Sayfa 13/429 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 3519 madde; 97 - 104 arası.

Konu: GRNYO-Garanti Yatırım Ortaklığı

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Esas

bugun genel kurul var..onemlı kararlar alınması beklenıyor..kağıtta tık yok anlamadımmm..

Duhul
    Feb 2007
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,547

Esas

Zincirleri kırmasını bekliyoruz.Hadi hayırlısı.Portföy değer tablosu hala gelmedi şuan itibariyle.Geri alım proğramı onaylansa bari.

3. Esas

haber kapa dustu yorumlarmısınız

Duhul
    Feb 2007
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,547

Esas

Portföy değerinde bi değişiklik yok.1.22 portföy değeri.Bakalım genel kuruldan ne çıkacak.Geri alım proğramı geçen yılda kararlar arasında var ama sonrası ....

Esas

GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / GRNYO [] 18.04.2011 15:46:42

Genel Kurul Toplantısı Sonucu

Ortaklığın Adresi : OYCAN PLAZA ESKİ BÜYÜKDERE CAD. NO:15 KAT:5 34398 MASLAK İSTANBUL
    Telefon ve Faks No. : 0212 335 30 95 -0212 285 40 04
    Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 335 30 95-0212 285 40 04
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 22/03/2011
    Özet Bilgi : 18/04/2011 tarihli 2010 yılı olağan genel kurul toplantısında alınan kararlar

Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
    Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2010/31.12.2010
    Genel Kurul Tarihi : 18.04.2011

ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:

* 31.12.2010 tarihli bilanço ve kar/zarar hesapları okundu ve müzakere edildi. Yapılan oylama sonucunda, bilanço ve kar/zarar hesapları oybirliğiyle tasdik edildi.

*Yönetim Kurulu Üyeleri Sn.Mehmet Reha Tanör, Sn. Ekrem Nevzat Öztangut ve Sn.Hasan Hüsnü Güzelöz'ün 2010 yılı faaliyetlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri genel kurulun onayına sunuldu, Yönetim Kurulu üyelerinin her biri kendi ibraları oylanırken, sahip oldukları paylardan doğan oy haklarını kullanmayarak, toplantıya katılan diğer ortakların oyları neticesinde oybirliğiyle ibra edildiler.

*Denetçi Sn. Murat İnan'ın ibrası genel kurulun onayına sunuldu, ibra edilmesine oy birliğiyle karar verildi.

*31.12.2010 tarihli kar ve zarar tablosundaki 3.428.749,69.-TL'lık dönem karından geçmiş yıllar zararları ile ilgili kanunlara göre ayrılması gereken yedek akçeler ve gerçekleşmemiş sermaye kazancı düşüldükten sonraki dağıtılabilir kardan;
    a) 3.100.000.-TL'nin ortaklara birinci temettü olarak bedelsiz pay biçiminde dağıtılmasına,
    b) Dağıtılabilir kardan yönetim kurulu üyelerine kar payı dağıtılıp dağıtılmaması hususunun genel kurula sunulmasını müteakip ortaklarımızdan Remzi Murat Rena'nın teklifi üzerine dağıtılabilir kardan % 1,5 oranında yönetim kurulu üyelerine kar payı dağıtılmasına,
    c) Kalan tutarın ise olağanüstü yedeklere aktarılmasına oy birliğiyle karar verildi.

*Yönetim kurulu üyeliklerine 3 yıl süreyle görev yapmak üzere genel kurula bizzat ve sözlü olarak adaylığını beyan eden Sn.Mehmet Reha Tanör, Sn.Hasan Hüsnü Güzelöz ile Beşiktaş 7.Noterliği 18.04.2011 tarih ve 8028 yevmiye ile adaylığını beyan eden Ekrem Nevzat Öztangut'ün seçilmelerine oy birliğiyle karar verildi.

*Sermaye Piyasası Kurulu'nun 01.09.2009 tarih ve 27/748 sayılı ilke kararına istinaden, şirket paylarının geri alımıyla ilgili hazırlanan program yönetim kurulu başkanı Mehmet Reha Tanör tarafından genel kurula sunuldu, bu programın aynen uygulanması veya üçer aylık dönemler itibarıyla kamuya açıklanan finansal tablolar üzerinden gözden geçirilmesi ve gerekli görülmesi halinde geri alım programında değişikliğe gidilmesi hususunda Yönetim Kurulu'nun yetkilendirilmesine oy birliğiyle karar verildi

* 2010 yılı içinde şirket tarafından herhangi bir bağış yapılmadığına dair genel kurula bilgi sunuldu.

* Seçilen bağımsız dış denetim kuruluşu DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. oybirliğiyle onaylandı.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Esas

Ne olduda çakıldı kağıt ?

7. Esas

birileri genel kurulu yorumlarmı bedelsız dıyor ama

Thumbs up Bedelsiz verecekler

Arkadaşlar şirket paşalar gibi karda ama 1 liranın altında işte buda borsanın aymazlığımı diyelim , acizliğimi diyelim ne derseniz deyin.Genel kurul kararını yorumlarsak % kaç olur bilemem ama 15-20 civarlarında bedelsiz verecekler.Buda bugünkü düzeltmeyi biraz hafifletir diyorum.Kafamız rahat hiç olmassa sağlam bir şirketteyiz.Yani haber çok da süper bi haber değil ama orta şeker bir şey diyelim.Faydası olur zararı olmaz.Tabiiki tarih önemli ne zaman verecekler % kaç olacak bunlar önemli ilerleyen günlerde bu beklentileri takip edebiliriz.Maalesef düzeltmeden nasibimizi aldık 75-77 aralığında biraz dinleneceğimizi düşünüyorum.

Sayfa 13/429 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •