Sayfa 495/545 İlkİlk ... 395445485493494495496497505 ... SonSon
Arama sonucu : 4356 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: Nasil Para Kaybedİlİr?

Duhul
    Jan 2010
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,135

Esas

Alıntı Originally Posted by bikmisbroker Yazıyı Oku
    Tecrübelerimi yazdım.
    Bist ile 3 yıldır ilgili değilim ve Bistte işlem yapmıyorum.
    (Sen böyle "alakasız pala" gördünmü hiç??)

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.
    abi, borsa için tuttuğum nakit USD/TLde demiştin, sonra USD/TLyi sattım dedin.
    ben bunu, o nakit biste girdi diye anlamıştım !!!!!

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Aslında aşağıda ki tablo herşeyi anlatıyor anlayana/anlayabilene...

FD= Halka açıklık oranı

i5= Halka açık hisselerin ilk 5 kurumun elinde bulunan %'si

D= Dolaşımda bulunan (Sende/Bende) %

İşlem hacmi ve dolaşımda milyonlarca hissesi bulunduğunu "sandığımız" şirketlerin gerçek durumu..

Maalesef durum budur...

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    İSTANBUL-34,5
    Gönderi
    6,450
    Blog Yazıları
    7

Esas

sonuç;
    1-Forumları okuyarak pozisyon alırsan bitersin.
    2-Aldığın pozisyonları alenen yazarsan yine tırtıklanırsın.
    3-Teknik analiz ya da Temel analiz veyahut da her 2 sini kullanarak pozisyonunu alacaksın. Bilgilerin sana ait olacak.
    4-Bu bilgilerini uygularken etkilenmemek için ekonomi dergilerini ve forumları okumayacak, TV lerdeki sabah verilen "piyasa yorumlarını" (özellikle) dinlemiyeceksin!!

Burdan anlaşılıyorki forumda endex ile ilgili kim yorum ve düşünce belirtiyorsa samimiyet aramamak lazımmış .....

Esas

Tecrübelerimi yazdım.
    Bist ile 3 yıldır ilgili değilim ve Bistte işlem yapmıyorum.
    (Sen böyle "alakasız pala" gördünmü hiç??)

pala olayı latife idi abi bize uyarılarınızı ilgi ile takipteyiz hoş bizde bıraktık bu işi bizim piyasa en iyisini bile sırt üstü yatırıyor

Esas

Borsada kaybetmek çok çok zor, hele BIST de. Uzun vadede kaybeden bulamazsınız eğer devamlı işlem yapmadıysa, biri kaybetmişse açgözlülüğü yüzünden kaybetmiştir, 2 liralık malı 1 liraya almaya çalıştığı için kaybetmiştir. BIST 30 kağtılarına rağbet yok, herkes nerde dandik senet var onun peşinde.
    Bide portfoy yönetimi çok önemli tabi, en az %50 civarında döviz/tahvil eşdeğeri köşede tutmak lazım ekstra alımlar için fırtınalı zamanlarda.

Forumda en çok gördüğüm yorum,"XX rakamdan çıktım şu kadar kar ile , şimdi başka X kağıda gidiyorum elveda " Bu nedir? KY nin piyasayı yendim, yenilmezim dediği andır. Adam o kadar saf ki, her seferinde bütün sermayesini tek kağıda gömüyor sonsuza kadar böyle gideceğini sanıp Şu binlerce kişilik forumda yatırımcı diyebilceğim bi kaç kişi var, biri sn BUZ, diğeri sn DUDU.

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    İSTANBUL-34,5
    Gönderi
    6,450
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by hasbi Yazıyı Oku
    Borsada kaybetmek çok çok zor, hele BIST de. Uzun vadede kaybeden bulamazsınız eğer devamlı işlem yapmadıysa, biri kaybetmişse açgözlülüğü yüzünden kaybetmiştir, 2 liralık malı 1 liraya almaya çalıştığı için kaybetmiştir. BIST 30 kağtılarına rağbet yok, herkes nerde dandik senet var onun peşinde.
    Bide portfoy yönetimi çok önemli tabi, en az %50 civarında döviz/tahvil eşdeğeri köşede tutmak lazım ekstra alımlar için fırtınalı zamanlarda.

Forumda en çok gördüğüm yorum,"XX rakamdan çıktım şu kadar kar ile , şimdi başka X kağıda gidiyorum elveda " Bu nedir? KY nin piyasayı yendim, yenilmezim dediği andır. Adam o kadar saf ki, her seferinde bütün sermayesini tek kağıda gömüyor sonsuza kadar böyle gideceğini sanıp Şu binlerce kişilik forumda yatırımcı diyebilceğim bi kaç kişi var, biri sn BUZ, diğeri sn DUDU.
    Evet kaybetmek hisse bazında olmaz kişi uzun vade bekliyorsa ama zaman bazında kaybeden çok hemde haddinden fazla.............Örnek istersen migros,tüpraş,türkcell

Esas

Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
    Evet kaybetmek hisse bazında olmaz kişi uzun vade bekliyorsa ama zaman bazında kaybeden çok hemde haddinden fazla.............
    Zaman kaybı telafi edilemez zaten. Şu son 20 yıla bakıyorum ama, doğrudüzgün portföy yönetimi, risk dağıtım, her ay düzenli alım, bu 3ünü uygulayan tatmin edici bir şekilde kazanmıştır. Önümüzdeki 10-20 yıl nasıl piyasa olucağını kimse kestiremez, ama endeks arttığı sürece, endeks fonunda olan daima kazanır. Ben bir numarayım, endeksi yenecem dersen kaybedersin ama.

Esas

Alıntı Originally Posted by hasbi Yazıyı Oku
    zaman kaybı telafi edilemez zaten. şu son 20 yıla bakıyorum ama, doğrudüzgün portföy yönetimi, risk dağıtım, her ay düzenli alım, bu 3ünü uygulayan tatmin edici bir şekilde kazanmıştır. önümüzdeki 10-20 yıl nasıl piyasa olucağını kimse kestiremez, ama endeks arttığı sürece, endeks fonunda olan daima kazanır. Ben bir numarayım, endeksi yenecem dersen kaybedersin ama.
    tek parti döneminde endeks kazandırdı dediklerinizi yapana bence istikrar borsa için 1. Kural

Sayfa 495/545 İlkİlk ... 395445485493494495496497505 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •