Sayfa 3/677 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 5410 madde; 17 - 24 arası.

Konu: AKFGY - Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Esas

arkadaşlar ben suan iş bankasından arz a katılmak istiyorum "SAYIN MÜŞTERİMİZ, ŞU ANDA İHALESİ VEYA HALKA ARZI YAPILAN BİR MENKUL KIYMET BULUNMAMAKTADIR.." diye uyarı alıyorum neden olabilir..

2. Esas

akfen gyo'nun ceo sunu bugün bloomberg de dinleme fırsatım oldu... adam akfen gyo'nun sadece otel inşa edip oradan kira gelirlerinin olduğunu söylüyor ayrıca bunlar galiba oteli bi işletmeci gruba kiralıyolarmış onlarda bunlara yüksek kar ettikleri zaman fazla kira ödüyolarmış falan filan....bu yıl turizm sezonunun iyi olacak şirketin temeline falan bakmadım pahalı mıdır ucuz mudur diye ama bazı arkadaşların dediği gibi kurumsallara 2.05 den bize 2.50 den malı kilitlerse o zaman öyle olmaz....

3. Esas

arkadaşlar izahnema imkb sitesinde yazıyor. Ben biraz bu işlerdan anlarım. Size bilgi vereyim. Öncelikle karlılık durumu fena değil ama en can sıkıcı şeyleri söyleyim
    1- A B C D gibi hisseler var A C D hisseleri nama yazılı yani kimin oluğu belli ve imtiyazlı bunların yönetim kuruluna üye seçme hakları var B gurubu ise hamiline yazılı yani sahibi belli değil borsada işlem görecek ve hiçbir hakları yok o yüzden yurtdışı kurumsal yatarımcıların ilgi göstereceğini pek zannetmiyorum. Zaten izahnemede dediği gibi yüzde ellisi yurtdışı ve içi kurumsal yatırımcılara ayrılmış ancak yeterli talep gelmezse bireysellere kitleycekler.
    2-Bireysel yatırımcılar 2,50 fiyatı vermek zorunda iken kurumsal yatırımcılar istediği fiyatı teklif edebilirler. ayrıca çalışanlalrına yüzde beş indirim sağlıyor. Bu da bizim gibi ky'lere kazık
    iyi düşün pişman olma. herkese bol kazançlar.
    Bu arada bu izahnemeleri sanki küçük yatırımcı okumasın diye mi 176 sayfa yazıyorlar. arada istediğini bulamasınlar diye mi, bence iki türlü izahname olmalı biri ky'lere diğeri by'lere

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    İstanbul / Sarıyer
    Gönderi
    135

Esas

40000 lot talepte bulundum 8230 lot verdiler fiyatta 2,28 den gerçekleşti

5. Esas

ne zaman işleme girer?

6. Esas

arkadaşlar 1200 lot talepte bulunmuştum neden hiç alamamışım

Duhul
    Dec 2006
    İkamet
    yaşamak denirse...
    Gönderi
    647

Esas

Alıntı Originally Posted by T.ANDERSON Yazıyı Oku
    ne zaman işleme girer?
    perşembe sabah diye biliyorum.

Esas

Türkiye’de hızla büyüyen ‘ekonomik şehir otelciliğine odaklanmış’ ilk ve tek gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Akfen GYO’nun halka arzında sona gelindi. 54.117.500TL nominal değerli payla halka arz edilen Akfen GYO’nun hisselerine gelen talep üzerine halka arz büyüklüğü 123.387.900 TL olarak gerçekleşti. Bu tutarın 104.880.000 TL’si Akfen GYO’ya sermaye olarak sağlanırken, kalan 18.507.900 TL’si ise ortak satışından elde edildi. Fiyat ise 2,28 TL olarak belirlendi.

Akfen GYO hisselerine en fazla talep 5,35 katı ile yurtiçi bireysel yatırımcıdan gelirken, grup çalışanlarından 3,12 kat, yurtiçi kurumsal yatırımcılar dan 1,71 kat ve yurtdışı kurumsal yatırımcılardan ise 2,03 kat talep geldi. Toplam talep ise arzın 3,2 katı gerçekleşti.

Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Süha Güçsav, yatırımcının Akfen markasına duyduğu güveni Akfen GYO’nun halka arzında da gösterdiklerini belirterek, başarılı bir halka arz gerçekleştirdiklerini söyledi. Gelen talepten çok memnun olduklarını ifade eden Güçsav, halka arzda gelen yatırımcı talebi doğrultusunda, halka arz öncesinde %10 olarak planlanan yurtiçi kurumsal yatırımcı tahsisatının, yurtiçi bireysel yatırımcılara tahsis edilen paydan yapılan aktarımla %12,9’a çıkarıldığını kaydetti ve yurtiçi ve yurtdışı kurumsal yatırımcılardan gelen yoğun talebe dikkat çekti.

Güçsav ayrıca halka arzdan sağlanan fonun şirket öz kaynaklarını daha da güçlendirdiğini ve bu fonun büyük kısmını devam eden ve gerçekleştirilmesi planlanan projelerin finansmanı için kullanılacağını söyledi.

Sayfa 3/677 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •