zamnda fiyat zikretmedim.satıcı degilim o yuzden cıkmıs dusmus dert degil bnm için dusse extra alım fırsatı için sevinirim bile...ihracatcı sirketler dovizden dolay dozde olacaklar.cb bide karı kacırmasa bari o zamn derini bulacak ama....ytd

Esas

Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    Ben yakın zamnda fiyat zikretmedim.satıcı degilim o yuzden cıkmıs dusmus dert degil bnm için dusse extra alım fırsatı için sevinirim bile...ihracatcı sirketler dovizden dolay dozde olacaklar.cb bide karı kacırmasa bari o zamn derini bulacak ama....ytd
    Sayın Alibeyoğlu yanlış anlaşılmışım.Elbette siz fiyat bahsetmediniz.Hakkınızı helal edin.Hareketlerine feyk deniyo ya hep , bu sefer orta vade sağlam bi trende gireceğini düşündüğümü anlatmak istedim.Tabi bu benim t.a. yorumum, yanlış anlaşılmasın.Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Esas

Sayın Alibeyoğlu bu sorum size cevaplarsanız sevinirim, hissenin temel durumunu da iyi bilen biri olmanız dolayısıyla.Bakab ın temettü geçmişine baktım internetten, 2015 yılında 3 kez 0,1389 temettü verdiği yazıyo doğru mu bu?Ve nasıl oldu bu?Temelle, haberle ve temettüyle ilgilenen biri değilim hiç ama böyle bi durumu da başka bi hisse için hiç duymadım.Bir de bakab ın bu temettüyü verdiği yıl olan 2015 te zirve fiyatı neydi, şu an 2,74 zirve görünüyo o yılda, temettüyü eklerseniz 2,74+0,4167(3 kez 0,1389)=3,16.Doğrumudur?2016 da zirve 3,02 ama temettü yok görünüyo varsa yazın lütfen.Şimdiden teşekkür ederim.

Esas

Bu şirket genel kurulda bütün sorulara kendi tarafından bakarak cevap veriyor ve rakamları istediği gibi yayınlıyor.

2015 yılı genel kurulda sorulan sorulara internet sitesinde verilen cevaplarda eur/dolar paritesinin olumsuzluğundan bahsedilmiş ve 2015 yılı ICIS Homopolymer İnjection'ın aylar itibari ile fiyatı verilmiş. Şirket burada tamamen işin kurnazlığına kaçmaktadır.

Bir kere verdikleri polymer fiyatları euro mudur dolar mıdır? Eğer euro ise fiyatlar parite etkisini zaten içinde barındırıyor demektir ayrıca euro/dolar paritesinden niye bahsediyorsun? Doların değer kazanması sektörde bir tek sizi mi olumsuz etkiledi? Bir de bu fiyatların son 3 yıllık değişimini ver bakalım fiyatlar nasıl oluşmuş? Neden vermiyorlar çünkü 2015 yılı diğer yıllara göre daha düşük. Sadece 2015 yılını vermekle neyi kıyaslayacağız? Karşılarında sanki ilkokul öğrencisi var?

Tekrar tekrar söylüyorum hammadde şu anda Euro bazında tarihi düşük seviyelerdedir (parite etkisi içinde) ve şirketin buradan ekstra 10 milyondan fazla kar etmesi lazım. Bunun dışında eur/tl artışından dolayı (tl maliyetleri de olması nedeni ile) bir o kadar daha ekstra karı olması lazım. Aksini iddia edene her türlü açıklamayı yaparım.

Bunlar 10 parametreden biri olumsuz olsa 9 taneyi es geçip 1 tane olumsuzu vurgularlar. Çok yüzsüz bir şirketle karşı karşıyayız. Ama keser döner sap döner hesap bir gün tersine döner...

Esas

Dikkat ettiyseniz 3 TL.yi daha önceleri geçtiğinde 1 hafta içinde hemen 2,7x seviyelerine geri dönerdi, şimdi ise yine 3 seviyelerinde ve 2 hafta olacak neredeyse bu seviyelerde gezinmesi, cuma günü yaklaşık 100 bin lot alış vardı kademelerde ve tamamına verenin ortalaması 2,92 oluyordu ancak veren olmadı, buda iyiye işaret, buralarda durmaz artık,

Esas

İlk hedefi 3 ü yukarı yüksek işlem hacmi ile geçip 3,30 TL.lerdir.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Esas

Şirketin tüm satışlarının euro, maliyetlerinin ise %70 döviz, %30 tl olduğunu biliyoruz.

Şimdi bir soru sormak istiyorum. Euro 2016 yılını 3345 ortalama ile kapattı. Eğer euro 2017 yılını 4 ortalama ile kapatır ise ve parite ile hammadde fiyatları döviz olarak aynı fiyatlarda kalır ise ( ki şu an öyle) şirketin geçen yıla göre sadece bu kalemden ne kadar ekstra kar etmesi lazım? (Tl maliyetleri geçen yıla göre %10 artış ile hesaplamak kaydı ile)

Sayfa 885/895 İlkİlk ... 385785835875883884885886887 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •