Sayfa 893/895 İlkİlk ... 393793843883891892893894895 SonSon
Arama sonucu : 7155 madde; 7,137 - 7,144 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Esas

Kisisel gorusum.. Ciro ve faaliyet karı cok iyi. Net kara bakmıyorum cok 2016 icin.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Esas

Alıntı Originally Posted by dermite Yazıyı Oku
    Kisisel gorusum.. Ciro ve faaliyet karı cok iyi. Net kara bakmıyorum cok 2016 icin.
    Son iki çeyrektir devam eden düzelme son çeyrek bilanço geldiğinde de devam edecek gibi görünüyor. Ancak mevcut hammadde fiyatları ve euro/tl kuruna göre daha fazla iyileşme olması lazım. En basit örneği ile holdinge ödenen yüksek danışmanlık giderinden dolayı genel yönetim gideri emsal şirketlere göre çok fazla.

Ayrıca ciro ve faaliyet karı SPK mevzuatına göre hazırlanacak bilançoda daha düşük gelecektir.

Esas

Bunlar parayı hüpletmiş yine anlaşılan...

Esas

Daha dusuk gelecek olsa da iyi bir ciro / faaliyet karı gozukuyor. Eski rasyolara bakarak soyluyorum... (Vergi dairesi / ufrs karsılastırma) Muhtemelen son ceyrek bugune kadarki ceyrek bazlık dknemde en yuksek ciro ve faaliyet karını gorecegiz.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Esas

Ciro ve faaliyet karı çok güzel, GYG ve finansman giderleri karı törpülüyor ancak ileride zaten bu finansman giderleride azalacaktır, 2 haneli kar rakamlarına alışmamıştık, şaşırttı beni doğrusu, yıllık 335 milyon TL.ciro yapan bir firmanın piyasa değeride en az 350 milyon TL.olmalıdır, pazartesi tavan çek artık!

Esas

Karı ve ciroyu gören saldıracaktır artık pazartesi günü,
    Yatırım tavsiyesi değildir

Esas

Ama tavan yapsada ben satmayacağım, beni bu rakamlar kesmiyor, 6 -7 TL.hedefim

Esas

Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Ama tavan yapsada ben satmayacağım, beni bu rakamlar kesmiyor, 6 -7 TL.hedefim
    Sektörde şirket satışlarındaki fiyatlar cirolarının 1.2-1.5 katı arasında gerçekleşti. Bak Ambalaj'ın cirosunu yuvarlak hesap 100 milyon euro alırsak şirketin değeri 120-150 milyon euro arası çıkar. Ana fabrika hariç son 3-4 yılda 55-60 milyon euro yatırım yaptığını göz önüne alırsak bu değerin doğruluğu ortaya çıkar. Yani şirketin ederinin 450 ile 550 milyon tl arasında olması lazım ki bu da hisse başına 12-15 tl arasında fiyata denk gelir. Benim için bu rakam olması gereken objektif rakamdır. Çünkü verdiğim rakamlar piyasada gerçekleşmiş rakamlardır.

Ancak tabiki şirketin mevcut karlılık oranları ile bu fiyata gitmesi imkansız. Bu rakamlara gitmesi için net kar marjının sanayi şirketlerinin çoğunda olduğu gibi %10 civarlarına yaklaşması lazım. Bu da şirketin ahlaklı ve dürüst hareket etmesi ile gerçekleşir.

Sayfa 893/895 İlkİlk ... 393793843883891892893894895 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •