Sayfa 13/615 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 4920 madde; 97 - 104 arası.

Konu: SILVR-Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş.

Esas

çok güzel toparlayıp 1.61'e dokunup, eski pozisyonuna geri döndü,
    sanırım buralarda uzun süre bekleyeceğiz...

Esas

1.43'ten 1.65 kısa sürede gelmesini beklemezdim, şaşırttı

Esas

1,67 leri yarın geçerek 1,75-1,83 leri daha sonra da 2,30 ları test edeceğini düşünüyorum.Çünkü yeterince toplandı ve hacim teyit ediyor. Hisse toplanmaya da devam eder her fiyat seviyesinde 1,70-1,80-190 larda sabredemeyip 3-4 bin lotu biz ky'lar satan çok olur.Büyuk yatırımcı da hisseyi kapar.Çünkü bu hisse 4-5 senedir hareket etmemiş sektöründe ve genelde ucuz kaldığı herkes hemfkir.Birde ceo'larıda açıkladığı gibi artık dünya markası olduk,artık tüm dünyaya ihraç ediyoruz.diyor.yabancı ortaklık söz konusu olabilir deniliyor.Olursa hisse ciddi prim yapabilir.Çünkü fiyatı ucuz kaldı.sabırlı olan bu hissede kazanır diye düşünüyorum.Bu ortamda uzun vadeli düşünmek lazım.

Esas

endeks düşerken diri çıkarken düşüyor tersine işliyor.

Esas

Alıntı Originally Posted by firtina55 Yazıyı Oku
    endeks düşerken diri çıkarken düşüyor tersine işliyor.
    Bu kağıtta birisi malda ne yapmaya çalışıyor belli değil,çok dikkatli olmak lazım..Sert hareketler yaparsa ve arkasından da birşey çıkmadan küçük yatırımcıyı mağdur ederlerse söyleyecek bir şey yok.Malum son günlerin popüler konusu manipülasyon operasyonu,ve bu şahıs bu dönemde benim canımı çok yaktı,inşallah SPK da onun,sadece onun canını yakar..Umarım şikayetlerim sonucunda(bir sene sonra etkisi ancak görülüyor),spek fiyat şişirme yapıyorsa güzel bir dokunurlar,yapanın yanına kar kalmaz...

manipülasyon ile ilgili bir gazete yazısı...:

Borsada kerizleri nasıl silkeliyorlar?

- İMKB’de derinliği çok fazla olmayan borsacı tabiri ile ‘sığ’ hisseleri tespit ediyorlar.

- Kendi parasal güçlerini, kısa yoldan parasına para katma peşinde olan tanıdıklarının varlıkları ile birleştirerek bir havuz yaratıyorlar.

- Bu havuzdaki kaynakla, belirlenen hisse senedinde alıma geçiyorlar.

4Tespit edilen şirketin Borsa’da işlem gören hisselerin büyük bölümünü topladıktan sonra yine borsacı tabiri ile tahtayı kurmak, yukarı doğru hareketlendirmek onlar için zor olmuyor.

- Zira alan da satan da kendileri oluyor ve sistematik olarak, çok da dikkati çekmeden hisse senedinin fiyatını yükseltiyorlar. Bazı günler tavan yaptırarak bazı günler değer kaybettirerek hisse senedine bir ‘teknik analiz’ hikayesi de yaratmayı ihmal etmiyorlar.

- Burada operasyona aracı kurumlardaki adamları dahil oluyor. Zengin olma hayali peşinde koşan küçük yatırımcılara, fiyatı şişmiş hisse senetleri öneriliyor. Söz konusu hissenin önünde daha yükselme potansiyeli olduğu, bu seviyelerden alım yapılsa bile para kazanılabileceği söyleniyor.

- Daha sonra operasyonda ikinci aşama başlıyor. Yüksek fiyata erişen bu hisselerin birilerine devredilmesi gerekiyor.

- Borsa yatırımcılarının takip ettiği, birbirleriyle paslaştıkları internet sitelerinde de hissenin reklamı yapılmaya başlanıyor. Hisse senedine bir hikaye yaratılıyor. (Falanca yerdeki arsasını satıyor, tek bir arsanın satış bedeli şirketin toplam piyasa değerinin bile üzerinde gibi...)

- Bu hisseleri şişmiş fiyattan küçük yatırımcı alırken, oyunu kuranlar yine Borsacı tabiri ile ‘mal boşaltıp’ o hisse ile vedalaşıyorlar.

- Kurulan tezgahtan haberi olmayan yatırımcılar, ellerinde şişik fiyatlı hisselerle kalakalıyorlar.

- Zaten derinliği olmayan, o fiyatları etmesi de ekonomik açıdan imkansız olan hisse senetleri, yine borsacı tabiri ile paraşütsüz düşmeye başlıyor.

gazetevatan

not:burada takip eden arkadaşlar lütfen üzerlerine alınmasınlar,ben pis kokular geldiğini düşünerek gerekli şikayetleri yaptım,üstteki haberde de durumun nasıl uygulandığını gösteren güzel bir yazı olduğu için paylaştım.İnşallah ben yanılıyorumdur da güzel haberler peşi sıra gelir...

Esas

sn PERFECTWAVE.........üstteki yazıya katılmam mümkün değil...........ne alaka bilmiyorum........2011 yılı zirvesi....1.85.........dip ise 1.40 şu an 1.71 kapatmış.......
    şirket zarar yazan bir şirket değil

en 1.64 le aldım...........hedefimde 1.80 alan,malda olan,felan,falan beni hiç ama hiç ilgilendirmez.........
    şirketi
    hisseyi
    yalakalığını yapan yazım yok yorumum yok.........
    her hissede manipilasyon dediğinizde.........
    HATEK arzı ve ederini kasdetmeniz lazım % 400 küsur uçmuş.............sılvr ise bana göre yıl içi gördüğü yükselişin bile altında.................
    yazıya alıntı yaparak FASA FİSO yazmanız hoş değil..............
    isteyen istediğini alır
    isteyen istediğini satar...........

SPK
    SAVCILAR
    IMKB
    inceler gereğini yapar..........hakeden cezasını görür,görmelide............

Esas

1.68 üstü kapanışlar ve özellikle 1.72 üstü kapanış inşallah yıl zirvesi......1.85 denemesini getirebilir.

Esas

1,72'i bir türlü geçemedik, bekliyoruz...

Sayfa 13/615 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •