Sayfa 99/100 İlkİlk ... 4989979899100 SonSon
Arama sonucu : 799 madde; 785 - 792 arası.

Konu: TEBNK - Türk Ekonomi Bankası A.Ş.

Esas

yatırımcı ilişkilerini arıyorum cevap veren yok. şaka gibi

2. Esas

olay bddk onayinda imis.1-2 aya sonuclanirmis

3. Esas

banka hissesi olmasindan dolayi bddk onayi ve rakami sartmis.

4. Esas

biz bddk ya haksizligi dillendirmeliyiz.arayin durumu anlamalari gerek.

Esas

BDDK ya yazdığım şikayet dilekçesi mailine verilen cevap:

İlgi: 23 Nisan 2015 tarihli BDDK e-Şikayet sisteminde yer alan başvurunuz.

İlgi’de kayıtlı yazınız içeriğinde belirttiğiniz konu ile ilgili inceleme sonuçları aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

“Ortaklıktan çıkarma ve satma haklarının” kullanımında Bankamızın Tebliğ ile belirlenen sürecin yürütülmesi ile ilgili görevleri haricinde sürece müdahalesi olmamıştır ve olması da mümkün değildir.
    Buna ilaveten;

- Bankamız Borsa’da gerçekleşen ikincil piyasa işlemlerine taraf değildir. İşlemler piyasadaki yatırımcılar arasında gerçekleşmekte, fiyat arz ve talebin karşılaşması sonucu oluşmaktadır.
    - Benzer şekilde Hakim ortaklarımız da Borsa’da gerçekleşen işlemlere taraf değildir, Tebliğ gereği sürecin başladığı 14 Kasım 2014 tarihindeki 1 lot pay alımını takiben borsadan pay alımı veya satımı yapması yasaktır.
    - TEB hissesinin sırasının kapanacağı tarihe Bankamız karar vermemektedir, kapatılacağına ilişkin duyuru Bankamız tarafından yayınlanmamıştır ve hisse sırası Bankamız tarafından kapatılmamıştır.
    - Mevcut payların iptali ve bunlara ilişkin ödemenin yapılacağı tarihin belirlenmesi Bankamızın inisiyatifi dahilinde değildir, yasal prosedürlerin tamamlanmasının ardından gerçekleşecektir.
    - Payların iptali ve karşılığında yapılacak ödeme konusunda Bankamıza herhangi bir başvuru yapılmasına gerek bulunmamaktadır, işlemler MKK tarafından otomatik olarak gerçekleştirilecektir.
    - Ortaklıktan çıkarma hakkının kullanımında satma fiyatı olan 2.0032 TL Bankamız tarafından rasgele belirlenmemiştir, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Tebliği ve Kanun ile sabittir ve 14 Kasım 2014 tarihinden bu yana kamuya açık bilgidir.

Konuya ilişkin TEB internet sitesindeki açıklamalar için tıklayınız.
    Konuya ilişkin KAP açıklamalarının tamamı için tıklayınız.
    Konuya ilişkin 16 Nisan 2015 tarihli SPK bülteni için tıklayınız

Not:Yazımız içeriğinde yer verdiğimiz linklerin açılmaması durumuna karşı cevabımızı ekte word dökümanı olarak da bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
    Türk Ekonomi Bankası A.Ş.

Esas

bu bankanın açılklaması olmuş.Ben BDDK ya yazdım TEB cevaplamış. Burada sorun SPK nın bu manüplasyona göz yummasıdır. Kapanacak olan bir hissede önlem almamasıdır.Kimi kime şikayet edeceğiz.Hepsi ortak bunların. BU borsa kumar.

7. Esas

Bence Bimere yazin ben oyle yapacagim.Sonucta spk nin da bddk nin umrunda degil.Bimerinde secim oncesi ilgilenecegini sanmiyorum.Bankanin aciklamasina gore sorun Spk nin manipulasyona izin vermesi.

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    LONDRA
    Gönderi
    1,303

Esas

Alıntı Originally Posted by dsg Yazıyı Oku
    bu bankanın açılklaması olmuş.ben bddk ya yazdım teb cevaplamış. Burada sorun spk nın bu manüplasyona göz yummasıdır. Kapanacak olan bir hissede önlem almamasıdır.kimi kime şikayet edeceğiz.hepsi ortak bunların. Bu borsa kumar.
    manuplasyondan para kazanmak ıcın gozu kapalı hısseye dalanda kabahat yok ,spk suclu
    gecıceksınız oraları. Borsa kumar degıl ,onu kumarhane gıbı gorenler sonuclarında katlanır o kadar.

Sayfa 99/100 İlkİlk ... 4989979899100 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •