Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 15 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Bilgisayarım yavaşladı..

Exclamation Bilgisayarım yavaşladı..

3400+ amd athlon 64 bit işlemcisi var.

256 mb rami var.

Bigisayarım çok yavaşladı online oyunlar oynarken pingim çok yüksek oluyor. işlemciye o kadar para verdik yavaş bilgisayar için mi?

Şimdi kimse bana AMD almışın cart curt keşke almsaydın falan yazmasın,eğer bilgisayarı hızlandırcak birkaç numara biliyorsanız yazın lütfen.

Saygılarımla,

(Oğuz Abi yardım et )

Esas

bence 256 ram çok az onun için yavaşlamıştır.birde oyun varsa 256 ram hiç yetmez
    256 ram daha taktınız mı düzelir
    saygılarımla

Esas

teşekkürler.Yazılımla ilgili öneri olursa iyi olur.
    Saygılar,

4. Esas

Doğru demiş dost...

Koca makinayı 256 MB RAM ile çalıştırıyorsan, yavaşlık birazda olsa meydana gelir. Zaten XP açıldıktan sonra birkaç şeyle uğraşmaya başlarsan, RAM kapasitesinin 200 lere vurduğunu rahatlıkla görebilirsin.

Çok yavaşlama meydana geldiğinde, şu komutu çalıştır bakalım, bir değişiklik olucakmı, olursa eğer biraz RAM problemin var demektir. Aşağıdaki işlem arka plandaki servisleri restart eder, yani askıda kalmış ölü işlemler veya uyku modundakileri restartlar. Peşinen söyleyeyim, kritik veri varsa çalışmakta olan onlarında gitme ihtimali var, burada veriden kasıt, arka planda çalışan servislerin kullanmakta olduğu verilerdir.

Start tan RUN a gel ve şunu yaz, bu işlem takribi 1 dk sürecek ve senin ruhun duymaz

Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

Alıntı Originally Posted by baytar657
    bence 256 ram çok az onun için yavaşlamıştır.birde oyun varsa 256 ram hiç yetmez
    256 ram daha taktınız mı düzelir
    saygılarımla

Esas

yaptım ruhum duymadı hiç bi şey de olmadı diğer söylediklerinizden hiç bir şey anlamadım.Ben en iyisi ram alayım;ancak yazılım olarak bir önerisi olan varsa söylesin.

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    sonsuz → ∞
    Gönderi
    1,697

Esas

ne yaptın öyle benim 2.0 p4 te bile 512 ram var
    256 ram ile 512 arasında çok fark alıyor yaklaşık %30 hızlanırsın.

Esas

bazı yazılımlar,işletim sistemi güvenliğini ön planda tutarsanız,oyunda oynarsanız yüksek ram istiyor.siz yinede yazılımda değişiklik yapmadan 30-40 ytl civarında 256 ram
    alsanız daha iyi olur.

Sayın Oğuz Çelikdemir bu konularda 'Duayen''Üstad' mutlaka farklı ve yararlı önerileri vardır.

benimkisi sadece damdan düşme hikayesi.Benim makinada 256 ram ile baya yavaştı.
    256 daha taktım.şimdi canavar gibi.

kolay gelsin.

saygılarımla

8. Esas

RAM alırken dikkatli ol. Mesela, AMD board larda dual channel özelliği varmıdır bilemem, bugüne kadar kullanmadım. Kitapçığına bak, eğer dual channel support ediyorsa, o zaman RAM alırken dikkat etmen gereken, aynı markadan, aynı chiplere ve kapasiteye sahip iki tane RAM alıyorsun. Bu sayede, RAM in hızı 400 Mhz ise dual channel özelliğinden dolayı 400 mhz hızda bir RAM bloğuna sahip oluyorsun (aklımda kalan bilgi bu, yalnız bu özelliğin teknik detayı biraz daha karışık, teknik detayı veriyorken saçmalamış ta olabilirim, bir yerlere bakmam lazım, şimdi üşeniyorum )

Ayrıca, Baytar kardeş doğru söylemiş, mesela Mcafee firmasını Virusscan ürününü kullanırsan, takribi olarak 30-35 MB hafıza yediğini görebilirsin. Benim makina da dual channel 1 GB RAM mevcut, bir sorunla karşılaşmıyorum, özellikle Photoshop la çalışırken. Tabi bazı sistem ayarlarını registry den de değiştirmen gerekiyor. En basitinden bir tanesini söyleyeyim, Windows Explorer ı açtığında, explorer dizin altındaki bütün dosya ve dizinlerin tarihlerini check eder, buda çok fazla olmasada süre kaybıdır. Bu check işlemini registry den iptal edebiliyorsunuz, vs.. vs...

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •