Sayfa 5/705 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon
Arama sonucu : 5639 madde; 33 - 40 arası.

Konu: TRCAS Turcas Petrol

Esas

izmitten yazan arkadaşım ve trycs arkadaşlar...demekki zorunuza gitmiş analizde benim yanılmamı bekleyip kendinizi mutlu ediyorsunuz belliki...trycs arkadaşla temmmuz sonuna kadar bir analizimiz vardı...ondan en azından ozamana kadar beklemesini beklerdim..ama madem bekleyemiyor...trcas haftalık bazda düşüşe geçti.bu hafta 4.00 üzerinde kapatırsa aylık bazda yükselişi devam ediyor,4.00 altında kapatırsa aylık bazdada düşüşe gececektir..bu hafta sonuna kadar bekliycem..4.30 üzeri kapatırsa..söylediğim her sözün arkasındayım..bu hafta bekleyelim bakalım kim kime gülecek...

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    kocaeli
    Gönderi
    53

Esas

Alıntı Originally Posted by kaaan20 Yazıyı Oku
    izmitten yazan arkadaşım ve trycs arkadaşlar...demekki zorunuza gitmiş analizde benim yanılmamı bekleyip kendinizi mutlu ediyorsunuz belliki...trycs arkadaşla temmmuz sonuna kadar bir analizimiz vardı...ondan en azından ozamana kadar beklemesini beklerdim..ama madem bekleyemiyor...trcas haftalık bazda düşüşe geçti.bu hafta 4.00 üzerinde kapatırsa aylık bazda yükselişi devam ediyor,4.00 altında kapatırsa aylık bazdada düşüşe gececektir..bu hafta sonuna kadar bekliycem..4.30 üzeri kapatırsa..söylediğim her sözün arkasındayım..bu hafta bekleyelim bakalım kim kime gülecek...
    analiz mi nerede ben göremiyorum herhangi bir tablo gören var da ben mi görmedim yoksa sayet görmediysem kusuruma bakma .. ayrica kagittan cikali epey zaman oldu sadece laf hakkim icin geldim gecmisten kalan hani hatirlarsan!

Esas

Arkadaslar;
    kaan20 arkadasmiza haksizlik ediyoruz gibi, burda grafik filan vermedi ama verdigi rakamlara gore grafigi kafamizda canlandira bilirdik. Ayrica kaan20 nin vermis oldugu rakamlar endex dususe gecinceye kadar gerceklesme egilimimdeydi.

Ben hissede degilim sattim ama TRCAS kesinlikle uzun vadede getirisi olacak bir firmadir. Bu kadar buyuk yatirimlar illaki primlenecek.

Duhul
    May 2010
    İkamet
    istanbul..
    Gönderi
    558

Lightbulb

Nakit Olarak Dağıtılacak Toplam Brüt Kar Payı (TL) : 11.250.000,00
    Borsa'da İşlem Gören 1 TL Nominal Değerli Beher Hisseye Dağıtılacak Nakit Kar Payı
    Brüt (TL) : 0,050000
    Net (TL) : 0,042500
    Nakit Kar Payı Dağıtım Tarihi : 23.05.2011

EK AÇIKLAMALAR:
    2010 yılında UFRS'ye göre hazırlanmış Turcas Petrol A.Ş. mali tablolar sonucunda elde edilen 56.382.591.- TL tutarındaki net dönem k rından Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri IV,No.27 tebliği ile Türk Ticaret Kanunu'nun 466'ncı maddeleri uyarınca 2.866.664,57 TL. yasal yedekler ayrıldıktan sonra 1 TL. nominal değerdeki hisse için brüt 0,05 TL net 0,0425 TL olarak toplam 11.250.000.- TL.nın 23.05.2011 tarihinden itibaren ortaklara nakden ve defaten dağıtılmasına ve bakiye tutarın da Geçmiş Yıllar Karları olarak ayrılmasına oybirliği ile karar verilmiştir.
    Link:http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=151911

Arkadaşlar bugün net % 1 oranında temettü dağıtılacak ama herkes unutmuş galiba

5. Esas

bu temettüyü almak için bir şey yapmak gerekiyormu yada hesapta görmek için ne kadar geçmesi gerekiyor??

Esas

30/05/2011 08:31:43 İLK ÇEYREKTE PETROL ÜRÜNLERİ PİYASASINDA SATIŞ RAKAMLARINA GÖRE PETROL OFİSİ İLK SIRADA YER ALDI-EPDK RAPORU

--------------------------------------------------------------------------------

Yılın ilk çeyrek döneminde petrol ürünleri piyasasında satış
    rakamlarına göre Petrol Ofisi ilk sırada yer aldı.
    Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu(EPDK) petrol piyasası ilk
    çeyrek raporunu açıkladı.
    Rapora göre, benzin, motorin ve fuel oil toplam satışı geçen
    yılın aynı dönemine göre yüzde 5,8 artışla 3.64 milyon ton, benzin
    satışları yüzde 2,4 artışla 433 bin 185 ton, motorin satışları ise
    8,2 artışla 2.97 milyon ton oldu.
    Petrol Ofisi'nin 909 bin 914 ton toplam satış ve yüzde 25.0
    genel piyasa payı ile ilk sırada yer alırken, Shell&Turcas Petrol
    685 bin 658 ton satış ve yüzde 18.8 pazar payı ile ikinci sırada
    yer aldı.
    Petrol Ofisi ve Shell&Turcas'ı 611 bin 160 ton satış ve
    yüzde 16.8 pazar payı ile OPET izlerken, BP 375 bin 502 ton satış
    ve yüzde 10.3 pazar payı ile dördüncü sırada, Total 198 bin 904 ton
    satış ve yüzde 5.5 pazar payı ile beşinci sırada yer aldı.
    İlk onda yer ala diğer şirketler sırasıyla Altınbaş Petrol,
    Lukoil Eurasia Petrol, TP Petrol Dağıtım, AKPET ve Bölünmez Petrolcülük
    oldu.
    İlk üç ayda rafinerilerin toplam brüt üretimi 4 milyon 730 bin ton
    olarak gerçekleşti.
    Aynı dönemde toplam petrol ürünleri ithalatı 6 milyon 44 bin ton
    olurken, bunun yüzde 30'u İran'dan, yüzde 12'si Irak'tan, yüzde 11'i
    Rusya'dan, yüzde 9'u Kazakistan'dan, yüzde 8'i İtalya'dan, yüzde 7'bi
    S.Arabistan'dan, yüzde 7'si Hindistan'dan ve yüzde 16'sı diğer ülkelerden
    yapıldı.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com

[ Kapat ]

Benzin istasyonu sayısındaki ciddi azalmaya rağmen, 2010 yılı EPDK raporuna göre son 3 ay için % 18 olan pazar payı %18.8'e yükselmiş ve 2010 yılı ortalaması olan % 18.6'yı geçmiş. Shell-Turcas için çok başarılı olan bu sonuçlar, TURCAS'ın birgün hakkettiği değeri bulacağını gösteriyor.

Duhul
    May 2010
    İkamet
    istanbul..
    Gönderi
    558

Smile Istikrar sürsün trcas büyüsün :)

4,80 e kadar durmak yok yola devam inşallah...

Y.T.D.

Esas

orta vade de 5 bulacak gibi

Sayfa 5/705 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •